reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Witam,
moja córeczka ma już 10 dni. Karmiona jest mlekiem modyfikowanym Bebiko 1 (niestety nie mogę karmić piersią). Ostatnią kupkę zrobiła wczoraj rano (około 7). Do teraz nic. Podaję jej między karmieniem mlekiem na przemian wodę oraz herbatkę z kopru jednak to nie przynosi efektu.
Podopowiedzcie co jeszcze mogę zrobić.
 
reklama
Zosia od prawie dwoch tygodni ma biegunkę. Pierwsze trzy dni z gorączką i 10-12 kupami na dzień nie licząc tych w nocy. Potem kilka dni było w miare - 6 kup na dobe, ale takich solidnych. Od dwa dni temu znowu gorączka i tym razem kupy seriami: np 5 pod rząd, ale takich, ze wyciekaja z pampersa. Daje jej smecte i probiotyk, pediatra kazała odstawic gluten i powinno się poprawic w ciągu dwoch tygodni. (to porada z poniedziałku).
Gluten odstawiony, ale macie moze jakies sposoby, zeby choc troche jej te kupki zatrzymać. Doradźcie cos babeczki, plis.



 
Spokojnie poczekaj,u noworodka to wszystko jeszcze nieunormowane.Jeśli oprócz nierobienia kupy nic się nie dzieje,to się nie martw,ale możesz pomasowac ,połóż sobie na kolanach pupa do góry tak,by nie urazic kikuta i pomasuj po pleckach.
 
Witaj,

Bardzo współczuję Tobie i dziecku...my przez cały grudzień męczyliśmy się z kupkami. Nie pomagały marchwianki, ryż...probiotyk oczywiscie braliśmy. Rady pediatry na nic nie pomagały, więc skontaktowałam się z gastroenterologiem i środek, który zleciła zdziałał cuda...ciężko to zdobyć,ale można na zamówienie. W aptekach jest dostępne coś takiego jak HUMANA HN z prebiotykiem (z dodatkiem bananów). Jest to specjalny środek dietetyczny stosowany przy żywieniu niemowląt z biegunką. Gastolog tłumaczyła,że każdy produkt podany w okresie biegunki, który zawiera cukier, zaostrza biegunkę. Dlatego zamiast mleka mieliśmy podawać tą Humanę na gęsto ( ma bardzo zredukowaną ilość cukru)...robi się tego naprawdę gęsty i kleisty posiłek, który naprawdę "zakleja" dziecko. Można też rozrobić jako mleko do butelki,ale trzeba użyć smoczka jak do kaszki, bo to jest gęste. Długo mąż jeździł po aptekach, ale znalazł i było warto. W Polsce chyba jeszcze niewielu lekarzy wie o jego istnieniu:)
Humana - Humana HN z prebiotykiem
kosztuje ok 35 zł za karton

Nam przy biegunce kazano nie podawać dodatkowo owoców, nabiału i mięsa....a jeśli już to mięso w małych ilościach.

Z domowych sposobów...bardzo dobrze działają suszone jagody...my akurat mieliśmy od teściowej,ale też można w aptece kupić. Robisz z tego wywar i dajesz do wypicia.
 
Ostatnia edycja:
Ta humana jest do kupienia w sklepie internetowym kidy.pl. Nie trzeba na nią żadnej recepty:)
Nam przy biegunce lekarz nakazał odstawić zupełnie mleko a że był to okres kiedy mały jadł prawie tylko mleko to nie jadł nic:) poza odrobiną ryżu. ors dobry - tylko Maks go nie tykał. Po tygodniu zaczęliśmy jeść sinlac po dwóch tygodniach mleko (przed snem dawałam kleik na wodzie, rzadki do butelki ) Mały schudł ale przeżył:) bez kroplówek i szpitali.
 
Humanę można kupić bez recepty,ale aptekarka mówiła,że można niby ze zniżką kupić na receptę. Naprawdę nie zaszkodzi spróbować,a wg mnie potrafi zdziałać cuda...męczyliśmy się tak długo i żadne kleiki, marchwianki nie pomagały...
 
reklama
nic nie rób. Na kupkę możesz poczekać tydzień i dłużej i wszystko jest w normie. Tak jak pisała poprzedniczka masuj i kładź na brzuszek. najlepiej niech tak śpi w ciągu dnia kiedy do niej zaglądasz.
 
Do góry