reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja Ciebie też. Jak u Ciebie ???
Niestety nie mam jak przeczytać tego wszystkiego wstecz.
Przystąpiliśmy do procedury in vitro. Początek był dobry. 28 oocytów, z tego zapłodniono bodajże 15 komórek. W efekcie okazało się, że uzyskaliśmy jedynie 3 zarodki. Podłamałam się. Po badaniu Embrace wynik: tylko jeden zarodek zdrowy. Podłamałam się jeszcze bardziej. Ale... ten jeden zdrowy zarodek wykiełkował w brzuchu, okazał się siłaczem i bohaterem i aktualnie jestem w 38 tc (teraz siedzę, jak na tykającej bombie ;)) Większość ciąży przeżyłam w strachu (wiadomo, jak to jest po przejściach). Uspokoiłam się (choć oczywiście nie do końca) niedawno: gdy brzuch zaczął być duży a kopniaki silniejsze.
Teraz czekamy...
Sama mam czasem myśli o rodzeństwie, ale jest we mnie dużo obaw. Po pierwsze: czterdziestka na karku. Po drugie, co w sytuacji jak uzyskamy więcej niż jeden zdrowy zarodek (3 dzieci nie planuję). Po trzecie, po CC, a niestety to mi grozi, musiałabym odczekać, co najmniej rok... Po czwarte, nie wiem, czy czy znów chcę to wszystko przeżywać.
Świetnie, że ruszył program rządowy, życzę Tobie i innym dziewczynom powodzenia.
Narazie skupiam się na dobrym porodzie i tym, że chciałabym być, jak najlepszą mamą dla Jasiulka - w końcu tyle na niego czekaliśmy. Chcę, żeby był szczęśliwy i zdrowy.
 
reklama
Cześć Dziewczyny , chyba nikogo tu już nie ma ze starej ekipy ... ;) jutro mam wizytę w klinice .Mam już dwójkę dzieci z trzech procedur :) mam mrozaki i chce jeszcze spróbować...zapewne jutro się dowiem ale może się orientujecie czy refundacja obejmuje tez badanie genetyczne zarodkow ?
Na chwilę obecną nie można badać w ramach programu rządowego zarodków trwają debaty na ten temat nawet nie ma możliwości też samemu zrobienia tych badań
 
No niestety ale to i tak lepiej niż wcześniej bo było 40 to już wogole było słabo leki zresztą też do 40 roku życia teraz dla każdej zakwalifikowanej pary
 
Pewnie, że tak. Życzę powodzenia każdemu, kto chce skorzystać.
U mnie to rzut na taśmę jakbym się urodziła miesiąc wcześniej to zostałoby mi tylko AK lub AZ mankamentem jeszcze jest to że trzeba zacząć procedurę w ciągu 30dni a ja mam jeszcze 2 zarodeczki na Czechach i właśnie będę je zabierać na koniec miesiąca więc nie wiem czy nie przesuwne wizyty kwalifikacyjnej na termin po 20.06
 
U mnie to rzut na taśmę jakbym się urodziła miesiąc wcześniej to zostałoby mi tylko AK lub AZ mankamentem jeszcze jest to że trzeba zacząć procedurę w ciągu 30dni a ja mam jeszcze 2 zarodeczki na Czechach i właśnie będę je zabierać na koniec miesiąca więc nie wiem czy nie przesuwne wizyty kwalifikacyjnej na termin po 20.06
Powodzenia.
 
reklama
Hej
Niewiem czy mnie ktoś tu jeszcze pamięta;)
W marcu 2023 urodziłam synka❤️ z 7 transferu.
Myślę o powrocie po rodzeństwo. Mam jednego mrozaka. Podobno od czerwca można załapać się na refundację procedury .
Ktoś wraca ??
tak, ja wracam ;) juz jestesmy w programie. Na razie lecze zapalenie endometrium i później piwtorna biopsja.
 
Do góry