reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

20tc.
Jutro połówkowe i już świruje. Nie mogę miejsca znaleźć. Do tego mała leniwa więc marzę, żeby się chociaż raz ładnie ułożyła i współpracowała.
Chociaż może to nie lenistwo tylko jest upartą po rodzicach 😅
Haha no po kims geny odziedziczyła 🙂😀 napewno będziesz mieć jutro piękne widoki 😍😍
Moja też jest niesforna prenatalne USG trwało 1,5h bo nie chciała współpracować 😀
 
reklama
Dziewczyny , na tych badaniach genetycznych zarodka naprawdę widać płeć dziecka ??? Bo Pani Doktor się uśmiechnęła jak o tym mówiła, że nie może powiedzieć którą blastkę transferuje, sama bym nie chciala wiedzieć, a czy któraś z Was wiedziała może? Ja nie miałam pojęcia że to jest badane bo w Pl podobno zakazane wybierać płeć??
Niestety w Polsce ci nie podadzą płci mimo, że będą znać 😁 To zakazane.
 
Dziewczyny , na tych badaniach genetycznych zarodka naprawdę widać płeć dziecka ??? Bo Pani Doktor się uśmiechnęła jak o tym mówiła, że nie może powiedzieć którą blastkę transferuje, sama bym nie chciala wiedzieć, a czy któraś z Was wiedziała może? Ja nie miałam pojęcia że to jest badane bo w Pl podobno zakazane wybierać płeć??
u nas bylo widac bo kazdy zarodek z innej stymulacji i inna morfologia. Każdy zarodek mamy opisany BL.5.2.2
3 XY, BL611- XY, BL512- XX z czego tylko środkowy chlopak jest zdrowy więc transfer z jego udziałem był 😀
 
@Serduszkowelove & wszyscy inni przed leczeniem ;) - właśnie uczestniczyłam w webinarium z embriologiem, dotyczącym całego procesu in vitro, technik, badań, etc.: "Co trzeba wiedzieć przed leczeniem in vitro". Może kogoś by to interesowało? Właściwie to podobne rzeczy, które słyszy się u lekarza, ale ja tego wszystkiego jeszcze nie miałam okazji słyszeć :)
Webinaria są tutaj: Link do: Warsztaty i webinary | TFP
Wiele z nich jest dla pacjentów kliniki, ale nie tylko. Tego dzisiejszego już nie ma, ale pewnie kiedyś powróci.
Szczególnie zainteresowała mnie część o badaniach zarodków. Jeśli dobrze się orientuję, u nas nie ma takiej możliwości - a ze słów embriologa z webinarium wynika, że w moim wieku mam jakieś 20% szans na prawidłowy zarodek... Więc gdybym tylko miała szansę, to na pewno badałabym zarodki! Wiem, że @Serduszkowelove jesteś o wiele młodsza, oczywiście. Ale myślę sobie, że jest to w pewnym sensie wielka szansa...
 
@Serduszkowelove & wszyscy inni przed leczeniem ;) - właśnie uczestniczyłam w webinarium z embriologiem, dotyczącym całego procesu in vitro, technik, badań, etc.: "Co trzeba wiedzieć przed leczeniem in vitro". Może kogoś by to interesowało? Właściwie to podobne rzeczy, które słyszy się u lekarza, ale ja tego wszystkiego jeszcze nie miałam okazji słyszeć :)
Webinaria są tutaj: Link do: Warsztaty i webinary | TFP
Wiele z nich jest dla pacjentów kliniki, ale nie tylko. Tego dzisiejszego już nie ma, ale pewnie kiedyś powróci.
Szczególnie zainteresowała mnie część o badaniach zarodków. Jeśli dobrze się orientuję, u nas nie ma takiej możliwości - a ze słów embriologa z webinarium wynika, że w moim wieku mam jakieś 20% szans na prawidłowy zarodek... Więc gdybym tylko miała szansę, to na pewno badałabym zarodki! Wiem, że @Serduszkowelove jesteś o wiele młodsza, oczywiście. Ale myślę sobie, że jest to w pewnym sensie wielka szansa...
invicta bada zarodki. Ja 31 mąż 29lat i na 3 badane zarodki w kierunku aneuploidii mamy 2 zdrowe.
 
Niestety w Polsce ci nie podadzą płci mimo, że będą znać 😁 To zakazane.
ale jak masz wyniki badania pgd to kazdy zarodek jest badany łącznie z XX/XY . Chyba że się ma tej samej klasy i zdrowe zarodki to embriolodzy wybierają do transferu i wtedy nie wiadomo jaka płeć. Ale jak jest zbadane np 2 i jeden zdrowy drugi chory i wiesz ze zdrowego transferują to znasz płeć. My od grudnia wiemy że w pazdzierniku urodzi się chłopiec 😀
 
reklama
Przykro mi 😪Kochana to w którym momencie wiedziałaś że zarodek się podzielił? Miałaś jakieś niepokojące objowy ze ciąża nie rozwija się jak należy?
Na ostatnim USG gdy lekarz stwierdził brak serduszka lekarz stwierdził że były by bliźniaki ... Na początku wszystko było idealnie , beta pięknie rosła , częste wizyty w toalecie 🙈 i ogromną chęć na jedzenie ( ogólnie jestem strasznym niejadkiem 🙈) więc nic z tych rzeczy ... Nie spodziewałam się że to mnie spotka 😔
 
Do góry