reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kuchnia Malucha

Witam

Moj Kubusiek je wszystko, doslownie wszystko. Czego bym mu nie dala to mu smakuje. Ziemniaki z obiadu, z zupy, marchewka z groszkiem, miesko i fasolke z zupy, buleczke pogryziona z majonezem, wszelkiego rodzaju sery - kiwi, banany, jablka, sliwki. Daje mu tez poprobowac produkty "mniej zdrowe" - typu kawalek czekolady, wafelka, chipsa. Za parowkami rowniez sie trzesie. Boje sie natomiast dac mu cos do reki, nie ma jeszcze zabkow - dopiero zaczynaja mu wychodzic. Dlatego chyba jeszcze sie wstrzymam.
Pozdrawiam Was Dziewczyny.
 
reklama
dziewczyny a wiecie może jak odzwyczajać Malucha od żarcia nocnego? bo ja powoli mam dosyć. w końcu Lilka ma już 9 miesięcy i powinna robić sobie przerwy na jedzenie podczas snu...hmmm? czy wasze dzieci też jedzą jeszcze w nocy? oczywiście raczej nie tyczy się to Maluchów cyckowych bo one to pewnie tak....
anii u mnie to samo :sick: Olcia budzi się po cztery razy do cyca wrr.....
Od powrotu z wakacji powoli zaczęłam odstawiać ją od piersi a w ciągu dnia już tylko dwa razy dostaje. Chyba zrobię próbę z podaniem jej w nocy wody albo jakiejś herbatki w zastępstwie bo nie chcę jej uczyć jeść w nocy. Ach z piersią to jednak wygoda, przystawię na chwilę i zaraz dalej śpi no ale czas to zakończyć .
Co do jedzenia to Oleńka lubi dostawać to co my jemy. Zupki ze słoiczka to chyba jej zbrzydły i zje tylko te najrzadsze :eek: to by nawet pasowało do tego że nie ma zębów, ale naszego jedzenia nie dostaje w postaci papki.
Inna nie przejmuj się, ja daję Oli do ręki skórkę z chleba czy kawałek ziemniaczka pomimo że nie ma ząbków, no oczywiście wtedy jej pilnuję. Kilka razy zdarzyło się że dławiła się, ale to chyba nieuniknione, w końcu dojdzie do wprawy.
 
Inna ja daję nawet jabłko w kawałku i Kuba skrobie ząbkami. Czasem się zakrztusi, ale powoli dochodzi do wprawy. Jadał już marchewkę, a wczoraj nawet spróbował czekolady, gryzie też suszone banany i ogólnie radzi sobie.

Dorotak u mnie to samo, po 4 pobódki nocne. Już mam dość. Ciekawa jestem jak wyjdzie Twoja próba z herbatką. Czekam na wrażenia.
 
cynamonka ja już nie wydalam z pokarmem. Dziś w nocy dałam Oli lekko podgrzaną wodę (soczków i herbatek nie pija wcale, woli wodę) bo budziła się często i piersi miałam już opróżnione, a wszystko przez jej gorączkę :-(.
Może w końcu zobaczymy pierwszy ząbek, sama nie wiem od czego ta gorączka :confused:
 
Dziewczyny moj maly ptrafi sie do cycka obudzic z 6 razy:sick:Wygladam juz jak zoombie choc spi z nami.Byl ju moment, ze sie nie budzil a teraz znow.A zarty jes, ze ho ho.Ale tylko na mamusine mleczko.Ale wiecie co???Mimo niewyspania dobrze mi z tym i na razie ani mysle go odstawiac:-)



 
hej!!!

ja juz nie karmie piersia od prawie dwoch yg a mleko jeszcze jest i bola stranie cycuchy chociaz sciagalam tylko 4dni bo bylo bardzo duzo mleka a teraz caly czas jeszcze jest ale coraz mniej:-p
i ja Marcie daje wszystko do raczki i ona swietnie daje sobie rade dzieki temu uczy sie przelykac, na poczatku troche sie ksztusila ale teraz juz nie i gotuje jej obiadki bo ze sloiczkow nie chce a naszego jedzenia lepiej zeby nie jadla :rofl2:, bardzo przyprawiamy wszystko;-)
 
Przeczytałam ostatnio kalendarz żywienia dziecka i zonk. Hania wcina zdecydowanie za dużo mleka, nie pije soku, nie je biszkoptów, z obiadami raz lepiej raz gorzej. Zgodnie z tym kalendarzem 3 x dziennien mleko z kaszą a u nas to nadal podstawowy posiłek. I co tu robić? Przestawiać? Dajecie już jogurty? Naturalne czy smakowe dla dzieci? U mnie nie ma żadnych Hippów wiec nie wiem, któe dawać :eek: Może też jak wylazą górne jesynki to zrobi sie bardziej chętna do gryzienia?
 
reklama
Do góry