reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Olk@24 super.mocne kciuki!!! To.musi byc Twoj czas!!!!!

@Mieciu85 witaj kochana!! Jak dobrze ze piszesz!!!

@Margit2018 jeju to juz zaraz. Jak wspaniale.


Ja bylam wczoraj u endokrynolog-ginekolog z wynikami krzywych. Generalnie mowi ze niewazne ze insulina i glukoza rosna po 2h. Najwazniejsze ze sa niskie wartosci.
Ale narobila mi zamieszania w glowie... bo przy okazji pytala co biore. No to opowiedzialam o zleceniach Pasnika 15mg encortonu i schodzenie z niego kolo 7 tygodnia. A ona do mnie ze bralaby 20mg i zaczela schodzić po 12tyg. Bo to dawka jak woda swiecona i nic mi nie bedzie. A pamietam jak Pasnik mowil ze ja powinnam schodzic dosc wczesnie bo cos tam allo mlr...
I jeszcze mowi ze cukry mam wporzo ale Encorton lubi w nich mieszac wiec dala mi mete 500x1 do akcji serca ...
I nie wiem co robic. Chyba bardziej ufam Pasnikowo niz jej w kwestii encortonu. I po co w sumie mam sie truc meta skoro cukry dobre?
Mam metlik. Prosze o rady.

Kurciu kochana, a na jakim Ty etapie jestes? Bo ciezko mi nadrobic[emoji173]️
 
reklama
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.
✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ ✊ nie puszczamy za wgryzanie się kropków w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* ❤️
LUTY to miesiąc miłości i pełen magii, życzymy każdej z Was małej- wielkiej miłości pod sercem .
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo

Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz

2019-02-15 ilmenau podglądanie maluszka ❤️
2019-02-16 Vinszka biopsja endometrium
2019-02-16 Marzycielka7 podglądanie jajeczek
2019-02-18 Kingul podglądanie maluszka ❤️
2019-02-19 Beata 4 podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-02-19 annemarie podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-02-20 Kingul badanie prenatalne ❤️
2019-02-20 dżoasia podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-02-20 Agnieszka84ś badania przed rozpoczęciem procedury
2019-02-21 Megi1985@ podglądanie maluszka
2019-02-21 delfin79 wizyta serduszkowa ❤️
2019-02-22 Ela86 podglądanie maluszka ❤️
2019-02-25 dżoasia badanie prenatalne ❤️ ❤️
2019-02-26 Margit2018 termin porodu
2019-02-28 sssurykatka połówkowe ❤️
2019-02-28 adansonia termin porodu
2019-02-28 Dgd podglądanie maluszka ❤️
2019-03-04/08 chlopkers termin porodu
2019-03-04/09 sunrisea termin porodu
2019-03-14 annemarie podglądanie maluszków ❤️ ❤️
2019-03-27 Dgd połówkowe ❤️
2019-04-10 ilmenau termin porodu
2019-04-15 Mieciu85 termin porodu
2019-04-16 lafantynka termin porodu
2019-05-03 Sol termin porodu
2019-05-28 Megi1985@ termin porodu
2019-05-28 Ela86 termin porodu
2019-05-31 annemarie termin porodu
2019-06-11 Never give up termin porodu
2019-07-14 sssurykatka termin porodu
2019-07-14 Biedroneczka83 termin porodu
2019-08-11 Dgd termin porodu
2019-08-15 Majaaa termin porodu

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza?
Pod Link do: Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać znajdziesz instrukcję :)
 
Kochane, a ja przy okazji wizyty w Polsce udalam sie na usg do kliniki i podobno dzidzius wazy 2.4kg w 31 tyg (wg wagi usg jest 3 tyg do przodu)! Zleclil mi krzywa cukrowa (ktora wlasnie robie) zeby wykluczyc cukrzyce bo w uk sie tego nie robi. Nie wiem czy to moze jakis blad usg, bo 3 tyg temu dzidzius wazyl 1.2 kg wiec rosl by w zatrwazajacym tempie. Choc juz w 20 tyg na polowkowych brzuszek malucha byl 3 tyg do przodu w porownaniu do wieku ciazy i nie widzieli w tym problemu wiec mam nadizeje, ze po prostu taka uroda, ale zobaczymy jakie wyniki w poniedzialek. Miala ktoras z was moze takiego koloska i nie bylo cukrzycy? Najdziwniejsze to, ze moj brzuch nie jest super duzy i zadnych symptomow cukrzycy nie zauwazam u siebie, ale to chyba nie wyklucza problemu.
 
Dzień dobry!
Z dzisiejszych wizyt jest tylko moje podglądanie córeczki, ale to dopiero wieczorem.
✊ ✊ ✊ za wszystkie działania zza krzaków dzisiaj ;)

Kalendarz zaczyna się kurczyć powoli, więc przypominam o wpisywaniu się lub oznaczaniu mnie w postach z datami.

