reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Kochani, niech te Święta będą chwilą wytchnienia i zanurzenia się w tym, co naprawdę ważne. Zatrzymajcie się na moment, poczujcie zapach choinki, smak ulubionych potraw i ciepło płynące od bliskich. 🌟 Życzę Wam Świąt pełnych obecności – bez pośpiechu, bez oczekiwań, za to z wdzięcznością za te małe, piękne chwile. Niech Wasze serca napełni spokój, a Nowy Rok przyniesie harmonię, radość i mnóstwo okazji do bycia tu i teraz. ❤️ Wesołych, spokojnych Świąt!
reklama

Kto po in vitro?

No i take badania mam powtórzyć


Estradiol (E2)1
IMMUNODIAGNOSTYKAFSH Hormon folikulotropowy1
IMMUNODIAGNOSTYKALH-Hormon luteinizujšcy1
IMMUNODIAGNOSTYKAProlaktyna1
IMMUNODIAGNOSTYKATSH Hormon tyreotropowy1
AUTOIMMUNOLOGIA METODĄ ELISAP/c anty-TPO (p. peroksydazie tarcz.)1
IMMUNODIAGNOSTYKAAMH ( Hormon anty Mulerowski )14
Łączna cena badań wynosi 257


Sony, te badania wyjdą tanie jak barszcz.
W Trójmieście samo AMH kosztuje 150 zł.
To jakaś promocja? :-D
 
reklama
Człowieka chwilę nie było, a tu wysyp postów, normalnie jak grzybów po deszczu
laugh.gif

Sony, te badania wyjdą tanie jak barszcz.

Kurczę, chyba podświadomie już mi się chce świąt.:-D
 
SonySony dziekuje za odpowiedz przyjrze sie tej metodzie a gdzie ja wykonują w Polsce?

Adus dziekuje za odpowiedz. A to można nawet wybrać ile zarodków? To chyba oczywiste że lepiej zawsze wziąść 2 bo zwiększa się wtedy szansa zaplodnienia nie?

Hola dzieki również :-)

Jestesmy umówieni z doktorem pod koniec listopada i wtedy zaczniemy wszystko. To pewnie pod koniec stycznia bedziemy po 1 wszej próbie. Jestem ciekaw czy 33% szans to dużo czy mało w naszym przypadku i ile razy mozna próbować...
 
W Gyncentrum i w Angelius Provita w Katowicach.
Tu ci wklejam jeszcze opis tej metody
Reakcja akrosomalna jest to proces zachodzący w momencie bezpośredniego zetknięcia plemnika z komórką jajową, co zwykle ma miejsce w rozszerzeniu jajowodu zwanym bańką. Proces ten pozwala na wniknięcie plemnika do komórki jajowej i jej zapłodnienie. Reakcja akrosomalna jest indukowana przez białko (glikoproteinę) zawartą w osłonce przejrzystej komórki jajowej, która działa jako ligand dla receptorów znajdujących się na główce plemnika. Chociaż najistotniejszym elementem w indukcji reakcji akrosomalnej jest wiązanie ligandu z receptorem udowodniono, że zachodzeniu tego procesu towarzyszy wiele czynników dodatkowych (tzw. ko-faktorów) m.in. progesteron. W czasie reakcji akrosomalnej plemnik uwalnia z akrosomu liczne enzymy pozwalające na przejście przez wieniec komórek otaczających komórkę jajową (tzw. wieniec promienisty) i osłonkę przejrzystą tej komórki. Do enzymów tych zaliczamy hialurnodazę, akrozynę, fosfatazy kwaśne, β-N-acetyloglukozaminidazę, fosfolipazy, kolagenazy, neuraminidazy, esterazy.
Akrosom jest to specyficzny region na szczycie główki plemnika, widoczny w mikroskopie świetlnym jako przejaśnienie na główce. Jest to właściwie pęcherzyk, wypełniony substancjami umożliwiającymi poszczególne etapy zapłodnienia. Powinien on zajmować nie mniej niż 40% powierzchni główki plemnika (obserwowanej w mikroskopie), ale nie więcej niż 70%. Przy ocenie morfologii plemników ocenia się między innymi czy akrosom występuje i czy jest prawidłowej wielkości, czy nie ma w nim zbyt wielu wakuol. Tylko plemniki z prawidłowym akrosomem mogą być sklasyfikowane jako prawidłowe morfologicznie.
Reakcja akrosomalna i zapłodnienie w warunkach fizjologicznych musi być poprzedzona procesem kapacytacji plemników, w tym ich hiperaktywacją, która objawia się m.in. znaczącym zwiększeniem szybkości ruchu i amplitudy wychyleń bocznych witki plemnika. Tylko plemniki, które przeszły kapacytację są zdolne do reakcji akrosomalnej.
Po tym jak plemnik wniknie do komórki jajowej zachodzi w niej tzw. reakcja korowa (zmiana w błonie komórkowej), która uniemożliwia wnikanie kolejnym plemnikom, a tym samym zapobiega powstaniu zygoty triploidalnej (lub poliploidalnej).
Zdarza się także występowania tzw. spontanicznej reakcji akrosomalnej, do której dochodzi pomimo, że plemnik nie zetknął się z komórką jajową. Plemnik, który uległ spontanicznej reakcji akrosomalnej w oddaleniu od komórki jajowej nie jest już zdolny do jej zapłodnienia.
W praktyce klinicznej leczenia niepłodności wykazano, że w wielu przypadkach niepłodności, przyczyną problemów z zapłodnieniem była właśnie niezdolność plemników do prawidłowego przejścia reakcji akrosomalnej. Dlatego ocena reakcji akrosomalnej plemników danego pacjenta może wnieść istotne informacje do diagnostyki niepłodności, oceny potencjału płodności oraz ułatwić wybór właściwej metody wspomaganego rozrodu. Istnieją specjalne testy, które przy pomocy różnych metod pozwalają na ocenę reakcji akrosomalnej, jednak z reguły nie są one wykonywane rutynowo.
 
Ostatnia edycja:
reklama
imsi witaj, chyba jestes tu pierwszym mężczyzną, nie przypominam sobie żeby jakis pisał na tym wątku, ale mogłam cos przeoczyć;-)
Jesli macie wizytę pod koniec listopada, to nie sądzę żebyście pod koniec stycznia byli juz po pierwszej próbie. Przed ivf trzeba porobic sporo badań, niektóre z nich w odpowiednich dniach cyklu kobiety, takze niestety trzeba na to czasu. Parę stron do tyłu dziewczyny wypisały wszystkie badania które wymaga klinika przed zabiegiem-jest tego trochę.
A 33% szans to 33% szans, miom zdaniem nie jest to duzo, ale w zasadzie kazda para ma mniej wiecej tyle samo, bo takie są statystyki, ale tak naprawdę in vitro to loteria są pary którym się udaje za pierwszy razem, a są takie że próbują po pare razy, nie ma reguły na to. A próbowac można ile się chce tzn do skutku o ile finanse na to pozwalają, bo ja się pewnie orientujesz taki zabieg jednak kosztuje sporo pieniażków. Mam madzieję, uda się Wam za pierwszym razem i tego życzę:-)
 
Do góry