reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

Cedora to strasznie przykra sprawa. Ma 40 lat a zachowuje się jak dzieciuch. Przerosła go ta sytuacja. Nie chcę ciebie źle nastawiać ani buntować. Ale masz prawo do alimentów. Nawet w trakcie trwania ciąży. On nie może ciebie tak zostawić i zniknąć. Zastanów się czy chcesz z nim dochodzić do porozumienia czy po prostu zatroszczyć się o siebie i dziecko. Myślę ze powinnaś skontaktować się z prawnikiem i sądownie wywalczyć pieniążki na utrzymanie siebie i dziecka.
 
reklama
Cedora tu masz link do tematu o USG3d - poczytaj https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/usg-3-d-20008/ :-)

Co do ojcostwa...fakt do badań nikt cię nie zmusi i tak dalej i nie musisz tego formalnie załatwiać. Ale jeśli nie będziecie razem to ustal z nim kwestie waszego dziecka-choćby po to by wiedzieć co dziecku powiedzieć o tatusiu jak spyta za kilka lat i nie musieć wtedy na ten temat kłamać.
 
zgadzam sie z tymi alimentami, jezeli on niedorosl jeszcze do odpowiedzialnosci za decyzje i swoje czyny niech za nie płaci gotówką, wiem to niezastapi dziecku ojca ani tobie mezczyzny ktory by cie wspierał ale bedzie wam łatwiej w życiu
 
Pisałaś wcześniej ze twoja sytuacja materialna nie pozwoli ci na samodzielne utrzymanie dziecka. Więc dlatego napisałam ci o alimentach. I naprawdę bym się zastanowiła nad tym. Bo nie powinnaś samodzielnie ponosić odpowiedzialności i całego obciążenia utrzymania dziecka. Pomyśl czego chcesz. Czy chcesz by on się nigdy nie mieszał w twoje sprawy i by odszedł z twego życia ( chodź bardzo w to wątpię żeby ci się to udało) Czy po prostu chcesz wychować swoje dziecko, a kwestie ojcostwa i tego być albo nie być pozostawiasz jemu.
Och współczuje ci bardzo. Potrzebujesz teraz mieć dużo sił.
 
cedora wierze, ze porozmawiacie...i dojdziecie do kompromisu... podobnie jak dziewczyny uważam koniecznosc alimentów- i trza sprawdzic czy jako samotna mama nie masz jakis dodatków w formie pieniężnej

i nie płacz... tylko niech budzis sie w Tobie siła bo masz dla kogo zyc i walczyc...dla swojego małego ludzika...
 
jezeli w urzedzie wystapisz o zasilek rodzinny i becikowe zaznacza sie tez ze jest sie samotna matka i dostaje sie z tego tytulu wieksze pieniadze i jezeli ty niewystapiszo alimenty a wpiszesz w rubryke dane ojca to urzad wystepuje o alimenty, jezeli okazuje sie ze jest niewyplacalny to jego najblizsza rodzina jest w obowiazku ci je wypłacic
 
Boję się... wygląda na to, że będę samotna matką, nie poradzę sobie finansowo bez pomocy rodziców, a oni, choć mi pomogą, to swoje "a nie mówiłam" matka wtrąci... czuje się samotna, przyjaciele, choćby bardzo chcieli, to przecież nie zrozumieją... jestem rozkojarzona, więc drobne błędy w pracy doprowadzają szefa do szału, a że jednocześnie się przyjaźnimy (mała firma...), to mam uczcie że go zawodzę... wszystkich już chyba zawiodłam, a najbardziej samą siebie i Ludzika, który nie będzie miał taty... a przecież to była świadoma decyzja, nie wpadka...

Dziewczyny, które sa już mamusiami - co z tym USG 3d, co myślicie? Dlaczego miało być skończone 17 tygodni, a teraz na normalnym USG Ludzikowi wychodzi, że ma 16?

Cedora, przytulam mocno, to naprawdę ciężka sytuacja, musisz być silna dla dzieciątka :tak:

A co do usg 3D...ono Ci więcej nie powie niż 2D (jedynie masz możliwość zobaczyć dzidziusia w trójwymiarze)...tylko, że według mnie to nie masz się czym niepokoić, tygodnie wylicza się od pierwszego dnia ostatniej @ zakładając, że zapłodnienie nastąpiło jakieś 2 tygodnie póżniej a tak przecież nie musiało być, zależy jakie masz cykle, kiedy była owulacja - jednym słowem ciąża może być młodsza niż by na to wskazywał termin wyliczony na podstawie @. Dopóki lekarz nie mówi, że coś się nie zgadza nie należy się martwić.
 
:tak:

..tylko, że według mnie to nie masz się czym niepokoić, tygodnie wylicza się od pierwszego dnia ostatniej @ zakładając, że zapłodnienie nastąpiło jakieś 2 tygodnie póżniej a tak przecież nie musiało być, zależy jakie masz cykle, kiedy była owulacja - jednym słowem ciąża może być młodsza niż by na to wskazywał termin wyliczony na podstawie @. Dopóki lekarz nie mówi, że coś się nie zgadza nie należy się martwić.

Cedora właśnie jak napisała Nenius nie masz się czym martwić. Ja idąc na pierwsze USG myślałam, że jestem w 11 tyg i termin mi położna wyliczyła według OM na 14 kwietnia.
Po USG lekarz mi powiedział, że jest to 9 tydz. i termin tym samym przesunął mi się aż na 30 kwietnia. Więc sie nie martw, jesteś pod opieką lekarza, więc napewno wszystko jest ok.

A tak poza tym to kurcze zezłościł mnie ten twoj facet jak cholera. Co za nieodpowiedzialny koleś.... ale mimo wszystko trzymam kciuki żeby wszystko miedzy wami pomyślnie sie ułożylo i żeby w końcu dojrzał. Buzka!!


Aha a dziewczynki tak z ciekawości te wasze suwaczki to pokazują ciąże według OM czy USG???
 
reklama
Do góry