reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Phel: można pomyśleć o tym. W sumie to rozmawiamy o dość osobistych sprawach. Pytanie jak reszta mamusiek się na to zapatruje.
 
reklama
a my robiłyśmy zawody w raczkowaniu było mnóstwo śmiechu do czasu aż mała się pośliznęła i rąbnęła noskiem w podłogę :-( popłakała, pożaliła się i zasnęła... umyłam podłogę po raz trzeci zrobiłam sobie obiad, i szukam sprzętu do kuchni... tzn mamy już wybrany, ale chcę posprawdzać gdzie najlepiej kupić... i tak np media markt i saturn mają identyczne ceny

co do WZ - prawdę mówiąc wydaje mi się że umarł śmiercią naturalną, mnie odstrasza kolejne logowanie, a i skakanie po wielu wątkach bywa niełatwe jak ma się ganiającego po domu urwisa... co nie znaczy że jestem na nie, pytanie czy na pewno się sprawdzi...
 
Ostatnia edycja:
hej
CO do watku zamknietego to ja myslałam zeby w ogole sie tam przeniesc, , raczej juz jestesmy zgrana grupa, a na ogolnym jednak nie o wszystkim mozna
co Wy na to

na ogarniecie na ogólnym i zamknietym raczej nikt nie bedzie miał czasu, nasze dzieciacki juz coraz większe, nie takie noworodkowe- nie podobne, mają coraz wiecej włsanych cech i ja wolałabym nie wstawiac zdjec na ogólnym

oo czekolada witaj, i zagladaj czesciej

w koncu sie nam udało dzis wyjsc na spacer, antek spi , chyba jeszcze odreagowuje chorobe za to olo rzadzi :baffled:, w nocy piszczał

gardło mnie znow boli i wezły chłonne tez , masakra


anila powtorze sie jeszcze raz, jak ja Wam zazdroszcze tego domu

nef a Wy kiedy
 
Ostatnia edycja:
Lenka - powtórzę więc i ja po raz kolejny - nie bój się marzyć :) marzenia sie spełniają! tak czasem dzięki naszemu uporowi, pracy, wytrwałości... jeszcze 8 lat temu nawet bym nie uwierzyła gdyby ktoś mi powiedział, że będę mieć wspaniałą córkę, dom, fajną pracę... doskonale pamiętam czas gdy pracowałam w budżetówce i jak zimą czekałam na pociąg do domu to nawet na gorącą herbatę nie miałam... dziś śmieję się że muszę stworzyć nowy pakiet marzeń, bo mi się pospęłniały...

ach... no Mania... raczkuje :-)
 
Witam,

U nas dzisiaj w miarę spokojnie, chociaż mała teraz śpi- ale miewa pobudki, więc muszę ją co chwilę w wózku pochusiać :sorry: od pewnego czasu Emi nie chce wieczorem spać, z trudem da się ją uspać ok.23 :szok: wczoraj wypiła mleko, m ją uspał w wózku na 10 min i koniec, zrezygnowany włożył ją do zabawek, i ta szczęśliwa ;-) wyciągnie dwa cyce, potem to trzeba na rękach nosić, aż nie zaśnie- niby m wkłada ją do łóżeczka, ale i tak za niedługo ląduje u nas- nie wiem co zrobić, aby zasnęła od razu. Raczej z tym nie mieliśmy kłopotu :baffled:
Na dodatek moja mama bierze ją zawsze po kąpieli i mm na zabawę do siebie, jest tam czasami 2 h- więc powinna być zmęczona, no a nie jest :eek:

Co do wz, to fakt czasami są tematy, które lepiej, aby zostały między nami. Ja i tak się dostosuję :tak:
 
