reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Dzien dobry wtamy sie i my z zasypanej wielkopolski ;D tak , tak zaraz saneczki ida w ruch wczoraj dziadek nam zrobil prezent i przywiozl sliczniutkie srebrniutkie ;) Gracjanek w domu na sucho zadowolony po siedzial itp po klepal ( ostatnio mamy mode na klepanie wszystkiego)
baby , 7axe7- hmm kazdy ma inna metode wychowywania dziecka , wiadomo i co kobita to inna opinie bedzie z tym ze ja ucze wszystkiego na spokojnie nic na sile zeby go nie zrazic :happy2:. Spal z nami w wyrku i stopniowo uczylam do spania u siebie - tam tak duzo miejsca bo kojec metr na metr. Raz tylko 2h w nocy tam spal potem 3 i tak coraz wiecej az do tego stopnia ze od dwoch tygodni sypia cale nocki. Ale zasypiamy na naszym lozku tulimy sie klepiemy wyglupiamy tej przyjemnosci mu nie odbieram - a raczej sobie ( uwielbiam te bliskosc). Jesli w nocy po kilku probach nie chce spac w swoim wyrku zabieram do siebie przytule i odkladamy a maly spokojnie szczesliwy zasypia co najwazniejsze nie z placzem czy na sile. Kazdy z rodziny slyszac ze maly spi z nami " a to juz tak zostanie lozeczko schowajcie bedzie spal do 5 roku zycia" a wcale ze nie nauczyl sie stopniowo - nawet wczoraj M mowi do mnie " wiesz nie wierzylem ze pojdzie spac do siebie tak bez placzu i histeri" a jednak ( w koncu docenil jak zdolna ma zonke no i kochanego synka)

mitaginko
-- uffff wlacz , walcz to przeciez spora suma chocby ja podzielic na 3, trzymam kciuki ze sie uda. Nie ukrywam ciesze sie ze kupi ysi w koncu sa ok. No a siostra hmmm dojrze do dzieci i jeszcze z 5 bedzie chciala miec.
aneczka- hmmmm spokojnie , spokojnie bez nerwow meza tylko walkiem potraktowac ( justi;-) kupil newwwww to ci pozyczy a co)
nati- a pojechala bym do tesciowej obzarla ja niech straci a co :-D ty masz sie wykosztowac pfffffff jedz jeszcze tyle ze spodni nie bedzie mogla zapiac i bierz na wynos :tak:
eywa- jestes zaradna wiec wszystko zrobisz zobaczysz a w wigilie jak usiadziesz bedziesz sama zdziwiona ze tak swietnie ci poszlo . A jak nocki wasze lepiej ??? Mam nadzieje ze w koncu tak
boliwia - gratulujemy ząbka :p)
 
reklama
jankesowa a czy Twój maluch śpi dobrze z Wami i się nie przebudza co 1h? :) To tylko o to tu chodzi.. Dziś spała znowu super i bez krzyku sie obudziła o 6 :) a o 6 ją wzięłam do siebie :) i dospałyśmy do końca :)
 
7axe7 moja czasme ma takie noce ze sie budzi co 1h. Ale ostatnio [tfu, odpukac!!] spi lepiej :-) Dzis np obudzila sie 2 razy, jakos po 1 i 5 i spala do 9! :-) Az, jak nigdy obudzilam przed Nia :tak: Juz tak mam, ze jak spie dluzej niz 4h to sie sama budze - wyspana! :szok:

mitaginka, wspolczuje sytuacji. Chyba na leb upadli, ze Wam kaza to placic! Kwota nie byle jaka. Dla banku przypuszczam to grosze! Ale bym sie wkurzyla!!!


My w tym roku skromnie Swieta bedziemy przezywac. W sensie, ze nie przygotowujemy duzo zarcia, bo ostatnie lata to tyle tego bylo, ze nie bylo komu jesc! Poza tym Wigilia bedzie krotka, bo jedziemy do Siorki mojego M, a potem z powrotem do domku, bo Mala trzeba kapac i usypiac itd... JUz nie wspomne o tym, ze M antyswiateczny :-( Ale prezenty beda :-)


baby, skad masz przepis na paszteciki? Jak ja je uwielbiam!! Zawsze u mojego M byly, babcie im piekla. Jak znajdziesz chwile to skrobnij jak je robisz :-)
 
Dranissimo robię ciasto drożdżowe jak na pizzę tylko daję trochę więcej soli i trochę pieprzu robię je w breadmakerze
składniki:
łyżka oliwy z oliwek
240ml wody
2 łyżeczki soli
pół łyżeczki pieprzu
480g mąki
9 g drożdży świeżych lub 1 łyżeczka suszonych
wrzucam w takiej kolejności do maszyny na opcję dough
i za 1,5 godziny jest gotowe ciasto
można też wyrabiać ręcznie tylko wtedy przy świeżych drożdżach trzeba wcześniej zrobić zaczyn
po wyrobieniu zostawić do wyrośniecia
następnie gotowe ciasto trzeba rozwałkować, pokroić na prostokąty nakładać gotowy farsz i zawijać, zostawić do wyrośnięcia, potem posmarowac białkiem z wierzchu i piec w piekarniku w 180 stopniach ok. 10 min.
do tego farsz taki jak do uszek, można dodatkowo dorzucić kapusty kiszonej żeby był bardziej wyrazisty smak farszu:
Farsz do uszek
Składniki:
10 dkg. suszonych grzybów
1 duża cebula lub 2 mniejsze
sól
pieprz
olej lub masło
Sposób przygotowania:
Grzyby moczymy ok. 2-3 godzin po czym gotujemy na małym ogniu ok.15 min. (w tej samej wodzie),wyjmujemy i kroimy na drobne kawałki. cebulę pokrojona również drobno podsmażamy na patelni na zloty kolor wrzucamy grzyby, dolewamy 2-3 łyżki wody z grzybów, podduszamy aż do wygotowania wody i doprawiamy solą i pieprzem. Gotowe.
 
