reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Dzięki madan,ptaszek. Podalam jej juz pierwsza dawkę pepti. Narazie spi. A i zzauważyłam ciemieniuche na glowce:dry: zobaczę, mam nadzieje ze jej sie polepszy bo ta skórke ma jak poparzona:szok: a i patrzalam na to badanie igE i ma 35,95 . A czytałam ze niemowlaki mogą mieć 20 tych jednostek:baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Madan Mania z 38 tyg. i ja chyba zasadniczo nie widzę różnic, poza tym że dziś byliśmy na konsultacji u kardiologa i nie ma zarośniętej jeszcze tej dziurki co to powinna zarosnąć do 3 miesiąca. Mała rozwija się bardzo ładnie, gada jak najęta, je sporo, chwilę temu zaczęła łapać zabawki w rączki... czekam kiedy zacznie się przewracać na brzuszek - niestety ona wciąż nie bardzo lubi na nim leżeć... wciąż trochę ulewa no i drobna jest - 5300 i 60 cm to jak na 3 miesiące dość niewiele... doskonale rozumiem twoje stresy związane z kontrolami... trzymam kciuki za Oliwkę &&

ptaszek jak przeczytałam co te twoje biedne maleństwo dostaje co dzień to aż mi ciarki przeszły - dużo tego... ale najważniejsze że pomaga...

iza nam co jakiś czas wychodzi ciemienucha - wtedy smaruję główkę oliwką na kilkanaście do pół godziny przed kąpielą, przed samą kąpielą wyczesuje szczoteczką pod włos i myjemy dokładnie główkę, sprawdzam potem następnego dnia czy jest poprawa, zazwyczaj jest :-) a jak nie ma to znów to samo...

my po wizycie u kardiologa - Mania dzielnie zniosła i ekg i usg serduszka. wszystko dobrze serduszko zdrowe, choć szmery są ale to z tych niewinnych ;-)

no i byłam w naszym Tesco - żadnych wartych uwagi przecen :angry: kupiłam więc tylko piżamki... piękne te bodziaki niektóre mają ale w tyte drogie... w weekend więc wyprawa do outletu smyka... i cotygodniowe odwiedziny w okolicznych lumpkach... trzeba obkupić szkraba w 68 :-D

miłego wieczoru:happy2:
 
Anila to moja Oliwka wazy jedynie 4110. Niestety ona tez nie lubi lezec na brzuszku i jednak ma problem z trzymaniem glowy, kaza cwiczyc, ale jak, kiedy ona tak placze lezac. Moze u nas tez przez ten rozszczep kregoslupa jest troszke problemow, ale ogolnie fajnie sie rozwija, Wlasnie kupilam jej mate i czekam na dostawe :)
ptaszek86 my juz jestesmy na nutramigenie i teraz jest ok:)

czy wasze dziecia podciaganie jakby do siadu trzymaja glowke, czy im opada?
w ogole to zepsul sie nam wozek, dobrze, ze teraz i pogoda brzydka i malutka chora(to akurat niedobrze), to nie korzystamy- piasta w kole odpadla, maja przyslac nowe:)
 
Byłam z młoda prywatnie u pediatry . Przepisał masc robiona i bebilonu HA ma pić. Zobaczymy jak to wyjdzie wszystko. Mam nadzieje ze juz będzie ok. Bo nie mogę patrzeć jak sie mi dziecko męczy :baffled: Madan u nas z tego co zauważyłam to trzyma główkę jak ja lekarze podnoszą. Ale jak ja ja noszę na rękach to to ona sama trza główkę i sie rozgląda . Ja tylko asekuruje w razie w. Oczywiście jak przekreca główkę to sie oboje jeszcze o moja klatkę ,ale jak zrobi gwałtownie obrót to trzyma sie w pionie.
 
Madan spokojnie kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie :) na YT widzialam dzis filmik jak wspierac dziecko ktore nie lubi na brzuszku - moze sobie spojrzysz znalazlam pod haslem rozwoj w 3 m-cu
Mania podciagana do siadu glowke trzyma i bardzo to lubi-swego czasu to byla ulubiona zabawa z tatusiem :)
teraz kupilam ksiazeczke z zabawami -zobaczymy co nam przypadnie do gustu

no i zasnelo dziecko... uwielbiam ja :)
 
Nam neurolog powiedział, że możemy kładąc na brzuchu podkładać ręce pod paszki albo jakiś mały wałeczek, żeby się rączki nie rozjeżdzały to wtedy mu będzie troszkę łatwiej się utrzymać a główka będzie pracować. Można też położyć malucha na kolanie, rączki wiszą z 1 strony kolana, a z 2-giej pupa. Franek fajnie wtedy się rozgląda i trzyma główkę.

aaa i Franek podciągany do przodu za rączki raczej nie ciągnie za sobą głowy, w większsości przypadków jeszcze ta główka zostaje, ale na brzuchu leżąc już pieknie dzwiga głowę, jak go trzymam na rękach to też sobie doskonale radzi
 
Ostatnia edycja:
Hej Wam wieczornie!

dzisiaj poszalałam na Patataju, więc padam na twarz, K właśnie zasnął, więc do jakiejś 4/5 (mam nadzieję, że rutyna w tym przypadku się utrzyma) pośpię...

Wiecie... Wydaje mi się, że Ksawery miał uczulenie na słońce, bo teraz kilka dni było pochmurno, a jemu te krostki z rączek zaczęly schodzić... Może zbieg okoliczności po prostu :)

madan - powoli zaczyna nawet łapać za palce i na sekundę podnosi się na milimetr. Ale to rzadko. Pięknie trzyma główkę jak jest trzymany w pionie na rękach, odwraca ją we wszystkich kierunkach. Ale każde dzidzia jest inna i w swoim tempie wszystko robi. Mój na brzuszku wytrzyma tylko ok. 10 min.

No nic, trzeba ogarnąć się, wszystko wkoło, skończyc oglądać film i iść spać. Dobranoc ;-)
 
reklama
Robiłam dzisiaj porządek młodej w komodzie, i muszę stwierdzić, że ma więcej ubrań ode mnie... tak ją obkupiłam:-D i tak jak większość z Was, też kupuje w lumpkach. Warto, bo czasami się takie perełki znajdą za niewielkie pieniądze, i chociaż wiem, że jak gdzieś z nią pójdę to druga dziewczynka nie będzie miała tego samego.

Mimi dzisiaj położona na brzuszku ślicznie podnosiła główkę, i mimo wcześniejszych marudzeń nawet jej się podobało.

U Nas kolki powoli przechodzą, czasami zdarzy się napad płaczu i teraz się uregulowały godziny: zazwyczaj rano i wieczorem przed spaniem:baffled:

Ehh ja te nasze dzieciaki szybko rosną, jak sobie przypomnę, ze nie dawno zastanawiałam się jak to będzie...pierwsze dziecko, jak się wszystko zmieni..A teraz patrząc na małą, jak rośnie, aż trudno uwierzyć :-)
 
Do góry