reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

A na czym polega to leczenie immunosupresyjne? Dla każdego jest inne czy to konkretny zestaw ?

Ja bralam leki przepisane przez docenta Pasnika przez 14 dni w cyklu poprzedzającym crio. Leki i dawki są dobierane indywidualnie, w zależności od wyników badań. Niektóre dziewczyny mają kroplowki z intralipidu lub wlewy z accofilu, są takie które muszą podchodzić do szczepień, więc w sumie u mnie było łatwo, bo bralam 4 rodzaje leków przed transferem, a w cyklu z transferem steryd + heparyna plus heparyna przez całą ciążę i połóg.

My podchodzimy w listopadzie do ivf , jesli nie uda sie to na pewno tez chcialabym zglebic temat tej immunologii. Badalas cos na wlasna reke czy mialas konkretne wytyczne od immunologa?

Wszystkie badania robiłam na zlecenie immunologa docenta Pasnika (znanego na naszym forum jako wujek Jarek). Miałam dwie wizyty u niego w Łodzi, pierwsza to zebranie wywiadu oraz zlecenie badań, druga to interpretacja wyników oraz zalecenia. Z tymi zaleceniami udalam się do mojego lekarza prowadzącego w klinice, on mi powiedział, że nie do końca w to wierzy ale w sumie miał już klika pacjentek, którym się udało po leczeniu od docenta i w sumie on nie powinien podważać zaleceń lekarza innej specjalizacji i dostosowal się do zaleceń czyli przepisał mi odpowiednie leki po transferze.
 
reklama
Acha dzięki ;) czyli też masz dość długa przerwę wracając po rodzeństwo? Dla mnie AMH nie jest wyznacznikiem powodzenia tak jak pokazał mój przypadek oraz dużo historii z forum ;)
Mój gin z nowej kliniki nie wierzył, że mam tak niskie amh dopóki nie zrobiłam u niego w klinice. Pocieszam się że przez te 7 lat nie spadło.
 
Kolejna porażka. Złości cała sobota. Dzis wydaje mi się, że jest lepiej choć może to tylko moje wrażenia. Czyżbym już do tego przywykła? Hmm sama już niewiem. Mam już plan co dalej póki mamy jeszcze siłę. Myślę umówić sie do dr Lewandowskiego, dziś odpisał mi też dr P -immunolog na mojego maila odnośnie kolejnej porażki. Zapytałam czy jest jeszcze coś co możemy sprawdzić w badaniach, polecil mi zrobić badanie ANA. Dlatego kończę posta i uciekam spać bo jutro chcę koniecznie zrobić już to badanie i nie tracic ani jednego dnia. Czas najwyższy już dla Nas....
Pozdrawiam
 
U mnie drugie podejscie do in vitro i sytuacja się powtarza. Wyhodowano 6 pęcherzyków, 6 komórek pobranych, zaplodniła się tylko jedna i została mi podana. Lekarz mówi, że nie dojrzewają mi komórki jajowe.
Macie jakieś doświadczenie w tej sytuacji? Jeden jajnik pracuje, drugi baaardzo leniwie po wyluszczaniu torbieli. Amh 1.5
 
Hej, melduję że w piątek miałam transfer, za tydz beta.
Kto jeszcze że mną betuje?
Hej :-) ja mialam w sobotę. Dwa dni odpoczywalam a dzis idę do pracy i trochę się martwię, bo będę musiała ściemniać w pracy żeby nie dźwigać. Właśnie zaparzyłam sobie melise. Trzymam kciuki żeby było ok ✊✊✊✊✊
 
reklama
Kolejna porażka. Złości cała sobota. Dzis wydaje mi się, że jest lepiej choć może to tylko moje wrażenia. Czyżbym już do tego przywykła? Hmm sama już niewiem. Mam już plan co dalej póki mamy jeszcze siłę. Myślę umówić sie do dr Lewandowskiego, dziś odpisał mi też dr P -immunolog na mojego maila odnośnie kolejnej porażki. Zapytałam czy jest jeszcze coś co możemy sprawdzić w badaniach, polecil mi zrobić badanie ANA. Dlatego kończę posta i uciekam spać bo jutro chcę koniecznie zrobić już to badanie i nie tracic ani jednego dnia. Czas najwyższy już dla Nas....
Pozdrawiam
@mala87 cześć Kochana. Czy możesz mi na priv napisać e-mail do Paśnika? Będę wdzięczna
 
Do góry