reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Trzymam kciuki aby to dobry znak :) przy pierwszej ciąży tak właśnie miałam! Także głowa do góry! Bhcg zrobiłam w 7dpt i już wynik był dwucyfrowy :) test ciążowy wyszedł na następny dzień... Więc może warto już sprawdzić :)? Powodzenia!
Dziękuję, jutro zrobię test to chociaż jedna noc będzie spokojniejsza. Jeżeli jest to w ogóle możliwe :D
 
Czesc kochane! Chciałam tylko powiedzieć ze 3/04 czeka mnie cesarka. Mały lezy skośnie i wspólnie z lekarzem doszliśmy do wniosku ze będzie to lepsze rozwiązanie. Pozatym łożysko jest już III stopnia wiec nie ma na co czekac. Z jednej strony doczekac się nie moge aż przytule swój mały skarbek a z drugiej jestem przerażona czy podołam... ale tak długo na niego czekałam ze muszę dać rade. @Sol gratuluje synka!!! @tina35 pamietam jak pisałyśmy na priv! Baaaaardzo się cieszę ze się udało! Dziewczyny trzymam za Was wszystkie kciuki! Jeszcze kilka lat temu myślałam ze jestem na tyle beznadziejnym przypadkiem ze nigdy nie doczekam się bycia mama. A jednak udało się! Potrzeba było tylko czasu... @PaulinkaP a jak u Ciebie kochana? Michalinka jest już po drugiej stronie brzuszka? Jeśli dobrze kojarzę bylas jakieś 2-3 tygodnie przede mną.


Życzę powodzenia i trzymam kciuki :) :):):)
 
Hej dziewczyny :) dawno mnie tu nie było ...

Dziś mam 2 dzień cyklu i zrobiłam pobranie krwi na AMH. Na necie czytałam, że nie trzeba być na czczo... czy to prawda? Z samego rana zrobiłam też badanie FSH. 28.03 jedziemy z mężem do kliniki na pierwsze spotkanie... bardzo bym chciała mieć go już z głowy... żeby lekarz jasno powiedział nam jakie badania w naszym przypadku jeszcze musimy zrobić... (ja zrobiłam ich już sporo, bo mam grupę krwii, ALT, AST, IgG,IgM, TSH, FT3,FT4, anty-TPO, anty-TG, glukoza na czczo). Mam parę pytań do Was... jeśli moje wyniki będą ok i męża też to ile jeszcze spotkań czeka nas żeby ustawić mi stymulację ? Czytałam, że dużo dziewczyn niezbyt się czuje przy tej stymulacji... pytam, bo niestety ale kilka razy w miesiącu pracuję na nocki i chcę wiedzieć na co mam się przygotować, bo jeśli będzie trzeba to będę musiała chodzić na l4 ( teraz dla mnie najważniejszcze jest zajść w ciąże ) . Podczas stymulacji też są jakieś wizyty ? Czy można pewne rzeczy ustalać podczas stymulacji z lekarzem przez tel? Jeśli stymulacja pójdzie u mnie dobrze to ile mniej więcej wizyt mnie czeka zanim dojdzie do punkcji i później do transferu ?

Z góry dziękuje wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi :)
 
Hej dziewczyny :) dawno mnie tu nie było ...

Dziś mam 2 dzień cyklu i zrobiłam pobranie krwi na AMH. Na necie czytałam, że nie trzeba być na czczo... czy to prawda? Z samego rana zrobiłam też badanie FSH. 28.03 jedziemy z mężem do kliniki na pierwsze spotkanie... bardzo bym chciała mieć go już z głowy... żeby lekarz jasno powiedział nam jakie badania w naszym przypadku jeszcze musimy zrobić... (ja zrobiłam ich już sporo, bo mam grupę krwii, ALT, AST, IgG,IgM, TSH, FT3,FT4, anty-TPO, anty-TG, glukoza na czczo). Mam parę pytań do Was... jeśli moje wyniki będą ok i męża też to ile jeszcze spotkań czeka nas żeby ustawić mi stymulację ? Czytałam, że dużo dziewczyn niezbyt się czuje przy tej stymulacji... pytam, bo niestety ale kilka razy w miesiącu pracuję na nocki i chcę wiedzieć na co mam się przygotować, bo jeśli będzie trzeba to będę musiała chodzić na l4 ( teraz dla mnie najważniejszcze jest zajść w ciąże ) . Podczas stymulacji też są jakieś wizyty ? Czy można pewne rzeczy ustalać podczas stymulacji z lekarzem przez tel? Jeśli stymulacja pójdzie u mnie dobrze to ile mniej więcej wizyt mnie czeka zanim dojdzie do punkcji i później do transferu ?

