reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny od kilku dni zastanawiam się nad terminem mojego porodu , bo mam w rodzinie kuzynke, która urodziła zdrową córeczkę po in vitro i jej lekarz liczył jej termin porodu na podstawie dnia transferu , a mój lekarz liczy od ost miesiączki. Jak to u Was wygląda?
Mój liczy od ostatniej miesiączki ale to itak się zmieni bo dzieciaczki rosną szybciej :) moja mała ma 9 dni do przodu juz :)
 
Z tego co ja się dowiadywałam informowałam i czytałam działa to tak że przyjmuje się leki na endometrium np. estrofem i gdy endometrium jest odpowiedniej wielkości zaczyna się przyjmować progesteron i liczy się pierwszy dzień przyjmowania progesteronu jako dzień owulacji - dzień pęknięcia pęcherzyka jest liczony jako dzień punkcji („dzień zero”) i od tego dnia oblicza się, w którym dniu należy rozmrozić zarodki. Jeśli zarodki są dwudniowe, rozmraża się je dwa dni po owulacji, jeśli trzydniowe - trzy dni, w stadium blastocysty – pięć dni.

Ja miałam transfer blastocysty 18 dc.
 
Artemida Białystok. Ogólnie transfer 5 dniowej blastocysty wypada na 20 dc
Po 3dobach blastka to szybko.. Może niech się jeszcze dziewczyny wypowiedza ale w Invicta tak zawsze jest że po 5ciu pelnych dobach, w innych podobnie z tego co wiem. No chyba że wynik receptywnosci wykaże przesuniecie okna to wtedy transfer w dniu zgodnie z wynikiem
 
Mam pytanie, czy po nieudanym transferze też miałyście takie skurcze macicy ? Średnio raz na godzinę powiedzmy są takie ostre, że wstrzymuję na chwilę oddech. Może to przez te leki ? Wczoraj po nieudanym badaniu bety przestałam brać a miałam 12 tabletek luteiny na dobę (6 podjęzykowo, 6 doustnie) , estrofem, encorton i 10 zastrzyków Neoparin.
 
Ja w Gdańsku i też udało się załapać dofinansowanie. I też po pierwszym transferze nieudanym. Teraz podchodzę jeszcze raz, ale ja niestety wszystko od samego początku. Po nieudanym transferze lekarz powiedział, że czasami tak.sie zdarza ,że zarodek się nie przyjmie i żeby spróbować jeszcze raz. Tak też zrobię a potem się zastanowię co dalej. Ja biorę zwykły folik.
Co to tego kwasu foliowego to zależy czy masz mutacje genu MTHFR. Jeżeli go masz to przyjmujesz kwas foliowy w formie metylowanej. Słyszałam od jednego lekarza, że nawet jak się nie wie czy ma się tą mutacje (a ma ją Ok 50%) to lepiej brać metylowany ;)
 
reklama
Dziewczyny od kilku dni zastanawiam się nad terminem mojego porodu , bo mam w rodzinie kuzynke, która urodziła zdrową córeczkę po in vitro i jej lekarz liczył jej termin porodu na podstawie dnia transferu , a mój lekarz liczy od ost miesiączki. Jak to u Was wygląda?
Mi mój lekarz trochę zmienił. Ostatnią miesiączkę miałam 17.11 ale dr mówiła, żebym sobie liczyła od 13.11. Trzeba też dodać wiek zarodka, ja np miałam transfer tydzień szybciej niż planowana owulacja więc to też się bierze pod wzgląd ;)
 
Do góry