reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej Dziewczyny...
Melduję się po transferze...jesteśmy już razem....i oby na kolejne 9 miesięcy:tak::tak::tak: Lekarz powiedzial, ze jest bardzo ladny blastuś...nawet Pani embriolog tak stwierdzila....podano mi jednego bąblusia....widzialam wszystko na monitorze...w sensie cewnik...myslalam ze cos będę czula, a tam nic, nawet się nie zorientowalam jak bylo po:p
Lekarz kazał robić test 9 dpt.....chyba osiwieje do tego czasu..:p
Generalnie czuję się tak samo jak przed transferem....:p
I tak zastanawiam się...co ja mam teraz robic tak wogole?:szok::-D Jak mogę dzieciątku pomóc..?? a i mam brac 3 globuli dopochwowe progesterony dalej...ale tak jak czytalam Was, to robilyscie badanie hormonu...po co??
YogoA Ty Kochana się nie stresuj...to nie jest wskazane...ważne ze coś tam się dzieje, i na pewno będzie beta ładnie rosła:tak::tak::tak::tak:


Aaaa i zapomnialam...8 przetrwalo do blastocysty...tyle też idzie na zimowisko:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Martka273 - progesteron miałam na myśli progesteron ( takie czopki dowcipne). Za pierwszym podejściem je brałam, a w ostatnich dwóch biorę odpowiednik czeski - utrogestan. Jedno i drugie to jest progesteron w czystej postaci ( w Polsce niestety niedostępny). Oprócz tego brałam duphaston właśnie 3 x 1, a potem nawet 4 x 1, zaś dowcipnie na początku utrogestan 3 x 1 ( to jest 100 mg progesteron), a potem 3 x2 po badaniu progesteronu. A odnośnie badania progesteronu to sens jest. Możesz zapytać się dziewczyn, którym się udało ( np. madzialenak- sama zbadała sobie progesteron i zwiększyła dawki tabletek i może dzięki temu ma swojego kochanego Sebka teraz ze sobą).
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny. Za tydzień mam pierwszą wizytę w Gyncentrum i zaczynam pomału przygotowania do drugiego ivf-icsi. Listę pytań już przygotowałam, min o embryo gelu, scratchingu endo, badania immunologiczne oraz histero.
Wysłałam zapytania na forum emriologicznym Novum i do prof. Sz na forum Nasz Bocian odnośnie mojej sytuacji. Porównam ich wstępne zalecenia z tym co powie mi dr w Gyncentrum.
Do pierwszego ivf podchodziła z tSH rownym 2,97. Prof R powiedział że jest w normie:confused: ale po wizycie u zwykłego gina dostałam zalecenie zbicia go euthyrox 25, ostatnio miałam 2, ale biorę caly czas tabletki i może do ivf spadnie do 1:baffled:
Nie wiem tylko jak skontrolować TSH, czy wzięta tabletka na czczo nie zakłóci wyniku:confused: wiecie coś na ten temat?
Zaczynam się bać tej procedury:zawstydzona/y:jak sobie przypomnę siebie po porażce to się cała spinam:-(

Gizas
ja biorę euthyrox i wiem, że jak chcesz zbadać tsh to tego dnia nie brać tabletki lub wziąć po pobraniu krwi.
 
Yplocka- strasznie mi przykro:( zbieraj enegie i nie poddawaj sie,

Molla- po cichutku gratuluje!!!!!!!!!!!!

Jogo- rowniez wielkie gratulacje, beta na pewno bedzie przyrastala w zawrotym tepie:)

Iksia- to juz jestes w ciazy- gratulacje:)

ja juz po pierwszym podgladanku i mam po 4 pecherzyki na kazdym z jajnikow ale jeszcze male od 6-10 mm, nastepne podgladanie w piatek.

z nowowsci to chce poinformowac, chociaz pewnie zadnej z nas ten lek juz sie nie przyda:) we wrzesniu wprowadzaja do polski lech z wloch i nazwie INOFOLIC- pomaga on leczyc skutki PCOS a co wazniejsze dla nas poprawia jakosc komorek jajowych.
 
Madzialenak, robię jak lekarz kazał, biorę ją już 8 dni. Nie wiem jakie ona ma działanie i znaczenie( zawsze przy inseminacjach brałam na pękniecie 36 godzin przed ale całą ampułkę). Sama się zastanawiam? Czyli biorę przed transferem 5 dni i po 4 dni. Biorę też clexane i duphaston, luteine, encorton i acard.

Malinuś jestem po prostu ciekawa dlaczego się bierze ovitrelle po transferze :-) trzeba ufać lekarzowi i jak karze to trzeba brać :tak:
 
Ikasia - super :-).... można kochana powiedzieć, że już jesteś w ciąży :-) A hormony to po to bada się, żeby pomóc organizmowi - niektóre dziewczyny mają oprócz progesteronu badany estradiol. Ja miałam tylko progesteron. Chodzi o to, żeby pomóc organizmowi gdyby nie wytwarzał mimo leków odpowiednich dawek hormonów. No i żeby móc zwiększyć dawki leków.
 
kinga no czytała, czytałam, ale 12 tabletek luteiny na dzień to chyba bardzo duża dawka, z czego tu zwiększać?a jak do tego wezmę dupka, a on nie jest wykrywalny we krwi, to raczej mało progesteronu nie będzie.Sama nie wiem...
 
Kinga_1 a kiedy powinnam zbadać ten progesteron? Bo tak szczerze, to lekarz nic mi na ten temat nie mowil....i zastanawiam sie czy robic wogole...i się nakręcać....
Biore 3 globulki dopochwowo....
 
reklama
Martka273 - z tego co pamiętam to gotadora brała luteiny po badaniu progesteronu chyba 3 x 6 ( no i jej jak widać się udało), a któraś z dziewczyn nawet jeszcze więcej. Poza tym każdy organizm jest inny, więc to, że ktoś bierze 3 x 1, a ty musisz nawet np. 3 x 8 jest bez znaczenia. Oby było skutecznie tylko.
 
Do góry