reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwasy omega 3

jeśli jest tłoczony na zimno, to na pewno w lodówce nic im nie grozi ;-)
nie znam tego. o którym piszesz, ale się zainteresuję, bo pewnie jest tańszy
 
reklama
To prawda, kwasy omega-3 nie występują tylko i wyłącznie w rybach. Jeśli nie lubisz ryb, a jednocześnie nie chcesz rezygnować przyswajania omegi to polecam siemię lniane. To świetny dodatek do posiłków, np. w postaci zmielonej można go dodawać do mleka. Jest jeszcze trzeci sposób, a mianowicie suplementy diety. Osobiście stosuję preparat który nazywa się omega-3 ( jest w postaci tabletek ). Ma tę zaletę, że jest tani, w aptece juventa w manufakturze w łodzi płacę za niego ok. 6 zł, a to chyba najtańszy sposób na omegę-3 ;)
 
Pozwolę odświeżyć wątek, bo szukam informacji o syropie *spam* magnez + omega. szwagierce poleciła koleżanka i sama nie wie czy ma go zakupić. stosujecie?
 
Na pierwszym etapie ciąży warto zadbać o kwasu omega3, foliany i jod - znajdziecie je na pewno w Folik Mama. A przy okazji wiecie, że Folik można podawać też partnerowi w celu poprawienia jakości jego nasienia, jak staracie się o dziecko? :)
 
Przed ciążą brałam Folik, a teraz jak już noszę moją fasolkę (bo to jeszcze wczesny etap) to przerzuciłam się na Folik mama i rzeczywiście ma jeszcze te wspominanie kwasy DHA.
 
A mi najbardziej podpasował mama dha premium. Oprócz kwasów - foliowego i dha - chciałam mieć w jednej tabletce też jod, żeby zabezpieczyć malucha przed różnego rodzaju zaburzeniami neurologicznymi.
 
Mi też ;) Ja po prostu nie pamiętałabym o tym, żeby brać te wszystkie tabletki oddzielnie, więc szukałam czegoś, co ma nie tylko kwasy, ale i jod z magnezem, bo jak mam niedobory magnezu to jestem nie do zniesienia, a przynajmniej tak twierdzi mój mąż :p
 
Ja brałam dużo tranu w zimę i tam niby jest najwięcej tego kwasu omega3. W sumie nie zauważyłam zmiany w wyglądzie, ale za to mniej chorowałam.
 
reklama
Kwasy omega raczej nie zmieniają wyglądu zewnętrznego, ale branie ich w ciąży sprawia, że np. bobas jest lepiej odżywiony, a organizm mamy lepiej funkcjonuje. Także warto łykać tabletki z kwasem foliowym, dha.
 
Do góry