reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja na przykład dużo badań dodatkowych zrobiłam na własną rękę (dużo szukałam i czytałam) W zasadzie chyba wszystkie możliwe z wyjątkiem immunologii 🙈 chociaż lekarz ze swojej zalecił po poronieniu badanie na Leiden i jeszcze kilka innych. Jeśli chcesz mogę poszukać i podesłać listę choć uprzedzam było tego duuuuzo. Histeroskopie mi zlecili kiedy przy 3 transferze nic nie ruszyło (pierwszy była biochemiczna, potem zatrzymanie serca w 8 tygodniu i trzeci transfer kompletnie nic).
Jakbyś była tak uprzejma to z chęcią bym zobaczyła co za badania jeszcze moge zrobić
 
Chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia. Ile wyniósł koszt in vitro w Waszym przypadku? Na ile wizyt i jak często się przygotować?
Nas od początku do końca , inseminację 3x ( odbyły się tylko dwie lecz leki brałam do 3 ... Ta ostatnia ze względu na niepewny pęcherzyk się nie odbyła ) in vitro : 3 stymulację , 9 transferów , nasienie dawcy ( niestety u nas to było konieczne ) leki , wizyty , dojazdy to około 80/90 tysięcy . Wizyty odbywały się różnie . Przy ostatnim udanym transferze ( obecnie 20tc) wizyt miałam 2. ( Sama zaczęłam brać leki od 2dc i pojechałam w ciemno ... Zaryzykowałam bo nie wiedziałam czy lekarz nie będzie robił problemów ze bez konsultacji zaczęłam brać leki 🙈
 
Tak to były blastocysty. Żadnych innych badań poza tymi podstawowymi potrzebnymi do całej procedury nie miałam, też mnie to zastawiało że skoro pierwszy transfer poroniłam, następny w ogóle się nie przyjął że nie zostały mi zlecone badania immunologiczne. Mam się widzieć z lekarzem pod koniec tego miesiąca i go o to zapytam. Ale nie wiem już czy starczy mi sił żeby wszystko zaczynać od nowa, i teraz zastanawiam się czy nie będzie lepiej jak podejdziemy do adopcji zarodka.
Polecam wgłębić się w immunologie ... Mi dzięki niej podejrzewam się udało ... Udał się dopiero 9'ty transfer . ( Za 3 dni półmetek 😍😍) dopiero po leczeniu zleconym przez Paśnika się udało
 
Nie wiem czy pytanka były kierowane do mnie, ale raczej tak. My procedurę mieliśmy jedna w lipcu 2022, pobrali 8 komórek. Mogliśmy zapłodnić tylko 6, uzyskaliśmy 6 zarodkow ale dwa nie dotrwały do 5 doby, jeden miałam transferowany w tym samym cyklu co punkcja - transfer nieudany. Do kolejnego podeszliśmy w październiku, beta nie drgnęła. Doktor zasugerowała scratching endometrum, CD138. Jakie było nasze i Doktor zdziwnie jak przyszedł wynik i okazało się, że w pobranym materiale były martwe kosmki. Zdaniem Doktor musiało dojść do implantacji. Musiałam odczekać i powtórzyć badanie. W grudniu zrobiliśmy znowu badanie, wyszło ok. W styczniu podeszliśmy do kolejnego transferu, to już trzeci. Mieliśmy nacinana otoczkę. Beta przestała rosnąć. Czekam na okres. Został nam ostatni zarodek 5.2.2. Poprosze doktor o jakies dodatkowe badania.Ale podejdziemy może kwiecień-maj. Muszę się pozbierać. Dziewczyny może wy macie jakieś podpowiedzi co można zmienić przy kolejnym transferze? Albo jakie badania zrobić? @Julia_baby idziecie za ciosem czy tez robicie przerwę?
Immunologia jak dla mnie . Kir'y przede wszystkim i dodatkowo zrobiła bym Allo oraz Ana 3
 
Chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia. Ile wyniósł koszt in vitro w Waszym przypadku? Na ile wizyt i jak często się przygotować?
U nas sprawa była - prosta Niepłodność Idiopatyczna
Miałam 3 inseminacje na NFZ - bez powodzenia

Zgłosiliśmy do kliniki invitro. Załapałam się na dofinansowanie, które obejmowało cała procedurę i większość leków. Wiec łączny koszt może z 5-6 tys. Wizyt było około 8 + punkcją + transfer
 
reklama
Do góry