reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Sorki że dopiero odp ale padłam spać po tym wszystkim.

No co Tyyyyyyy🙈 rzadko kiedy ,ktoras tutaj tyle ma i szczerze mowiac,nie rokuje to dobrze...bo sa albo nie dojrzale,albo sie dalej nie rozwijaja itp.Takze lepiej miec mniej a takich co maja POWER🙂
Nie zawsze wiecej znaczy lepiej.
Nie wiem jak twoja klinika infirmuje o rozwoju zarodkow.🤷‍♀️
Oki to moze akurat jak zaczelam czytac forum to byla taka fala dziewczyn co mialy sporo komorek i cos zle zapamietalam 😝 napisalam do kliniki maila czy moga powiedziec ile bylo dojrzalych. Moze cos odpisza. Po tym wszystkim nawet nie pomyslalam zeby o to zapytac. Jeszcze malo doswiadczona jestem niestety.
Powiem szczerze, że trochę dziwne jest podejście Twojego lekarza, tzn wspominanie już o kolejnej stymulacji, może taka jest polityka Twojej kliniki 🤷‍♀️mój lekarz znowu był za tym, żeby zabrać ostatnie zarodki, bo każdy z nich jest cenny i może dać ciąże, w razie niepowodzenia zrobić kolejną stymulację. No ale ja się uparłam i zobaczymy, jak na tum wyjdę🤔
No wlasnie w szoku bylam. Lezalysmy tam we trzy a tylko do mnie sie tak rozgadal. Nie wiem czemu tak 🤷‍♀️ Powiedzial tylko o tym ze wizyta w pon i po tym jak sie dowiemy ile sie zaplodnilo zdecyduje co dalej.
Ja robilam 3 stymulacje. Zarodki z wszystkich 3 byly badane pgta. Z pierwszej mielismy 3 zarodki wysłane do badania i tylko 1 był poprawny. Transfer sie nie udal.
Z drugiej byly 4, które moglam wyslac. Zdecydowaliśmy, ze skoro do badania moge dac 6 i bedzie to nadal ta sama cena to zrobimy trzecia stymulacje. Z trzeciej mielismy 6 zarodkow do badania.
Z tego badania mialismy 4 poprawne. Trzecia stymulacja byla mc po mc po drugiej. I uwazam, ze u mnie byla najlepsza. Organizm najlepiej zareagowal majac tak szybko kolejna. Mieliśmy 1 mc przerwy miedzy stymulacjami 2 i 3 ze względuna obolalosc jajnikow. Ale razem z lekarzem uznalismy ze 1 mc bedzie ok i pozniej okazalo sie, ze to bylo to. Najwiecej poprawnych zarodkow z wszystkich trzech stymulacji. Okazuje sie, ze z 3 stymulacji mialam 6 zarodkow, ktore poszly do badania a z tego 4 byly poprawne.
Jak widac co organizm to inaczej
A no widzisz. Ja też będę badać zarodki. A to wtedy po każdej stymulacji je od razu wysyłali do badania czy dopiero jak uzbierałaś ile chciałaś? Super że masz 4 zdrowe zarodki💪
A może lekarz zakłada, że komórki są złej jakości, albo wadliwe ?
Wtedy ta metoda może zdałaby egzamin?
Jednak ja uważam że trzeba poczekać na to ile się zapłodni i nie ma go gdybać jak na razie
No właśnie teraz zaczęłam się tym martwić. Napisałam do kliniki i zobaczymy.
Dziwne, że nie powiedzieli ile komórek było dojrzałych bo to dość istotne. Ja akurat jestem takim przypadkiem pani po 40, która ma za każdym razem dużo komórek pobranych ale za to połowa zawsze jest niedojrzała. Więc co z tego że mam 15 jak tylko 7 jest zdatnych do zapłodnienia.
Co do drugiej stymulacji to pewnie myślą o tym, że skoro chcesz przebadać zarodki to im ich więcej badasz tym "taniej". In.victa liczy sobie 2100 za pobranie materiału do badania niezależnie od ilości zarodków + cena samego badania w zależności od ilości. Za 1 zarodka płacisz chyba 2300, za 2 - 4000 zł , za 3-4 zarodków - 5990 zł. Więc chodzi pewnie o tą " oszczędność ". Ale z drugiej strony trzeba się zastanowić, co jeśli będziesz miała 5 zdrowych zarodków i szybko zajdziesz w ciążę? Czy będziesz corocznie płacić za ich przechowywanie czy oddasz do adopcji. Także za mało zarodków źle ale nadmiar też niedobrze
No właśnie ja tych kosztów nie ogarniam. A nie wiesz czy jeśli rozpocznę drugą stymulację to te 2100 za pobranie ich znowu płacę? Pamiętam że ten koszt mnie zaskoczył bo jak na początku prosiłam o wyceny to mowili tylko o tym samym badaniu zarodkow ile kosztuje a potem w wyliczeniu pierwszego etapu sie zorientowalam ze jeszcze jest 2100 jakies doliczone. Wlasnie mi mowili ze za badanie 4 zarodkow jest 5999 zł i potem kżdy kolejny zarodek dodatkowy 1200 zł za badanie.
Ja mam problemy z zagnieżdżaniem więc chcialabym mieć jak najwięcej tych zarodków i planuję mieć więcej niż 1 dziecko. W razie W będę długo opłacać mrożenie taki mam plan.
Taka jest polityka In.victy. Strasznie wciskają tą stymulację po stymulacji, twierdząc że są super efekty. Ale jakoś o nich nie słyszałam 🤔
Wiem, że @miętowa25 miała i chyba 1 zarodka udało się uzyskać
Rozumiem. A ile od stymulacji do stymulacji się czeka? W sensie jeśli dziś miałam pick up to najwcześniej kiedy mogę się spodziewać początku kolejnej stymulacji jeśli ta wyszła słabo? O ile tak było.
Mnie też na to w zeszłym roku zaciskali... w sumie to zrobilam kolejna stymulacje w krótkim odstępie czasu bo nie całe 2 miesiące od punkcji zaczelam znow stymulacje ale długim protokołem i wyniki były o niebo lepsze.. Ale ciężko powiedzieć od czego konkretnie... Kiedy lecisz do Gdańska na stymulacje?
No właśnie ciężko przewidzieć. No nic trzeba czekać. Ale brzuszek boli buuu. Brałyście coś przeciwzapalnego czy coś? Boję się powikłań bo 2 miesiące temu miałam wycinany jajowód a terax pick up. Nic mi nie przepisali hmmm
 