Miłego piąteczku!
 
Kochane, a ja przy okazji wizyty w Polsce udalam sie na usg do kliniki i podobno dzidzius wazy 2.4kg w 31 tyg (wg wagi usg jest 3 tyg do przodu)! Zleclil mi krzywa cukrowa (ktora wlasnie robie) zeby wykluczyc cukrzyce bo w uk sie tego nie robi. Nie wiem czy to moze jakis blad usg, bo 3 tyg temu dzidzius wazyl 1.2 kg wiec rosl by w zatrwazajacym tempie. Choc juz w 20 tyg na polowkowych brzuszek malucha byl 3 tyg do przodu w porownaniu do wieku ciazy i nie widzieli w tym problemu wiec mam nadizeje, ze po prostu taka uroda, ale zobaczymy jakie wyniki w poniedzialek. Miala ktoras z was moze takiego koloska i nie bylo cukrzycy? Najdziwniejsze to, ze moj brzuch nie jest super duzy i zadnych symptomow cukrzycy nie zauwazam u siebie, ale to chyba nie wyklucza problemu.

U mnie jest w drugą stronę, bo na ostatnim usg wyszło, że malutka jest za mała o 10 dni (jakby było dwa tygodnie to by mnie skierowali do szpitala na badania), więc teraz muszę częściej kontrolować jej przyrost. Natomiast sama lekarka powiedziała, ze waga jest wyliczana przez system na podstawie pomiarów i wystarczy, ze jest przesunięcie o milimetr na ekranie w kilku punktach i już waga jest inna. Podobnie może być u ciebie, każdy lekarz bada na innym sprzęcie i trochę inaczej te wymiary wyglądają. Ale to, ze robisz krzywą to dobrze, przynajmniej będziesz mieć polskie standardowe badania zrobione. Powodzenia!
 
I czym ty to kochana zbilas ?? Nie pamietam czy juz sie pytalam ;)
Endokrynolog zalecił metformine 3 x500 do głownych posiłków i dietę z niskim indeksem glikemicznym. Jak trzymałam dietę czułam się lepiej, ale potem zaszłam w ciążę, rzyganko, hipoglikemie wróciły. Od ok 13 tygodnia ciąży nie mam tych dolegliwości, mimo, że diety za bardzo nie trzymam i metforminy już nie biorę... cukry w granicach normy, insuliny nie sprawdzałam.
 
U mnie jest w drugą stronę, bo na ostatnim usg wyszło, że malutka jest za mała o 10 dni (jakby było dwa tygodnie to by mnie skierowali do szpitala na badania), więc teraz muszę częściej kontrolować jej przyrost. Natomiast sama lekarka powiedziała, ze waga jest wyliczana przez system na podstawie pomiarów i wystarczy, ze jest przesunięcie o milimetr na ekranie w kilku punktach i już waga jest inna. Podobnie może być u ciebie, każdy lekarz bada na innym sprzęcie i trochę inaczej te wymiary wyglądają. Ale to, ze robisz krzywą to dobrze, przynajmniej będziesz mieć polskie standardowe badania zrobione. Powodzenia!

Dziekuje kochana, zawsze jakis stres w jedna lub druga strone. Tak jak piszesz sprzet nie jest nieomylny i ta waga moze byc nie do konca miarodajna. U mnie 3 tyg temu przy okazji dosyc szczegolowego usg powiedziei, ze dzidzius jest srednich rozmiarow wiec na dwoje babka wrozyla. Moglabys mnie dopisac do kalendarza na 18 na wizyte u konsultanta? najprawdopodobniej tez mi zrobia jakies mini usg wiec az ciekawa jestem jaka waga im wyjdzie.
 
Dzień dobry!
Z dzisiejszych wizyt jest tylko moje podglądanie córeczki, ale to dopiero wieczorem.
✊ ✊ ✊ za wszystkie działania zza krzaków dzisiaj ;)

Kalendarz zaczyna się kurczyć powoli, więc przypominam o wpisywaniu się lub oznaczaniu mnie w postach z datami.

Miłego piąteczku!
Kochana! Wpisz mnie na 16.02 - beta
 
Ostatnia edycja:
reklama
Niepłodność - czynnik jajnikowy .... jak to rozumieć dziewczyny ?
Chodzi zapewne o twoje niskie amh. Okreslenie czynnika to nakreslenie przyczyny nieplodnosci. Jakbys miala np niedrozne jajowody to by byl czynnik jajowodowy, jakby to u meza bylo slabe nasienie toby by by czynni meski. Jesli cos nie tak jest z jajnikami (niskie amh, pcos itp) to jest czynnik jajnikowy
czy to jest normalne że podczas stymulacji wytwarza się duzo przezroczystego gęstego śluzu ?
Taak. W koncu szykuje sie meeega "owulacja" ;)
 
Do góry