reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Lepiej nie zmieniaj mlaczka bo będzie jeszcze gorzej najpewniej. Każda zmiana mleka u nas była"odchorowywana" tygodniowym wrzaskiem:) Małe dzieci tak mają - układ pokarmowy jeszcze dojrzewa no i niestety płaczą z tego powodu. masuj i układaj na brzuszku i cierpliwie obserwuj. Nie dawaj żadnych leków.
 
reklama
...u noworodka karmionego mlekiem modyfikowanym kupka może być co 2-3 dni,ale i 4 nie są powodem do niepokoju.Co innego noworodki karmione piersią (ale nie o tym tu mowa) tak jak poprzedniczki doradzam kładzenie na brzuszku i masowanie brzuszka (zgodnie z ruchem wskazówek zegara!),jeżeli dzidzia jest spokojna,nie pręży się i nie płacze wszystko jest ok-ey.Pozdrawiam :)
 
tak jak dziewczyny powiedziały nie martw się to zupełnie normalne u takich maluszków :) jeżeli będzie trwało to naprawdę długo i będziesz widziała ze dzidzia się meczy to albo włóż TROSZECZKĘ termometru (żeby mięśnie zwieracza się rozluźniły) lub kup czopki glicerynowe ale nie nadużywaj tego bo pupka dziecka się "rozleniwi" ;p jak raz użyjesz to się nic nie stanie a jak się częściej będzie powtarzało to przy następnej wizycie u pediatry poinformuj go. może trzeba będzie zmienić mleko :) trzymam kciuki! :)
 
Ja tez u swoich uzywałam termometru,ale to bardziej przy kolkach,żeby maleństwu ulżyć.I nic się nie działo,nie "przyzwyczajały się".:).Ale faktycznie,jeśli tak rzadko kupa,to może warto zmienic mleko.Aha-ważne- jesli kupka jest nawet co kilka dni,ale nie zbita,to to nie zaparcie,po prostu taka dziecia uroda:).
 
a jaci polwcam kulki homeopatyczne nr 35. rewelacja. a espumisan mozesz podac bo ja tez dawalam mojemu synkowi jak byl taki maly.i sprobuj zmienic butelke. i do tego cieple oklady.
 
Organizm dziecko przyzwyczaja się do mleka modyfikowanego ok. 2 tygodni, więc spokojnie...dwa tygodnie to minimalny okres jak trzeba dać na przyswojenie, więc nie spieszyłabym się ze zmianą mleka....a być może taka uroda dziecka i na każdym mleku tak będzie do póki układ pokarmowy nie dojrzeje...
 
A może ma jelitówkę, albo bakterię w kale...Mój mały miał coli...tzn. nie wiem czy miał bo jeszcze czeka nas kontrolny posiew kału... okazało się też, że zmiana mleka pomogła.

Bo jeszcze wchodzą w grę zęby, ale jak synek też dostał rozwolnienia to raczej jakieś wiruśisko...

 
reklama
Mój synek ma również problem z kupką. Zaczęło się to od kolek, które dostał w drugim tygodniu życia. Stosowałam infacol, później sab simplex. Niby lekka poprawa, ale i tak darł się w niebogłosy i wogóle nie spał. Po 1,5 miesiąca zaczął się problem z kupką. Mały się prężył, płakał, krzyczał, nie spał, odrywał się od cycka bo nie mógł jeść (jest tylko na piersi). Nie pomagały masaże, rowerki, herbatki. Stosowała, też wodę i wodę z glukozą, probiotyki, esputicon, debridat, lactulosum (tylko w drodze wyjąków) oraz czopki. Dzisiaj moje dziecko ma 5 miesięcy i nadal ma kolki i problemy z kupką. Nie wiem jak to jeszcze długo potrwa. Byliśmy u dwóch pediatrów i na usg- wszystko w porządku. Dietę też stosuję i nic.... Biedny maluszek...
 
Do góry