reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Witam serdecznie wszystkie kwietnióweczki :)


Mam nadzieje ze przezyje ta noc,Boże jak dobrze ze w piatek mi tesciowa do domu wrocila,wczoraj mi coreczke wykapala i jakby bylo trzeba mi w szpitalu zostac to mam wsparcie,chwala Bogu,jestem przynajmniej spokojniejsza...

Tak sobie mysle,bo wczoraj wypilam jedna herbate Figure 1 (wiem ze nie powinnam) ale te zaparcia to straszne mialam wiec sie skusilam,fakt ze ruszylo odrazu i do dzis jest pieknie w toalecie ale tak si eobwiniam ze moze to z tego powodu tak zle sie czulam...wypilam ją rano a wzielo mnie gdzies ok 21 co myslicie o tym???
Kochana w ciąży nie wolno pic Figury 1 !!!! zreszta jest napisane na opakowaiu , pij duzo wody i jedz owoce , rowniez kefiry jogurty powinno pomoc
 
reklama
I ja jestem zdania, że te dolegliwości, które miałaś to z powodu "figury". Faktycznie picie takich rzeczy w ciąży jest kategorycznie zabronione. A na zaparcia pij duużo wody, może jakaś maślanka, jałbka, to zazwyczaj pomaga.


A ja dziś byłam na mieście samochodem i na światłach jakiś gościu z samochodu za mną do mnie podchodzi, ze mam mało powietrza w kole, na co podziękowałam pięknie i tyle. Zapaliło się zielone, a on mnie dalej goni i wrzeszczy że mówił mi przecież że mam mało powietrza, na co ja, że przecież nie zostawię auta na środku skrzyżowania, tylko muszę dojechać do najbliższej stacji żeby dopomować : -) Normalnie, ale przygoda :)

dziewczyny, nie pamiętam czy Was już pytałam, czy nie, ale powiedzcie mi, Jakiego terminu mam się trzymać, bo wg miesiączki mam 12 tydzień od dziś, wg USG 11, i widzę że suwaczek tez mi pokazuje że 11. Więc nie wiem czego mam się trzymać ? (wiem, ze suwaczka nie, ale USG czy miesiączki? )
 
Ostatnia edycja:
I ja jestem zdania, że te dolegliwości, które miałaś to z powodu "figury". Faktycznie picie takich rzeczy w ciąży jest kategorycznie zabronione. A na zaparcia pij duużo wody, może jakaś maślanka, jałbka, to zazwyczaj pomaga.


A ja dziś byłam na mieście samochodem i na światłach jakiś gościu z samochodu za mną do mnie podchodzi, ze mam mało powietrza w kole, na co podziękowałam pięknie i tyle. Zapaliło się zielone, a on mnie dalej goni i wrzeszczy że mówił mi przecież że mam mało powietrza, na co ja, że przecież nie zostawię auta na środku skrzyżowania, tylko muszę dojechać do najbliższej stacji żeby dopomować : -) Normalnie, ale przygoda :)

dziewczyny, nie pamiętam czy Was już pytałam, czy nie, ale powiedzcie mi, Jakiego terminu mam się trzymać, bo wg miesiączki mam 12 tydzień od dziś, wg USG 11, i widzę że suwaczek tez mi pokazuje że 11. Więc nie wiem czego mam się trzymać ? (wiem, ze suwaczka nie, ale USG czy miesiączki? )

ja trzymam się terminu wg om i tak te pokazuje suwaczek :) a wg usg 11 tc ( robione w piatek to był 10 tc i 3 dni)
 
I ja jestem zdania, że te dolegliwości, które miałaś to z powodu "figury". Faktycznie picie takich rzeczy w ciąży jest kategorycznie zabronione. A na zaparcia pij duużo wody, może jakaś maślanka, jałbka, to zazwyczaj pomaga.


A ja dziś byłam na mieście samochodem i na światłach jakiś gościu z samochodu za mną do mnie podchodzi, ze mam mało powietrza w kole, na co podziękowałam pięknie i tyle. Zapaliło się zielone, a on mnie dalej goni i wrzeszczy że mówił mi przecież że mam mało powietrza, na co ja, że przecież nie zostawię auta na środku skrzyżowania, tylko muszę dojechać do najbliższej stacji żeby dopomować : -) Normalnie, ale przygoda :)

dziewczyny, nie pamiętam czy Was już pytałam, czy nie, ale powiedzcie mi, Jakiego terminu mam się trzymać, bo wg miesiączki mam 12 tydzień od dziś, wg USG 11, i widzę że suwaczek tez mi pokazuje że 11. Więc nie wiem czego mam się trzymać ? (wiem, ze suwaczka nie, ale USG czy miesiączki? )