Sorki że dopiero odp ale padłam spać po tym wszystkim.


Oki to moze akurat jak zaczelam czytac forum to byla taka fala dziewczyn co mialy sporo komorek i cos zle zapamietalam 😝 napisalam do kliniki maila czy moga powiedziec ile bylo dojrzalych. Moze cos odpisza. Po tym wszystkim nawet nie pomyslalam zeby o to zapytac. Jeszcze malo doswiadczona jestem niestety.

No wlasnie w szoku bylam. Lezalysmy tam we trzy a tylko do mnie sie tak rozgadal. Nie wiem czemu tak 🤷‍♀️ Powiedzial tylko o tym ze wizyta w pon i po tym jak sie dowiemy ile sie zaplodnilo zdecyduje co dalej.

A no widzisz. Ja też będę badać zarodki. A to wtedy po każdej stymulacji je od razu wysyłali do badania czy dopiero jak uzbierałaś ile chciałaś? Super że masz 4 zdrowe zarodki💪

No właśnie teraz zaczęłam się tym martwić. Napisałam do kliniki i zobaczymy.

No właśnie ja tych kosztów nie ogarniam. A nie wiesz czy jeśli rozpocznę drugą stymulację to te 2100 za pobranie ich znowu płacę? Pamiętam że ten koszt mnie zaskoczył bo jak na początku prosiłam o wyceny to mowili tylko o tym samym badaniu zarodkow ile kosztuje a potem w wyliczeniu pierwszego etapu sie zorientowalam ze jeszcze jest 2100 jakies doliczone. Wlasnie mi mowili ze za badanie 4 zarodkow jest 5999 zł i potem kżdy kolejny zarodek dodatkowy 1200 zł za badanie.
Ja mam problemy z zagnieżdżaniem więc chcialabym mieć jak najwięcej tych zarodków i planuję mieć więcej niż 1 dziecko. W razie W będę długo opłacać mrożenie taki mam plan.

Rozumiem. A ile od stymulacji do stymulacji się czeka? W sensie jeśli dziś miałam pick up to najwcześniej kiedy mogę się spodziewać początku kolejnej stymulacji jeśli ta wyszła słabo? O ile tak było.

No właśnie ciężko przewidzieć. No nic trzeba czekać. Ale brzuszek boli buuu. Brałyście coś przeciwzapalnego czy coś? Boję się powikłań bo 2 miesiące temu miałam wycinany jajowód a terax pick up. Nic mi nie przepisali hmmm
U mnie po pierwszej stymulacji od razu wyslalam bo podchodzilam tak, ze jak mam 3 to na pewno beda zdrowe... glupia ja 🤦‍♀️
Podchodzac do drugiej powiedziałam im, ze chce uzbierac min 6. Wiec wiedzielismy, ze jesli nie wyjdzie tyle zdrowych podchodzimy do stymulacji jeszcze raz. Z tego co sie orientuje to oni pobierają material do badania zanim zamroża zarodki, wiec pewnie z drugiej stymulacji mieli gdzieś pobrany material. Moze mieli zrobione badanie od razu? No nie wiem. Wyniki dostalam po trzeciej stymulacji po zrobieniu wszystkich badan.
A miedzy stymulacjami mialam odstep mc.
 
reklama
U mnie po pierwszej stymulacji od razu wyslalam bo podchodzilam tak, ze jak mam 3 to na pewno beda zdrowe... glupia ja 🤦‍♀️
Podchodzac do drugiej powiedziałam im, ze chce uzbierac min 6. Wiec wiedzielismy, ze jesli nie wyjdzie tyle zdrowych podchodzimy do stymulacji jeszcze raz. Z tego co sie orientuje to oni pobierają material do badania zanim zamroża zarodki, wiec pewnie z drugiej stymulacji mieli gdzieś pobrany material. Moze mieli zrobione badanie od razu? No nie wiem. Wyniki dostalam po trzeciej stymulacji po zrobieniu wszystkich badan.
A miedzy stymulacjami mialam odstep mc.
Bo ja ciągle w głowie szukam odpowiedzi gdzie jest ta oszczędność jeśli się robi stymulację po stymulacji i czemu to jest np lepszą opcją niż np zrobić stymulację badanie i transfer a potem jak się nie uda to wtedy kolejną stymulację. Chodzi mi o to że aktualnie zapłaciłam za tą pierwszą część za pobranie za stymulację i pick up. I zakładam że jeśli będę np chciała drugą stymulację np za miesiąc to zapłacę drugi raz tyle samo pewnie. No i w międzyczasie te zarodki z pierwszej stymulacji pewnie wyślą do badania więc pewnie za badanie ich zapłacę a potem zapłacę za badanie tych z drugiej stymulacji.
Stąd moje rozkminy co i jak… nie ukrywam że chciałabym jak najszybciej zajść w ciążę ale też nie chcę zrobić nic źle.
 
Do góry