baby wydaje sie byc do zrobienia, jak na mnie - bo mi to sie wszystko pitoli, czego nie dotkne :baffled: wiec sprobuje! Breadmakera nie posiadam, ale drozdzowe umiem zrobic recznie ;-) i ostatnio mi nawet wychodzi wiec moze podolam. Ide namoczyc grzybki :tak::-)

dzieki za przepis!!
 
Eywa- jak tam choinka?? ja dzisiaj sama przytargałam do garażu teściowej ( ok 500m jak nie wiecej) z wózkiem oczywiście byłam ale dałam radę
 
Eywa – szacuneczek!! kobieto się narobiłaś i efekt widoczny.. i niech tylko teściowej coś się nie spodoba!! Motywujesz mnie do wyprania dywanu – zamierzam zadzwonić po jakiegoś miłego Pana ale jakoś tak zebrać się nie mogę.. a wyprał go normalnie na podłodze?? Bo słyszałam że najlepiej dać dywan do prania bo jednak po praniu jest wilgotny i może podłogę uszkodzić..


baby – fajnie że rodzinka już jest. A nie pomogą Ci w przygotowaniach?? w szoku ile rzeczy chcesz robić – paszteciki sama.. wzorem dla mnie jesteś!! a to ciasto z pasztecików to na ciasto do pizzy można użyć?? na dużą blachę to jest?? ja kiedyś miałam super przepis a potem chyba z 3 z netu ściągnęłam i lipa.. szukam jednego dobrego co by mi to ciasto wyrosło!!


draniu – jestem tego samego zdania że nie ma sensu tyle żarcia robić. I tak zostaje full.. tylko żal bo przeważnie jest tak że na święta od cholery żarcia i się nie chce tak jeść a kilka dni potem ma się smaka ogromnego na te rzeczy ;-)


nati – ty to matka Polka jesteś!! Z wózkiem targać choinkę.. szkoda że Ciebie nie widziałam :-D


Mila sobie wstała ze mną po 6.. wyspana na maksa i już zadymiała. Aż się cieszyłam że do pracy idę. W tyrze zrobiliśmy sobie wyżerkę świąteczną – każdy coś przyniósł i było nice. Żarełko jeszcze na jutro zostało. Ale sałatkę przyniosła kumpela – miodzio. Przepis poniżej bo jest rewelka. Wynik mamy super i nawet jutrzejszy dzień mogę mieć wolny ale żal mi bo można teraz pocisnąć na wynik. Od stycznia masakryczne zmiany u mnie w firmie i rzecz jasna na gorsze.. jak myślę to już mi w brzuchu jeździ. Coś czuję że nowej pracy czas szukać.. a jutro wolę iść do pracy niż z terrorystką cały dzień spędzić. A daje mała popalić. Dzisiaj małżon z nią był i w szoku jestem bo małżon pozdejmował moskitiery (truję mu o tym od miesiąca), umył okna, odkurzył i umył podłogi :szok: i to bez konieczności pożyczania wałka od justi :-). W szoku jestem!! już myślałam że jutro ze szmatą będę latać a tu luz! Została mi tylko łazienka i wc. Luz. A mała mi chyba z 6 razy zwymiotowała.. dostała nowe dania z hipp i cały czas nim zwracała... a wyła masakrycznie. 4 podejścia do spania robiłam i w końcu ziuzia. Regenruje siły

MEGA PYSZNA SAŁATKA
  • Uszka gotowe z biedronki – takie na półkach w hermetycznych opakowaniach z serem i z mięsem chyba one są
  • salami
  • papryka

salami i paprykę kroimy na paseczki, podsmażamy i przyprawiamy papryką, pieprzem, oregano i czym tam mamy na ostro. Uszka podgotowujemy. Wszystko mieszkamy w misce i wcianamy bo jest kazackie!!!


 
Ostatnia edycja:
i po co pchacz??? :):)
pchacz :) - YouTube

Aneczka- nawet z 2 choinkami szłam tzn z teściową niosłyśmy ale krótko w wiekszości szłam ja z choinką i pchałam wózek no ludzie się dziwnie patrzyli hahaha
a i fajna sałatka chyba będzie jutro na obiad :):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ale dużo gotujecie :)

ja jutro zamierzam ugotować zupę grzybową i upiec piernik :)
na Wigilię jedziemy do Brzegu do mojej babci, schodzi się cała rodzinka

aneczkaaa gratki dobrego wyniku, u nas też plan zrobiony ;-)
baby jak rodzinka?
eywa fajnie, że mama pomogła :tak:


znacie jakieś sprawdzone przepisy na pyszną zupkę grzybową z suszonych grzybków?
 
Do góry