Ja też trzymam się terminu z OM. Tak samo liczy gin i tak będą Ci liczyć w szpitalu do porodu.
 
dzikuska ja się tez trzymam terminu z om. A co do suwaczka, to on trochę głupawo pokazuje. Bo jak jest na nim napisane, że jesteś w 11.t+1d, to znaczy, że masz 11t i jeden dzień, czyli jesteś w 12 tygodniu. Jakieś takie niedopracowane te suwaczki są.
niusiaagusia trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.
Koot współczuje ciężkiego weekendu. Masz teraz wolne, to odpoczywaj. Najważniejsze, że maluszek zdrowy.
Faktycznie pogada ciężko do kitu dziś w Szczecinie. Jakąś taką wilgoć mam w domu, muszę w bluzie siedzieć i się trzęsę. Włączyłabym piec, ale u Hani w pokoju kaloryfer odkręcony, bo małżonek miał ekran założyć z tyłu i nie ma kiedy.... Idę zaraz po Hanule do przedszkola - ciekawe jak jej sie po przerwie podobało.
 
Ostatnia edycja:
dzikuska ja się tez trzymam terminu z om. A co do suwaczka, to on trochę głupawo pokazuje. Bo jak jest na nim napisane, że jesteś w 11.t+1d, to znaczy, że masz 11t i jeden dzień, czyli jesteś w 12 tygodniu. Jakieś takie niedopracowane te suwaczki są..

Eeee, czyli wszytsko jest ok : -) To suwaczki wariują : -) Bo już myślałam : )
 
karolcia kciuki zaciśnięte:tak:. Będzie dobrze, nie stresuj się tak. U mnie sądny dzień w środę przy okazji testu papa.
pandorka ja niestety nie dam rady:-(
Miłego dnia, w Zielonej Górze też słonecznie:-)
Ja też robię w końcu 07.10....boje sie ale zrobie, mam nadzieje dla świętego spokoju.

Dzikusko, to będziesz miała imprezowy przyszły rok, oby Ci sił starczyło;-)


Witam dziewczyny wszystkie
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. Przeklęła bym szpetnie po francusku, ale się powstrzymam.
Współczuję, ale nie ma co się stresować, ludzi nie zmienisz. A jak to by było szpetnie po francusku??:-D Chętnie się dowiem;-)
Cześć dziewczynki,

ciężki miałam weekend. W piątek po pracy przeleżałam w domu w sobote rano znowu miałam lekki wyciek tej wody no i pojechałam na IP, tam lekarka mnie zbadała, wycieku nie było widać, wód dużo, więc dała leki i odesłał do domu. Dziś byłam u lekarza i kazał siedzie w domu, na razie do 30.09,potem zobaczymy na szczęście z fasolindą okej, ale mam obserwować te wycieki i ewentualne krwawienia:(
Najważniejsze,że z z dzieckiem okej.
Dużo odpoczywaj i bądz spokojna, ja trzymam kciuki żeby wszystko było ok.
Niusiaagusia, ja też jestem zdania, że to może być od Figury. Ja polecam dużo owoców i śliwki suszone. Mają dużo błonnika.
 
Witajcie:-)

Dziewczyny mam do Was pytanko musze isc do apteki i kupic glukoze 75mg i bylam sie pytac wlasnie w przychodni jak to wyglada babka powiedziala, ze mam przyjsc na czczo ( to wiem) pobierze mi krew potem da mi do wypicia ta glukoze i musze u nich w przechodni siedziec jeszcze dwie godziny do nastepnego pobrania krwi czy u Was tez tak jest??????po co mam siedziec w przychodni nie moge isc do domu i po 2 godzinach wrocic???
 
reklama
Meriderka - z tego, co wiem, usg genetyczne i test PaPPa są ZALECANE a nie obowiązkowe, przy czym przynajmniej na samo USG wielu lekarzy kobiety między 11 a 13,6 tc kieruje. Poczytaj tu sobie i pogadaj z lekarzem o sprawie: USG 3D Warszawa

Koot
- no to faktycznie miałaś niewesoły weekend... Leż i odpoczywaj, a będzie dobrze, wierzę w to. :*

Mała_mysz
- ludzie potrafią być wstrętni... :/
No tak, ja mam wizyty co 2 tygodnie, przy każdej dopochwowo robione USG a za tydzień we wtorek mam mieś jakieś inne USG( pewnie to po brzuchu) oraz mierzone fałdy itd.... Lekarka powiedziała mi, że około 20 tygodnia mogę sobie zrobić już nie u niej w gabinecie USG 3D. Mam nadzieję, że ni trafie na tą lekarkę co CUCUMBER bo wym jej pewnie przywaliła i by mnie wyprowadziła ochrona:)
 
Do góry