reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Jest !!!
Uważaj, dbaj o siebie o by się szybko znikł.
Jakieś zalecenia??
W sumie żadnych oprócz odpoczynku.
6.05 znów wizyta.
No i podobno słabo przyswajam progesteron. A biorę podobno końska dawke [emoji1745]

Powiedzcie mi też. Z dnia punkcji wychodzi mi 6t6d (ten kalkulator dr. Malinowskiego), doktor powiedział mi że mam przyjąć że jest 6t5d, a jak zmierzył zarodek to na wydruku mam 6t3d. Powinnam się martwić też i tym?
Zarodek dziś 6,25 mm.
 
reklama
W sumie żadnych oprócz odpoczynku.
6.05 znów wizyta.
No i podobno słabo przyswajam progesteron. A biorę podobno końska dawke [emoji1745]

Powiedzcie mi też. Z dnia punkcji wychodzi mi 6t6d (ten kalkulator dr. Malinowskiego), doktor powiedział mi że mam przyjąć że jest 6t5d, a jak zmierzył zarodek to na wydruku mam 6t3d. Powinnam się martwić też i tym?
Zarodek dziś 6,25 mm.
Myślę że nie ma się czego obawiać. Dbaj o siebie. Ja też słabo przyswajam progesteron zamiast rosnąć to spadał. Było tak mniej więcej 14, 17, 14 jak spadł na 12 to dostałam dodatkowo prolutex i wreszcie pomogło ale to drogie i ciężkie zastrzyki. Teraz biorę 4 x 3 luteina dopochwowo, 4x3 lut pod język, 3 x 1 duphaston, 2 x dziennie prolutex. Ostatnio miałam 25 w 28dpt.
Zauważyłam pewną prawidłowość jak mi się podniósł progesteron przestały się robić krwiaki. Już 8 dni nie miałam krwawienia.
 
Dziewczyny brat mojego meza zostal dzisiaj podlaczon pod respirator w poznanskim szpitalu czy znacie statystyki jak to wyglada - czy ktos w aszych bliskich lub znajomych byl podlaczony i wyszedl z tego?
moj wujek pod 70-tke lezal przez tydzien pod respiratorem. Udalo mu sie, wyszedl z tego. to jest loteria niestety. Trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze😘 duzo zdrowia dla szwagra!!
 
Hej, tez przerabiałam immuno.
Przede wszystkim jeśli miałaś poronienie to Twój organizm „nie zapamiętał” meza jako „intruza”. Nie zwalcza jego krwi. Dodatkowo, jakbyś miała mieć szczepienia limfocytami to mąż może być dawca.

W notatkach mam:

Wysoki tnf alfa świadczy o stanie zapalnym w organiźmie.
IL10 – odpowiedzialne jest za ochronę zarodka. Dobrze jak jest wysokie.
IL2 – odpowiedzialne jest za „zwalczanie” zarodka. Dobrze jak jest niskie.
IL10 powinna być bardzo wysoka, ok.8 razy większa od IL2, która powinna być jak najniższa.
Na IL – szczepienie limfocytami.

TNF alfa i Interferon gamma odpowiadają za stan zapalny w organizmie.

Poszukaj podobnych wyników na fejsbukowej grupie, Strając się z pomocą doktora "P". Immunologia.
Dzięki wielkie. Czyli chyba nie za dobre te moje wyniki :/
 
Dziewczyny brat mojego meza zostal dzisiaj podlaczon pod respirator w poznanskim szpitalu czy znacie statystyki jak to wyglada - czy ktos w aszych bliskich lub znajomych byl podlaczony i wyszedl z tego?
Mama mojej kolezanki (70lat) byla tydzień pod repiratorem rok temu. Wyszla z tego, poltora miesiaca wracala do sil, ale w koncu dala rade.
Ale to u nas, nie w Pl.
 
@bazylia128 niestety rokowania są złe:( znam lekarza, któremu udało się, żyje. Ile lat ma brat męża.
45 lat - to jest tragedia - slabo sobie radzimy - teciowa to wrak czlowieka. On dzisiaj napisal sms podlaczaja mnie pod respiratow - nie pozwol mi umrzec!!! Okazalo sie ze juz sam na wlasne zyczenie kazal sie podlaczyc bo nie dawal rady - ja tez jestem zrozpaczona. Bratowa dzwoni i placze ze on musi wrocic. Sa sami w domu zamknieci - maja 10 letniego synka - maja kwarantanne. On wazy 135 kg i to przez to ze jest otyly - iinych choronb nie mial - to ta nowa muacja 0 Julka to przeszla bez wiekszych komplikacji.
 
45 lat - to jest tragedia - slabo sobie radzimy - teciowa to wrak czlowieka. On dzisiaj napisal sms podlaczaja mnie pod respiratow - nie pozwol mi umrzec!!! Okazalo sie ze juz sam na wlasne zyczenie kazal sie podlaczyc bo nie dawal rady - ja tez jestem zrozpaczona. Bratowa dzwoni i placze ze on musi wrocic. Sa sami w domu zamknieci - maja 10 letniego synka - maja kwarantanne. On wazy 135 kg i to przez to ze jest otyly - iinych choronb nie mial - to ta nowa muacja 0 Julka to przeszla bez wiekszych komplikacji.
Strasznie wam współczuję;(.
Niech to ***** się już skończy!
 
reklama
45 lat - to jest tragedia - slabo sobie radzimy - teciowa to wrak czlowieka. On dzisiaj napisal sms podlaczaja mnie pod respiratow - nie pozwol mi umrzec!!! Okazalo sie ze juz sam na wlasne zyczenie kazal sie podlaczyc bo nie dawal rady - ja tez jestem zrozpaczona. Bratowa dzwoni i placze ze on musi wrocic. Sa sami w domu zamknieci - maja 10 letniego synka - maja kwarantanne. On wazy 135 kg i to przez to ze jest otyly - iinych choronb nie mial - to ta nowa muacja 0 Julka to przeszla bez wiekszych komplikacji.
Trzymajcie się kochana , strasznie smutna wiadomość. Jeśli chodzi o statystyki to ostatnio jeden z lepszych szpitalu covidowcych w Polsce podawał swoje statystyki jako najlepsze w Polsce że u nich ok 50% ludzi podłączonych do respiratora z tego wychodzi...ogólnopolskie statystyki są niższe. Będzie dobrze , musi być!
 
Do góry