reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Musisz jakos wyłączyć myślenie. Zajmuj czymś głowę - praca, książka, puzzle, gry, cokolwiek byle oderwać głowę. Ja się z tym nauczyłam żyć, na co dzień jest nawet ok ale jak przychodzi dzień wizyty to strach mnie paraliżuje. Na szczęście są taki cuda jak detektor tętna płodu, już niedługo będziemy mogły używać :) Też się zaopatrz.
No właśnie myślałam o tym. A od którego tygodnia ciąży można?
 
No właśnie myślałam o tym. A od którego tygodnia ciąży można?
Ja już w 10+2tc znalazłam tętno, ale tylko jednego i dość długo szukałam. Na razie daję sobie spokój i może za tydzień spróbuję. Ja tez mam na brzuchu trochę warstwy izolacyjnej:-D więc pewnie dlatego trochę gorzej będzie :D
 
Kochane, a ja przy okazji wizyty w Polsce udalam sie na usg do kliniki i podobno dzidzius wazy 2.4kg w 31 tyg (wg wagi usg jest 3 tyg do przodu)! Zleclil mi krzywa cukrowa (ktora wlasnie robie) zeby wykluczyc cukrzyce bo w uk sie tego nie robi. Nie wiem czy to moze jakis blad usg, bo 3 tyg temu dzidzius wazyl 1.2 kg wiec rosl by w zatrwazajacym tempie. Choc juz w 20 tyg na polowkowych brzuszek malucha byl 3 tyg do przodu w porownaniu do wieku ciazy i nie widzieli w tym problemu wiec mam nadizeje, ze po prostu taka uroda, ale zobaczymy jakie wyniki w poniedzialek. Miala ktoras z was moze takiego koloska i nie bylo cukrzycy? Najdziwniejsze to, ze moj brzuch nie jest super duzy i zadnych symptomow cukrzycy nie zauwazam u siebie, ale to chyba nie wyklucza problemu.
U mnie w 28tc młody ważył 1.4kg, w 31+2tc 2.1kg. Krzywą miałam robioną 2x i było ok. Brzuszek też miałam mały a syn urodził się 4100g:). Przy końcówce ciąży te przyrosty są większe, choć w moim przypadku większe też było spożycie nutelli:p
 
@tina35
a dziekuje, oprocz paru dolegliwosci nie mam na co narzekac, serio[emoji2]
Brzuch mi sie objawil doslownie z soboty na niedziele i tak sobie powoli rosnie.Odnosnie Intralipidu, chodzi o to zeby nie obciazac zbyt szybko watroby bobto w koncu sam tluszcz i 2500 kalorii. Mi podawali w przeciagu 2 godz, w Pradze nie zorcienczony w 1,5 i jakos to przezylam.Znowu co klinika to cos nowego‍♀️wazne ze zadzialalo.Ciekawa jestem jak tym razem bedzie z jajcobraniem u Ciebie, trzymam kciuki[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
To bardzo przyjemne objawienie :)niech dzieciaczki przybierają na wadze :)Oj sama jestem ciekawa,tak naprawdę do samej punkcji nie wiadomo co i jak ale jestem dobrej myśli.Ja mega nerwusek jestem to chyba jakieś uspokajacze by mi pasowały ;)
Dzięki za odpowiedź tina35.
Właśnie się zastanawiam ile to wszystko potrwa. Jeżeli mam tabletki anty do 34 dc i od 35 dc gonal to kiedy mam dostać miesiączkę? I czy właściwą stymulacje zaczyna się też od 2 dc jak w krotkim czy to jest indywidualnie?
@ dostaniesz kilka dni po odstawianiu antyków-ja tam miałam.Ale bardzo długo masz te antyki-to jest jakiś ultra długi protokół?z reguły stymulację zaczynają 2 czy nawet 4 dc ale też kwestia indywidualna bo ja na stymulantach już jade sprzed okresu.Każdy przypadek inny i pozostaje Ci słuchać lekarza.
Dziś byłam na usg i widziałam serduszko :) to 6t3d ciąży
Cudownie!!!Już wyobrażam sobie jak doczekam tego momentu będę szlochać.
Dziewczyny moj maz wariat wlasnie kupił mi na walentynki wczasy wiec sie pakuje bo jutro o 9 rano mamy samolot :o stwierdził ze moze tak czas szybciej zleci i troche odpoczniemy wiec wracamy za 8 dni prosto na wizytę i transfer nie wiem czy bede miała tam internet wiec trzymam za was kciuki nawet jesli nie bede sie odzywać 8-)8-)8-)
Oooo to się nazywa niespodzianka!!!!Bosko!!Gdzie wylądowaliście?:) Zdaj relację jakąś fotką na poprawę naszych nastrojów :)
Dżoasiu ostatnia prosta u mnie to na kolanach, spuchłam aż Inga nie wiedziała czy nie przyspieszyć cc. Póki co idę do niej w pon a na 26 lutego mam zabieg. Leżę sapię i odliczam godziny i modlę się żeby po cc zgaga ustàpiła bo to naprawdę cholerstwo nie do opisania. Buziaki i dziękuje że pytasz. Kiedy wybierasz się do Ingi?
Margit trzymaj się dzielnie!
@Justyska13 wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!Spełnienia tego największego marzenia!!

