reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

tak, ale zawsze mialabym tych przeciwcial z 10-15x wiecej niz teraz. Jednak mimo wszystko ciesze sie ze mam chociaz te dwie ;)
Ja przechorowałam Covid rok temu, badałam przeciwciała i w maju zaszczepiłam się jednodawkowym Johnsonem. Póki co mam nadzieję że przeciwciała jeszcze mam. Moja lekarka prowadząca zaleca doszczepienie po 30 tc więc czekam do lutego
 
reklama
Hej mam pytanie do Was czy Wy szczepilyscie się na Covida wiem że to sprawa każdej z nas i nie oceniam ale ja się nie szczepilam b ciągle miałam nadzieję że w końcu będę w ciąży ale teraz tyle się słyszy że kobiety w ciąży maja covid i już sama nie wiem czy pójść się jutro zaszczepić bo zaczynam stymulację czy już jak tyle się nie szczepilam to się nie szczepić przy stymulacji...ech mam taki metlik
Ja byłam szczepiona w lutym a w październiku zachorowałam. Miałam już datę ustalona na 3 dawkę. Lekarz kazał się szczepić jak najszybciej, bo Covid masakruje plemniki u mężczyzn. My niestety złapaliśmy Covid i bardzo żałuje ze nie wzięłam wcześniej 3 dawki.
Musieliśmy przesunąć o 1 miesiąc stymulacje a teraz drżę o wyniki jakości nasienia.
Poza samymi przykrymi następstwami przejścia Covida, to jednak jest ryzyko zachorowania w ciąży i ciężkiego przebiegu choroby. Ludzie umierają na Covid. A nigdy nie wiesz jak to przejdziesz.
Ja po 2 dawkach i przeciwcialach 243 przeszłam łagodnie ale konsekwencje są przykre.
 
Ja jestem zaszczepiona dwiema dawkami. Niestety nie zdazylam zaszczepic sie trzecia dawka (moj lekarz powiedzial, ze miesiac przed transferem mam tego juz nie robic) i bardzo zaluje tego, ale maialam taki czas w zyciu, ze na dwa dni zlego samopoczucia po szczepieniu nie moglam sobie pozwolic. Ale przynajmniej mam te dwie i poziom przeciwcial powiedzmy w miare chroniacy. Moj maz na szczescie 3 dawki. Generalnie jak ktoras z Was sie zastanawia i ma zielone swiatlo od lekarza prowadzacego, to zaszczepcie sie… kobiety w ostatnim trymestrze ciazy przechodza bardzo ciezko Covid i niestety moze byc wysoka smiertelnosc…
Jaki masz poziom przeciwciał?
 
Ja byłam szczepiona w lutym a w październiku zachorowałam. Miałam już datę ustalona na 3 dawkę. Lekarz kazał się szczepić jak najszybciej, bo Covid masakruje plemniki u mężczyzn. My niestety złapaliśmy Covid i bardzo żałuje ze nie wzięłam wcześniej 3 dawki.
Musieliśmy przesunąć o 1 miesiąc stymulacje a teraz drżę o wyniki jakości nasienia.
Poza samymi przykrymi następstwami przejścia Covida, to jednak jest ryzyko zachorowania w ciąży i ciężkiego przebiegu choroby. Ludzie umierają na Covid. A nigdy nie wiesz jak to przejdziesz.
Ja po 2 dawkach i przeciwcialach 243 przeszłam łagodnie ale konsekwencje są przykre.
U mnie przeciwciała po zachorowaniu a przed szczepieniem - 678. Później już nie badałam
 
Jaki masz poziom przeciwciał?
270 BAU/ml odpowiada to gdzies tak mniej wiecej skutecznosci 85-90%
Mam znajomych co po miesiacu od 3 dawki mieli po 6000, takze jest roznica.
Punkt odciecia jako ochrony jest po przekroczeniu 6x wartosci pozytywnej (w tym badaniu bylo to 35), wiec to mam. Ale czulabym sie lepiej ze swiadomoscia, ze mam przeciwcial w tysiacach jednak…
 
Ja zaczynam stymulację prawdopodobne we wtorek czy w czasie stymulacji się szczepić ? Trochę to przespałam żeby się wcześniej zasXzwpic
 
270 BAU/ml odpowiada to gdzies tak mniej wiecej skutecznosci 85-90%
Mam znajomych co po miesiacu od 3 dawki mieli po 6000, takze jest roznica.
Punkt odciecia jako ochrony jest po przekroczeniu 6x wartosci pozytywnej (w tym badaniu bylo to 35), wiec to mam. Ale czulabym sie lepiej ze swiadomoscia, ze mam przeciwcial w tysiacach jednak…
Lekarze z którymi współpracuje określają wartość 250 jako niezbędne minimum sle wiadomo, że im więcej tym lepiej.
Myśle ze w styczniu zbadam przeciwciała po przechorowaniu, jeśli będą niższe niż 500 to się szczepię.
 
reklama
Ja bym się zaszczepiła gdybym mogła cofnąć czas. Niewiadomo czy ta moja odklejające się kosmowka to nie jest spowodowana tym covidem.
 
Do góry