reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja do tej pory brałam Feminatal Metafolin 400 + DHA ale lekarz kazał odłożyć witaminy i przepisal jod żelazo i luteinę. Ale po feminatalu miałam super wyniki wiec jest dobry :):-)
 
reklama
Lekarze to doradzają brać to za co im producenci płacą :)
Jest tego mnóstwo ... i w zasadzie różnica jest tylko w cenie
Ja biorę od początku Prenatal /dość niska cena w porównaniu z innymi/
Jestem w 9 m-cu , wyniki jak narazie b.dobre
Teraz dodatkowo opócz witamin łykam Prenatal DHA
 
a ja się niestety nie zgodzę z tym, że wszystkie witaminki są takie same...

ja mam problemy z tarczycą i lekarka nakazała mi zmienić witaminy. Brałam wcześniej prenatal i nakazała mi feminatal bo zawiera więcej jodu i będzie skuteczniejszy ....
 
Jestem w 15 tygodniu ciązy i lekarz powiedział ze mam brac keas foliowy ale wydaje mi sie to zamało wiec dostałam w prezecie witaminy ale niewiem czy moge je brac, lekarz akurat jest na urlopie wiec niemoge sie z nim skonsultować
a to sa takie witaminy ImmunVit - olej z rekina i spirulina strona do witamin
IMMUNVIT vit siła synergii olej z rekina i spirulina

prosze o wasze opinie
 
Cześć radze kupić kompleks witamin dla kobiet w ciąży, preparaty te zawierają nie tylko niezbędne witaminki ale ich dawka jest dopasowana do twojego stanu. Bo witaminy mogą też na robić dużo szkód (ich nie odpowiednia ilość).
Przeczytaj dokładnie ulotkę tego preparatu jeśli jest tam napisane że jest on przeznaczony dla kobiet w ciąży to nie widzę przeszkód by go zażywać jeśli producent nie zawarł takiego pozwolenia to radziła bym nie brać tych witamin.
 
Ostatnia edycja:
reklama
jesli masz dobre wyniki i lekarz kazał brac tylko kwas to po co masz sie faszerowac i dziecko przy okazji sztucznymi witaminami??? jest lato masa owocow i warzyw i to ci powinno wystarczyc. ja miałam idealne wyniki do połowy 8 mca a nie brałam zadnych witamin, pozniej spadł mi poziom zelaza ale to normalne pod koniec ciazy wiec biore falvit i wyniki rewelka. a tak kwas do konca I trymestru i lekarz nie kazał nic brac dopoki wyniki nie zaczną słabnąc.
 
Do góry