reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziękuję, tylko że to chyba nie od aplikatora ale rozumiem, że takie rzeczy się zdarzają?
Dziewczyny jeszcze głupie pytanie. Mam naprawdę trudną pracę i dużo nerw, często chodzę mocno zdenerwowana albo zdołowana. Od podania blastki staram się nie denerwować, ale czas już naprawdę się nie da. Myślicie że to może zaszkodzić ? W sensie może dojść do poronienia? Macie jakieś dobre domowe sposoby na nerwy?
Jedyna rada jaką mam to zupełnie olać to co dzieje się w pracy i myśleć w kategoriach : Jestem w ciąży i mam to w nosie. Niech sie tu wali i pali dla mnie ważniejsze jest teraz moje dziecko, a jeśli stresu nie da sie wyeliminować to zwolnienie ciążowe..
Porozmawiałam szczerze z moim dr i doszliśmy do wniosku, że w mojej sytuacji czyli lata starań, brak wiedzy co było przeszkodą w zajściu, problemy z hormonami mogą spowodować, że nie zareaguję na leki, tylko się umęczę ja i dziecko a i tak skończy się próżnociągiem lub cc. Dziecko nie jest też małe bo w 35+3 wymiary kości i główki były na 36+4/6, waga 2915g, jest podobno dość długi sama główka miała obwód ponad 33cm więc gdzie jeszcze do 40 tc to bym tej głowy nie urodziła 😆 więc jeżeli nie zacznie się akcja to 28.04 zrobią cc to będzie 3 dni przed terminem.
Jeśli lekarz tak uważa , to muszą być podstawy. Tez chciałam zapytać dlaczego odmówiłaś. Indukcja często wygląda tak jak początek naturalnego porodu. Czyli po prostu przerwanie pęcherza płodowego.
Ja miałam 3 razy indukowany poród, 2 razy przerwaniem pęcherza 1 raz oksytocyną. Na oksytocynę też bym sie nie zgodziła ponownie, ale pęcherz jest dla mnie jak najbardziej możliwy. Będę zresztą jęczeć lekarzowi w okolicach terminu, żeby zgodził sie na wcześniejsze przerwanie, bo nie dam rady w tej ciąży znowu chodzić po terminie.
 
Pomoże ☺ Dziękuję bardzo.
A jakie dawki bierzesz? I o której masz transfer we wtorek?
Leczę się w Holandii, więc może być trochę inaczej, biorę utrogestan 200mg progesteron, tak jak pisałam 3razy dziennie, czekam na telefon z laboratorium jutro popołudniu maja dzwonić, bo nie wiadomo jeszcze czy dzien 3 czy 5dzien transfer a tak naprawdę czy w ogóle bo to moja pierwsza stymulacja i 3 komoreczki , ale wierzę że będzie dobrze... musi;)
 
Dziewczyny 6 tyg temu zbadałam TSH i wyszło 3,2 , dostałam eutyroks 37,5 dziś po badaniu (po 6 tyg) wyszło TSH 0.693 We wszystkich widełkach widzę że mieszczę się w normie. Pytanie do Was jednak, czy to rzeczywiście dobry spadek? Czy nie powinno być po lekach mimo wszystko trochę mniej? Czy ta wartość powinna się już tak utrzymać, czy będzie jeszcze spadać?
 
Jedyna rada jaką mam to zupełnie olać to co dzieje się w pracy i myśleć w kategoriach : Jestem w ciąży i mam to w nosie. Niech sie tu wali i pali dla mnie ważniejsze jest teraz moje dziecko, a jeśli stresu nie da sie wyeliminować to zwolnienie ciążowe..

Jeśli lekarz tak uważa , to muszą być podstawy. Tez chciałam zapytać dlaczego odmówiłaś. Indukcja często wygląda tak jak początek naturalnego porodu. Czyli po prostu przerwanie pęcherza płodowego.
Ja miałam 3 razy indukowany poród, 2 razy przerwaniem pęcherza 1 raz oksytocyną. Na oksytocynę też bym sie nie zgodziła ponownie, ale pęcherz jest dla mnie jak najbardziej możliwy. Będę zresztą jęczeć lekarzowi w okolicach terminu, żeby zgodził sie na wcześniejsze przerwanie, bo nie dam rady w tej ciąży znowu chodzić po terminie.
No właśnie chodzi o podanie oksytocyny bo ja nie reaguje lub słabo reaguję na hormony i nie zgodziłam się na ewentualne kleszcze lub vacum. Nie mam dzieci i pewnie mieć więcej nie będę bo miałam tylko 1 zarodek i więcej do in vitro nie będziemy podchodzić więc jedynie natura mogłaby mnie zszokować i zaskoczyć 😉
 
Leczę się w Holandii, więc może być trochę inaczej, biorę utrogestan 200mg progesteron, tak jak pisałam 3razy dziennie, czekam na telefon z laboratorium jutro popołudniu maja dzwonić, bo nie wiadomo jeszcze czy dzien 3 czy 5dzien transfer a tak naprawdę czy w ogóle bo to moja pierwsza stymulacja i 3 komoreczki , ale wierzę że będzie dobrze... musi;)
Dzięki. Trzymam kciuki, żeby były ładne zarodki ✊
 
Przykro mi, ale beta nie zwiastuje ciąży 😪macie jeszcze jakieś zarodki?
Zdaję sobie sprawę, że ciąży z tego nie będzie. Nawet na biochemiczna to nie wygląda bo to chyba musi większą beta. Ogólnie się zdziwiłam, że nie miałam wartości poniżej 0.2 tak jak zawsze w tym labolayorium. Tak mam jeszcze 2 zarodki, ale teraz będę mieć histeroskopie zrobiona i zobaczymy co tam wyjdzie.
 
Dziewczyny pomóżcie proszę bo zielona jestem.
Przy mrożonym transferze 5 dniowej blastki progesteron włącza się na 5 dni przed? Ale czy pierwszy dzień przyjmowania progesteronu to dzień 0 czy 1 bo różne są informacje w internecie i trochę zgłupiałam 🥴
Mam mieć transfer w piątek o 11:30, lekarz kazał zacząć brać proga w poniedziałek rano. Ale nie zapytalam co to znaczy rano, czy o np 5 czy o 10 🤔 Czy kilka godzin ma jakieś znaczenie??
I mam zbadać poziom proga przed suplementacją.
Czy sprawdzałyscie coś jeszcze przed mrożonym transferem na sztucznym cyklu

Ja TSH mialam w marcu 2.71 a w kwietniu 0.83 i nadal biore hormony
 
reklama
@mona993 przykro mi 😢
Ale walcz dalej, immunologie bym też zrobiła na Twoim
Miejscu
Im człowiek ma więcej informacji tym lepiej można poprowadzić leczenie
Dziewczyny, pytanie mam do Was, czy osoba po pierwszej dawce szczepionki pfeizera może zarazić covidem jeśli będzie miała skutki uboczne ( zle samopoczucie itp)? Mój mąż właśnie ze względu ze pracuje pośrednio w służbie zdrowia przyjął dziś pierwsza dawkę i nie otrzymał takiej informacji a ja oczywiście się denerwuje 🙄

Zazwyczaj osoba która po szczepieniu wychodzi dodatnia to zaraziła się jeszcze przed wzięciem szczepionki i nie zdążyły się wytworzyć przeciwciała
 
Do góry