Witam się dziś rogalikowo ;-) Tak mnie natchnęło od samego rana i koniec końców napiekłam tyle ragalików że chyba przez cały weekend będziemy je jeść. Nawet Oleńka miała swój udział. Trzymała mamie miskę i ugniatała swoimi małymi rączkami ciasto. Ale miała z tego ubaw ;-)
Co do inhalatorów my mamy firmy cormed. Nie wiem czy jest jakiś super czy nie bo potrzebowałam go jak Ola była chora na już więc kupiłam taki, jaki poleciła pani w aptece i jak dla mnie sprawdza się. Troszkę było problemów aby Ola przesiedziała te kilka minut z maseczką ale w końcu znalazłam sposób- laptop i piosenki dla dzieci na Youtub. Inhalację robię codziennie po 2,5cm soli fizjologicznej. Super sprawa ;-)
No nic, muszę uciekać bo moja Panienka się obudziła i w pampersie ma niezły interes do posprzątania.
Miłego popołudnia ;-)
 
co do inhalacji, to ja też sposobem je robiłam. Na czas inhalowania włączałam małej telewizor. Ta zafascynowana TV mogłaby tak siedzieć i siedzieć. Raz nawet usnęła podczas inhalacji (może to dzięki buczeniu inhalatora):-):-):-)

W kwestii WZ "róbta co chceta". Ja się dostosuję. W sumie to nie mam zdania, czy lepiej zostać tu czy całkowicie na WZ. Choć nie chciałabym by osoby postronne czytały moje posty, i czasem pilnuję się co piszę, więc może jednak zamknięty....

A u mnie trawa druga drzemka małej, i pierwsza - męża:-D
 
Izik_89 u nas czasem jest podobnie. Jest dzień, że trzeba ją co chwilę we wózku dolulać bo inaczej to by może spała z 10 min. Wieczorani też jest problem z zaśnięciem- wszystko przez to że z dwa miesiące temu załapała okropny katar. Non stop płakała ciężko było oddychać i dlatego przykładałam do piersi żeby się uspokoiła lub lulałam na kolanach. A że katar u nas trwał prawie 2 miesiące to Ola niestety szybko się do tego przyzwyczaiła i teraz mam pobudki w nocy co godz lub dwie i nie zaśnie dopóki nie dostanie cyca ;-( Niestety sama jestem sobie winna... Dlatego wiem co czujesz z tym nie spaniem Twojego dziecka. Mam nadzieję, że w końcu to się zmieni bo czasami jest naprawdę ciężko ;-(
 
reklama
wawka - myślałam, że piszesz o tym, że miałaś superprzytulanko z mężem :-D Dopiero później doczytałam, że chodziło o pobudki. ;-)Ech jaknam mamom niewiele do szczęścia trzeba.:-D :-DJa się ciągle nie mogę nadziwić, żeSzymek sam poje wodę. Podaj proszę jakiś link na te klocuszki
anila - w jakiej firmie robisz ten kalendarz, bo my też mamyw planach taki dla dziadków, tylko nie wiem jak się do tego zabrać
czekolada - co za niefart z tymi choróbskami. Jejku drzemkipo 30 minut, chyba bym na głowę dostała. Może za wcześnie wychodzisz zzałożenia, że pociecha się obudziła? Mój nawet jak ma otwarte oczy i zaczynagaworzyć jest jeszcze do uśpienia i śpi po podaniu smoka i położeniu pieluszkina oczy czasem nawet jeszcze półtorej godziny.
Phel - wszystko było pod okiem dietetyka. Oczywiście jakdanego dnia ćwiczyłam, to mogłam zjeść więcej ;-)Przeniesienie się na WZ to superpomysł, bo gdyby miały być oba równolegle to ja dziękuję.
anrezam - jak dla mnie inhalator lepszy, bo można leki podawać, aprzez nawilżacz to chyba nie
apaulinka - da się w maseczce spokojnie inhalować, zwłaszcza jakosobnik jest senny. wiesz jak to super usypia;-)
izik - a ile ma drzemek w dzień? Szymek już przeszedł nadwie i bez problemu zasypia o 18:45 i śpi do 5:30-6:00
wiosna - u mnie "usypialność" przy inhalacji to jakieś80%:-D
 
Do góry