Z góry dziękuje wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi :)
Cześć
Ja miałam protokół krótki, wizytę w 2dc, badanie hormonów i AMH + USG.
Dostałam zastrzyki na 6 dni ale pęcherzyki za słabo rosły (kolejna wizyta i badanie hormonów, USG) to dostałam na kolejne 4 dni. Po 4 dniach kolejna wizyta i ustalenie daty punkcji- tutaj dzień wolny jest potrzebny. Ja brałam tylko jeden ale brzuch był wzdęty przez jeszcze 3 dni.
Później po punkcji kolejna wizyta czyli transfer- tutaj też dzień wolny lub tyle ile potrzebujesz.
No i kolejna wizyta czeka mnie we środę zobaczyć i zbadać czy coś urosło po transferze :)
 
Biorę wszystkie fluidy :) Bardzo ich potrzebuje :) Transfer był dużo gorszy od poprzedniego... Bolesny... Lekarz nie mógł się dostać, przez moją blizne po cesarce. Poprzedni transfer trwal 2 minuty a ten 35 minut... Pytałam lekarza czy to może mieć wpływ... Mówił, że nie ale ja i tak już w internecie się naczytalam :/

Również życzę powodzenia :)
 
Hej dziewczyny :) dawno mnie tu nie było ...

Dziś mam 2 dzień cyklu i zrobiłam pobranie krwi na AMH. Na necie czytałam, że nie trzeba być na czczo... czy to prawda? Z samego rana zrobiłam też badanie FSH. 28.03 jedziemy z mężem do kliniki na pierwsze spotkanie... bardzo bym chciała mieć go już z głowy... żeby lekarz jasno powiedział nam jakie badania w naszym przypadku jeszcze musimy zrobić... (ja zrobiłam ich już sporo, bo mam grupę krwii, ALT, AST, IgG,IgM, TSH, FT3,FT4, anty-TPO, anty-TG, glukoza na czczo). Mam parę pytań do Was... jeśli moje wyniki będą ok i męża też to ile jeszcze spotkań czeka nas żeby ustawić mi stymulację ? Czytałam, że dużo dziewczyn niezbyt się czuje przy tej stymulacji... pytam, bo niestety ale kilka razy w miesiącu pracuję na nocki i chcę wiedzieć na co mam się przygotować, bo jeśli będzie trzeba to będę musiała chodzić na l4 ( teraz dla mnie najważniejszcze jest zajść w ciąże ) . Podczas stymulacji też są jakieś wizyty ? Czy można pewne rzeczy ustalać podczas stymulacji z lekarzem przez tel? Jeśli stymulacja pójdzie u mnie dobrze to ile mniej więcej wizyt mnie czeka zanim dojdzie do punkcji i później do transferu ?

Z góry dziękuje wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi :)

anna[emoji173]️
po pierwsze nie wiemy czy twoj lekarz podejmie decyzje o dlugim czy krotkim protokole podczas stymulacji. Dlugi bedzie trwal pare tygodni i zaczniesz chyba od antykoncepcji, krotki zaczniesz zaraz po okresie i jest to max 10-12 dni, punkcja i pare dni pozniej transfer.Tak czy siak czekaja cie co najmniej 3 wizyty, zeby sprawdzic jak reagujesz na stymulacje, zrobic badanie krwi i usg . Tego niestety przez tel nie zalatwisz.Przez tel , mozesz jedynie dowiadywac sie czy lekarz bedzie zmienial leki, ile komorek sie zaplodnilo itp. Przy krotkim protokole od poczatku do konca czeka cie okolo 5-6 wizyt, przy dlugim moze wiecej. Nigdy go nie mialam wiec ciezko mi powiedziec.powodzenia[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
 
Cześć
Ja miałam protokół krótki, wizytę w 2dc, badanie hormonów i AMH + USG.
Dostałam zastrzyki na 6 dni ale pęcherzyki za słabo rosły (kolejna wizyta i badanie hormonów, USG) to dostałam na kolejne 4 dni. Po 4 dniach kolejna wizyta i ustalenie daty punkcji- tutaj dzień wolny jest potrzebny. Ja brałam tylko jeden ale brzuch był wzdęty przez jeszcze 3 dni.
Później po punkcji kolejna wizyta czyli transfer- tutaj też dzień wolny lub tyle ile potrzebujesz.
No i kolejna wizyta czeka mnie we środę zobaczyć i zbadać czy coś urosło po transferze :)


O JEJ!!!! to po transferze już jesteś :) to życzę żeby poszło po Twojej myśli i żeby malusie rosło i rosło :) moooooocno trzymam kciuki !!!!!!!

A lekarz kiedy uzbierałaś wszystkie badania niezbędne do stymulacji od razu przepisał Ci leki rozumiem? Czyli rozumiem , że jeśli coś jest nie tak z pęcherzykami , że nie rosną to trzeba przyjeżdżać na wizyty... wypytuję, bo chyba od kwietnia zacznę coś "ściemniać" w pracy że coś się ze mną dzieje, żebym potem mogła w razie potrzeby wziąć urlop na żądanie albo iść na l4.

Bardzo dziękuje za odpowiedz :)
 
reklama
@dżoasia który to już tydzień? co jakiś czas jak sobie pomyślę o Tobie to się mi mordka uśmiecha... Dobrym ludziom niech się darzy...
I wzajemnie :)
16+2. ;)
Dziewczynki dziś 2dpt a ja ciagle bym spala. Nawet w dzień zasypiam na 2h.
Brzuch mnie boli od czasu do czasu jak przed okresem.
Narazie brak skurczy.
Ale naprawdę wcześniej tyle nie spalam.xo teraz. Moze to w końcu dobry znak
Spij na zdrowie ;) kiedys trzeba nadrobic zaleglosci :D
 
Do góry