reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Nie bedziesz miała szczepień od razu po wizycie. Na nie trzeba się umawiać osobno, bo sa tylko w poniedziałki i czasem w czwartek. Doc bedzie jeszcze chciał wyniki wirusowki męża. Ja wysyłałam mu je na mejla, a on mi odpisał kiedy mam dzwonic umawiać się na termin szczepienia. Od razu ustalane sa 3 kolejne, co właśnie 3 tygodnie.

Szczepienia mogą byc z krwi partnera lub od dawcy, czyli podobno mieszanka tych wszyskich panów, którzy stawiają się danego dnia na pobranie krwi dla swoich partnerek. Przeważnie zaczyna się od męża, a jeśli nie ma efektu to wtedy robi się dodatkowe doszczepiania od obcych.

Samo szczepienie to cały dzień - facet zgłasza się do apc od 8.30 i pobierają mu krew, a szczepienia kobiet sa dopiero od 14,30.

My mieliśmy do Łodzi 300km wiec oczywiscie jechaliśmy razem, byłam z m na jego pobraniu, potem kręciliśmy się po Łodzi i wracaliśmy na moje szczepienie.

I od razu przyznaje, ze nie jest to przyjemne uczucie. Wkłuwają się po 3x w przedramię obu rak. Przez kilka dni miałam je spuchnięte, bolało, piekło i swędzialo jednocześnie. Ale to drugie jest już lepsze, bo tylko póki co boli i mam siniaki, jakby mi ktoś uderzył w rece kijem bejsbolowym :)

Wiec jeśli wujek zleci Ci szczepienia to pare razy czeka Cię jeszcze wycieczka do Lodzi:)
Dzięki Wam trafilam do wujka Jarka ;) On zlecił mi imk, ocene cytokin, kir i mezowi hla-c. Czekamy na te ostatnie wyniki i 25ego znowu wizyta. Teraz jestem na tabletkach anty, bo endometrioza mi sie rozszala. Mam nadzieję, że do tych szczepien nie bedzie to przeszkadzało. Od kogo te szczepienia sie dostaje? Gdzies cos kojarze, ze od meza lub od dawcy? Od czego to zalezy? Od razu po omowieniu wynikow to szczepienie? Czy to trzeba czekac jakis czas i cos jeszcze badac? Ja sie nastawilam, ze pojade tam max dwa razy, ale jak zawsze zycie mi chce pokazac gdzie ma moje plany :D Nam został jeszcze jeden zarodek..
 
reklama
Mam nadzieje ze tak. 7 lat to sporo czasu i liczę ze klinika poszła z duchem czasu. Niestety moje doświadczenie z INVICTA jest wątpliwe dlatego Invimed. Zgadzam się z tym ze sam lekarz to nie wszystko i często nie na wszystko ma wpływ. Muszę myśleć pozytywnie bo czekanie mnie wykończy. Każdy dzień jest coraz to dłuższy. Ciagle myśle o naszych 5 mrozaczkach...
A czy w Invimed hoduja zarodki do 5 doby? Kiedyś w 2giej tylko podawali. A powiedz z kim miałaś nie miłe doświadczenie w Invicta?
 
A czy w Invimed hoduja zarodki do 5 doby? Kiedyś w 2giej tylko podawali. A powiedz z kim miałaś nie miłe doświadczenie w Invicta?
Tak oczywiście. My mamy 5 idealnych blastocyst jak to nam Pani Embriolog powiedziała. W Invikcie po pierwszym spotkaniu najpierw skierowano mnie do ginekologa który miał sprawdzić co i jak bo to była pierwsza styczność z problemem z zajściem w ciąże i ten lekarz Dr Dawi..ki ciagle mówił to samo przy czym nawet nie zaproponował głupiej morfologii. Wizyta co 3 miesiące i ciagle czekamy i nic nie robimy. W końcu mąż sam zdobił u nich badanie nasienia i poszedł typowo do lelarza od nie płodności ( tutaj nazwiska nie pamietam) i usłyszał ze nasienie jest ok to to była bzdura. Dużo czasu zmarnowaliśmy na czekaniu...wizyty krótkie i nic nie wnosiły. Jest Pani młoda i ma czas...
 
Tak oczywiście. My mamy 5 idealnych blastocyst jak to nam Pani Embriolog powiedziała. W Invikcie po pierwszym spotkaniu najpierw skierowano mnie do ginekologa który miał sprawdzić co i jak bo to była pierwsza styczność z problemem z zajściem w ciąże i ten lekarz Dr Dawi..ki ciagle mówił to samo przy czym nawet nie zaproponował głupiej morfologii. Wizyta co 3 miesiące i ciagle czekamy i nic nie robimy. W końcu mąż sam zdobił u nich badanie nasienia i poszedł typowo do lelarza od nie płodności ( tutaj nazwiska nie pamietam) i usłyszał ze nasienie jest ok to to była bzdura. Dużo czasu zmarnowaliśmy na czekaniu...wizyty krótkie i nic nie wnosiły. Jest Pani młoda i ma czas...
Też wiele razy mnie poddenerwowali w Invikcie.. Tym razem chodzę tylko do mojego lekarza więc jakoś mniej tych wpadek mają..
 
Hej :) Możesz wrzucić swoje wyniki i coś popatrzymy. Choć interpretacja wyników nie jest łatwa i immunolog zawsze bierze pod uwagę tez wyniki innych badań.
Jeśli będzie problem z załącznikiem to przepisze :)
 

Załączniki

  • 3709D793-ED9D-4503-A05F-345DA4B73EF5.jpeg
    3709D793-ED9D-4503-A05F-345DA4B73EF5.jpeg
    2,2 MB · Wyświetleń: 62
reklama
@anielka0612 interferon gamma 283pg/ml, TNF alfa -1133
Interleukina 10-1469pg/ml
Interleukina 4 - 22 pg/ml
Interleukina 5 - 19 pg/ml
Interleukina 2 -64 pg/ml
Wskaźnik IFN/IL4 - 12,9
Wskaźnik TNF/IL4 -51,5
Wskaźnik IFN/IL10 -0,2
Wskaźnik TNF/II10- 0,8
 
Do góry