reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mam zawsze regularne i zasugerował te pco. Powiedział żeby to w klinice pokazać.
Jprdl, nie wiem co teraz będzie. Muszę o tym poczytać bo noc nie wiem

Znam 3 kobiety (2 bdb kumpele i kuzynkę) które z PCO zaszły naturalnie (przy czym obie kumpele jeździły do kliniki i same porażki przez kilka lat a jak odpuściły i zaczęły załatwiać papiery do adopcji to zaszły naturalnie, przy czym one miały tylko PCO) więc wdech - wydech i nie panikuj na zapas 😘
I z tego co wiem przy PCO ma się bardzo nieregularne cykle i dni płodne tez różnie wypadają.
 
reklama
Mam zawsze regularne i zasugerował te pco. Powiedział żeby to w klinice pokazać.
Jprdl, nie wiem co teraz będzie. Muszę o tym poczytać bo noc nie wiem
Nie słuchaj jakiś tandetnych lekarzy. Ja tez kiedys bylam u takiego bajkopisarza. Stwierdził ze mam nawrót endometriozy. Dal mi zdjęcia, na których pozaznaczal trzy wielkie torbiele i dał skierowanie do szpitala. Nawet nie wiesz jak sie w szpitalu uśmiali!!
Poczekaj na spokojnie na wizytę i nie myśl o tym co ci tamten lekarz nagadał!
 
Mam zawsze regularne i zasugerował te pco. Powiedział żeby to w klinice pokazać.
Jprdl, nie wiem co teraz będzie. Muszę o tym poczytać bo noc nie wiem
Myślę,że lepiej będzie jak za dużo czytać nie będziesz. Niepotrzebnie się nakręcisz.
Jak ja trafiłam do swojej lekarki ponad 4 lata temu mówiąc,że nie możemy zająć w ciążę to pierwsze co zrobiła to kazała zbadać hormony żeby wykluczyć lub potwierdzić pcos. Wtedy też powiedziała,że nawet jak będzie to to się leczy i udaje się zachodzić w ciążę naturalnie, że nie jest to wskazanie do in vitro. Samo to pcos. Dobrze,że masz wydruk z USG to lekarz na pewno sobie porówna.
 
Dziewczyny pomóżcie. Wyszłam właśnie od zwykłego gina bo chciałam próbować naturalnie po tej immunopresji i wyszło że znów nie mam owulacji. W tamtym miesiącu też nie miałam, ale myślałam że jest ok bo byłam po biochemicznej. Ale teraz trochę się boję. Nigdy nie miałam problemów z okupacją A tu przyjechałam kuwa na darmo i tylko jebiè fajkami bo ten gin jara w gabinecie chyba😱. Powiedział że coś widzi na jednym jajnika, jakiś kropki ciemne😱. Jprdl, wystraszyl mnie a wizyte w klinice mam dopiero za tydzień. Zdechnę chyba z nerwów Zobacz załącznik 1170843
Ten twój lewy jajnik trochę wygląda jak moje. Kilka pęcherzykow wypełnionych płynem. Może to jeszcze pozostałość po stymulacji. Powtórz Usg po @ i sprawdź czy się zmieniają... U mnie to nie jest pco.
 
A to nie są właśnie pęcherzyki? Może Ty jesteś przed owulacja??
Któryś z tych pecherzykow moze stać sie dominującym, ale nie wszystkie. One zawsze beda. @fredka84 musiałabyś podejsc na obserwacje cyklu. A ile endometrium miało? Ogolnie do in vitro to nic nie zmienia, a wręcz przeciwnie powinnaś sie lepiej stymulować, ale do transferu lepiej podejsc w cyklu odroczonym i sztucznym.
 
Raczej nie, testy owu coś 4 dni temu pokazywali przestały. Dziś mam 14dc czyli idealnie sam środek.
No kiwa jeszcze jakie pco mi się przyjebalo na dokładkę😥
Spokojnie Fredzia, nic ci się nie przyplątało... Może cykl ci się wydłużył... Moim zdaniem jajniki mogą ci troche wariować od tych wszystkich stymulacji i hormonów.
 
Ale ja tego nigdy nie miałam 😱. To jak jest z tą chorobą? Mogę ja dostać z miesiąca na miesiąc?
Pcos to nie jest jednostka chorobowa sama w sobie tylko zespol objawow
Np obraz w usg z wieloma pecherzykami
tycie
Nieregularne miesiaczki / skąpe
Stosunek LH do FSH (czy jakos tak sie sprawdza to)
Tradzik (np tez na plecach)
Wychodzace wlosy tzw zakola
Czesto niski glos
Wysoki cukier
Poczytaj - ciezko to stwierdzic ale IO tez jest z tym powiazane ale nie wiem co jest tu pierwotne...
Pcos ma wplyw na jakosc komorek jajowych
Ja mialam kiedys np cykl 60 dni. Czasem musieli mi wywolywac okres bo owulacji mie bylo. Ale przy hormonach dawkowanych do iui i ivf to sie urwgulowalo. Na tyle wizyt tylko jeden dr ppchylil sie nad tym ze mam pcos... wiec lekarze to chyba bagatelizuja
Dzis np na usg juz nie mam tych malenkich pecherzykow...
No i zycze Ci lepszego samopoczucia😘
 
reklama
Któryś z tych pecherzykow moze stać sie dominującym, ale nie wszystkie. One zawsze beda. @fredka84 musiałabyś podejsc na obserwacje cyklu. A ile endometrium miało? Ogolnie do in vitro to nic nie zmienia, a wręcz przeciwnie powinnaś sie lepiej stymulować, ale do transferu lepiej podejsc w cyklu odroczonym i sztucznym.
Nie powiedział nic o endometrium. Trochę mnie uspokoilyscie. Bazyliszek też mi trochę napisała i teraz wiem z czym to się je.
A ja już z 15 razy po drodze ryczalam i do trumny się chciałam kłaść😜
 
Do góry