@Marzycielka7 która to Twoja procedura? w jakiej klinice jesteś?Doczytałam o AMH i lekach.A próbowałaś brać np DHEA na polepszenie jakości i ilości jajeczek?
Ja wspomagam się jeszcze akupunktura i refleksologią.
Kochane już po usg, miałam miec je w piątek ale nie wytrzymałam tego stresu:) i jednak niespodzianka jest - dwa bijące serduszka :)
OMG!!Ale bosko!!!
@sksk na spokojnie lepiej poczekać na kolejny cykl choć wiem,że już by się chciało.
@Ivetta-Pia gratuluje córki! Takie cuda jednak się zdarzają!
@motylek24 trzymajcie się dzielnie!
@Agnieszka84ś doczytałam,że wybraliście klinikę z Katowic bo pytałaś o Kraków-jest kilka dziewczyn stąd ale głównie gyn i nov.um polecają dziewczyny.
@Konstancja27 rozbawiło mnie,że Pani nie wiedziała co to Beta HCG :) Ale też jestem ze wsi więc nic mnie nie zdziwi;)trzymam kciuki!
@Sol cieszę się,że u Ciebie wszystko w porządku i oby tak dalej!
Czy mogę zjeść founde w ciąży?
Jeśli są tam sery pleśniowe a chyba są to raczej nie.
Witajcie Kochane ja już po połówkowych no i z moich tulisi wyrosły córcia 306g i synuś 289g tyle szczęścia życzę każdej z was ❤❤❤ @dżoasia zdjęcie prześle pożniej bo właśnie siedzę na krzywej cukrowej , dobrze że glukoza byla cytrynowa bo bym ją oddała w 100 % pozdrawiam was i trzymam ✊✊✊
Ale bosko parka!!!!Marzenie!!!
Dziewczyny jak pozbyć się tego okropnego lęku o poronienie? Najpierw bałam się pustego jaja plodowego, potem ze serce nie będzie bilo. Na razie wszystko w porządku ale ja ciągle się boję. Mój partner miał zła defragmentacje plemników i boję się ze nawet po imsi ten zarodek może mieć wady genetyczne.Nie mogę funkcjonowac w ciągłym stresie
Ty taki nerwusek jak ja :)Ja już na etapie stymulacji to się denerwuje.Ale tak jak poleciła @dżoasia zajmij czymś głowę,staraj się choć wiem,że nie łatwo!!
Pomyśl,że udało się i jesteś w ciąży więc myśl o tym maleńkim szczęściu!
 
:-( :(

Kochana! Wpisz mnie na 16.02 - beta

Dodane. Tylko skąd ta mina? Ja trzymam kciuki za betę do nieba! :)

Witajcie Kochane ja już po połówkowych no i z moich tulisi wyrosły córcia 306g i synuś 289g tyle szczęścia życzę każdej z was ❤❤❤ @dżoasia zdjęcie prześle pożniej bo właśnie siedzę na krzywej cukrowej , dobrze że glukoza byla cytrynowa bo bym ją oddała w 100 % pozdrawiam was i trzymam ✊✊✊

Ale super!! Niech Bąble dalej tak super rosną u mamy w brzuszku! :)
 
Dziewczyny jak pozbyć się tego okropnego lęku o poronienie? Najpierw bałam się pustego jaja plodowego, potem ze serce nie będzie bilo. Na razie wszystko w porządku ale ja ciągle się boję. Mój partner miał zła defragmentacje plemników i boję się ze nawet po imsi ten zarodek może mieć wady genetyczne.Nie mogę funkcjonowac w ciągłym stresie
Ja ciążę wyparłam i nie myślę o niej, bo stres by mnie zabił. Ale nie polecam tej metody, 18 tc a ja nadal nie umiem się nią cieszyć. Pogadaj z psychologiem albo najpierw jak radzi Asia zajmij czymś głowę. Ja sobie tłumaczę tak; na nic już nie mam wpływu. Może być źle, ale jest też dużo większa szansa, że będzie dobrze, a czy wtedy chcę wspominać ciążę jako nieprzyjemny okres pełen strachu?
Czy progesteron na poziomie 9.40 ng/ml 2dpt jest ok ?
Zależy co bierzesz. Ogólnie to.mało, ale jak pisała Aśka to jeszcze wcześnie, jak beta wyjdzie dodatnia to dołożysz.
 
Dziewczyny jak pozbyć się tego okropnego lęku o poronienie? Najpierw bałam się pustego jaja plodowego, potem ze serce nie będzie bilo. Na razie wszystko w porządku ale ja ciągle się boję. Mój partner miał zła defragmentacje plemników i boję się ze nawet po imsi ten zarodek może mieć wady genetyczne.Nie mogę funkcjonowac w ciągłym stresie
Hej Kochana
Ja Ci nie pomogę bo ja ciągle w stresie. Tzn na pewno już mniejszym w 29 tyg ale zawsze...(moja pierwsza księżniczka urodziła się w 30 tc)
Było mi ciężko dorwać do momentu kiedy wiedziałam, że gdy dzidziuś się urodzi to są szanse.
Taka trochę mania i ciągłe życie w stresie. Na każdą wizytę kibelkowa szłam z duszą na ramieniu, każde zaklucie, plamienie to już była panika.
W z wiazku z tym podjęłam ekstremalne akcje aby spróbować żeby się nic nie stało, zobaczymy co z tego wyjdzie...
Zycze ci powodzenia. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i że poukladasz sobie to jakoś w głowie. Chyba nasza @annemarie znalazła na to sposób :)
 
reklama
Ja ciążę wyparłam i nie myślę o niej, bo stres by mnie zabił. Ale nie polecam tej metody, 18 tc a ja nadal nie umiem się nią cieszyć. Pogadaj z psychologiem albo najpierw jak radzi Asia zajmij czymś głowę. Ja sobie tłumaczę tak; na nic już nie mam wpływu. Może być źle, ale jest też dużo większa szansa, że będzie dobrze, a czy wtedy chcę wspominać ciążę jako nieprzyjemny okres pełen strachu?

Masz rację, większe prawdopodobieństwo jest ze będzie dobrze. Spróbuję zająć czymś innym myśli
 
Do góry