reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

dzudzu27 - dziwne ze lekarz zalecił przyjmowanie kwasu foliowego jak jesteś już w 15 tygodniu ciąży - największe znaczenie ma przyjmowanie go przed ciążą i w pierwszym tymestrze, ponieważ zapobiega występowaniu wad wrodzonych cewy nerwowej u dziecka. Potem w zasadzie lekarze z reguły karzą odstawić kwas a przejść na kompleksy witaminowe przeznaczone dla kobiet w ciąży. Jak napisała JAMAJKA - ważne jest ze kompleksy witaminowe przeznaczone dla kobiet w ciąży maja odpowiednio dobrane dawki - zbyt duże mogą wywołać więcej szkody niż pożytku ( np. przedawkowanie witaminy A czy niektórych witamin z grupy B mogą przyczynić sie do ślepoty, głuchoty ....itd. ) Ja na Twoim miejscu zostawiłabym sobie tego "rekina" na potem ... a teraz lepiej kup sobie jakiś prenatal, feminatal, elevit...farmaceuta Ci napewno coś zaproponuje. Niektórzy uważają ze przyjmowanie witam w tej postaci jest zbędne bo organizm mało to przyswaja...zdania są podzielone i taki wątek był już tutaj poruszany...Musisz pogrzebać po forum, ja osobiście nie czuje sie "dietetykiem" zeby tak umiejętnie zbilansować diętę aby dostarczyć wszystkiego w odpowiednich ilościach.Powodzenia Decyzja nalezy do Ciebie.
 
reklama
Ja łykam tylko kwas foliowy. Po 3 miesiącu kupie witaminy feminatal. Dokładnie tak samo robiłam w pierwszej ciąży i mam zdrową córkę. Jak zapytałam panią doktor czy teraz oprócz kwasu foliowego łykać juz feminatal, to powiedziała,że skoro wyniki mam super, to nie ma takiej potrzeby.
Widocznie lekarz wie co mówi i nie łykaj niczego na własną rękę.
 
Uzupełniając swoja wcześniejsza wypowiedz...o tym "rekinie" chodziło mi żebyś nie brała tego w czasie ciąży ani w okresie połogu tylko zostawiła sobie to na potem - czyli jak urodzisz i przestaniesz karmić. Teraz nie bierz niczego bez konsultacji z lekarzem...Moja koleżanka wpadła na genialny pomysł przyjmowania na własna reke kompleksu kwasów omega...nie powtórze reakcji ginekologa jak sie o tym dowiedział...moderator by to ocenzurował...
 
Uzupełniając swoja wcześniejsza wypowiedz...o tym "rekinie" chodziło mi żebyś nie brała tego w czasie ciąży ani w okresie połogu tylko zostawiła sobie to na potem - czyli jak urodzisz i przestaniesz karmić. Teraz nie bierz niczego bez konsultacji z lekarzem...Moja koleżanka wpadła na genialny pomysł przyjmowania na własna reke kompleksu kwasów omega...nie powtórze reakcji ginekologa jak sie o tym dowiedział...moderator by to ocenzurował...


dziekuje wszytkim za porady zrobułam jak radzicie odstawie juz mam zakupione witaminy dla kobiet cieżarnych ,niema co wydziwiać
jeszzce raz dziekuje
 
Witajcie.Jestem tu nowa i chcialam cos dodac od siebie na temat kwasu foliowego.
3 lata temu zaszlam w ciaze. Na poczatku tak do 3 tyg bylo wszystko super.Po 3 tyg jak zaczelam brac kwas foliowy non stop wymiotowalam.Wtedy jeszcze nie wiedzialam ze to przez kwas f. Ciaza do 7 msc byla dla mnie straszna meczarnia bo praktycznie 7msc ciagle lezalam bo gdy wstawalam to zaraz bieglam do WC.Wymiotowalam kilka do kilkunastu razy na dobe.Z domu wychodzilam tylko raz w msc na wizyte do lekarza.To byl najgorszy moment i zarazem najpiekniejszy w moim zyciu (ze wzgledu na corcie). Gdy w 7 msc lekarz kazal odstawic kwas wtedy jak reka odjol czulam sie swietnie. Po przyjsciu na swiat mojej corki porobilam badania bo mysleli ze mam tarczyce dlatego tak wymiotowala ale okazalo sie ze nie mam.Teraz chce zajsc w ciaze i wlasnie wiem ze to wymiotowalam tak przez kwas f. Moja lekarka tez tak mysli.Powiedziala ze niektore kobiety zle reaguja na kwas i dala mi jakis inny niz bralam poprzednio.Biore go juz od 2 tyg ale wieczorem i narazie nic sie nie dzieje i mam nadzieje ze bedzie dobrze bo bardzo chce zajsc w ciaze.Jednak gdyby tylko wystapily u mnie jakies skutki uboczne od razu przestaje przyjmowac kwas i biore sie za jakies inne witaminy bo drugi raz takiego koszmaru nie mam zamiaru przezyc.
Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy :-)
 
Witam!
Mi lekarka zaleciła Feminatal Metafolin 800 od pczątku planowania ciąży do 3 miesiąca, a poźniej prawdopodobnie bedzie feminatal metafoli 400.
 
Ja brałam oczywiście kwas foliowy a teraz pranatal classic i co drugi dzień prenatal dha. Brałam w trakcie pierwszej ciąży i byłam bardzo zadowolona, teraz też się zdecydowałam na te mimo że lekarz polecał mi falvit
 
reklama
W I trymestrze brałam kw.foliowy a potem Centrum materna. Dodatkowo biorę 2 tabl. wapń-magnez-cynk, bo łapały mnie skurcze w łydkach i chciałam zwiększyć ilość wapnia, bo nie mogę pić mleka ani jeść serów. Biorę jeszcze wit C na drogi moczowe, żeby nie było infekcji. Całe szczęście, że do porodu zostały 3 tyg, bo mam już dosyć łykania tabletek co rano:-)
 
Do góry