reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kasiula,a jak robisz te zastrzyki to walisz gdzie popadnie czy probujesz najpierw delikatnie igielka?Ja szukalam zawsze miejsca ktore wcale nie bolal,ale po drodze trafialam na takie ,ktore jak piszesz piekly i bolaly cholernie po czym byl wielki krwiak na brzuchu.Musialas sobie w naczynie krwionosne trafic,zle to wyglada.A sprobuj nast razem faldke tluszcze (jak znajdziesz)pomiedzy palce wziasc i w to kluc.Moze bedzie lepiej. Na takie malowidla na brzuchu jest dobra masc z arniki.
Odnosnie naprotechnologii,coz ja mam dosyc konkretne zdanie ,ze to straszna sciema i wiecej da ci zludzen niz pomoze-takie przypadki jak twoi znajomi to w sumie problemu nie maja,wystarczy zmienic diete,czy uporzadkowac tarczyce i juz wszystko dziala.
Tak wlasnie robie:faldka pomiedzy palce i kluje.
Omg Kasiu.. a co to za miejsce.. robi się z prawej lub z lewej strony na wysokosci pępka. Nigdy nie miałam sinika. Robię zastrzyk powoli i tak by nie bolało. No i pozbywam się babęlków.
Gdzies wyczytalam ze najlepiej kluc ok2cm pod pepkiem
 
reklama
@kasiula01 Kasia ja też brałam te zastrzyki. Robiłam je wyżej na wysokości pępka, raz z jednej raz z drugiej strony. Czasami pojedynczy siniak się trafił ale Ty biedulko masz masakre :(
 
Kochane kobietki! Skarbnico wiedzy powiedzcie mi prosze co robie zle? Mam zastrzyki prolutex i neoparin i po tym drugim dzis taki siniak a pieko dzis jak go robilam. I mam drugie pytanie co myslicie o naprotechnologii? Ostatnio znajomi borykajacy sie z nieplodnoscia poszli w tym kierunku, dieta bezglutenowa wystarczyla by zajsc naturalnie w ciazeZobacz załącznik 942229

U mnie najmniej bolesne miejsca to odległość grubości 2-3 palców od pępka, w takim trójkącie na Lini pępka oraz tak 45 stopni w dół od pepka, pod pepkiem raz spróbowałam i nie dziękuję... Bierzesz faldke skóry, sciskasz, wypuszczasz powietrze ze strzykawki i robisz zastrzyk. Jestem w 32 tygodniu i mam zastrzyki codziennie, z czego miałam może z 10 siniakow, głównie na początku jak uczylismy się jak robić. Polecam też męża do robienia zastrzyków, bo ja jestem wtedy w pozycji pollezacej i on może swobodnie wyszukać ta faldke (teraz jest naprawdę trudno...)
A co do pytania o naprotechnologie to moim zdaniem znajomi nie mieli poważnego problemu tylko coś co dobry ginekolog powinien zdiagnozować przy naturalnych staraniach. Ja przy naturalnych staraniach trafiłam na bardzo dobrego lekarza i diagnostyka, która mi zalecił to właściwie cała naprotechnologia...
 
A czujesz już ruchy? Ja pierwsze takie babelki w brzuchu czułam właśnie w 18 tyg i to był ten czas, kiedy zaczęłam się cieszyć :)
Sprawdź jeszcze smyka, ostatnio była promocja na trojpaki bodziakow i pajacykow - trzy sztuki za 29.90, większy wybór jest w sklepach stacjonarnych niż online
Dzięki za cynk. Ruchów nie czuję, choćbym nie wiem jak się w siebie wsłuchiwala. Też bym już chciała, ale np moja siostra poerwsze dziecko zaczęła czuć dopiero w 23 tygodniu, więc pewnie jeszcze poczekam...
Dziewczyny teraz przeglądałam papiery z poprzedniej kliniki więc tak 2013 roku AMH 5.51 wiem że to stare Ale nowego wyniku nie mam .A Co do uzyskanych komórek to było ich za pierwszym razem 5 za drugim 7 a za trzecim 9
Ilość nie taka zła, a ile zarodków z nich?
Kochane kobietki! Skarbnico wiedzy powiedzcie mi prosze co robie zle? Mam zastrzyki prolutex i neoparin i po tym drugim dzis taki siniak a pieko dzis jak go robilam. I mam drugie pytanie co myslicie o naprotechnologii? Ostatnio znajomi borykajacy sie z nieplodnoscia poszli w tym kierunku, dieta bezglutenowa wystarczyla by zajsc naturalnie w ciazeZobacz załącznik 942229
Musiałaś trafić w naczynko, też mi się tak robiło po neoparinie czasem, taki los :/
Co do naprotechnologii zgadzam się z @annemarie, to, że u znajomycb wystarczyla zmiana diety, tzn nie mieli prawdziwego problemu.
W naszym przypadku koncentracji plemników 0.5 mln/ml zmiana diety raczej nic by nie dala, a od specjalistów od napro uslyszelibyśmy, ze adopcja i modlitwa nam została, albo co gorsza zwodziliby nas latami. Naprotrchnologia zajmuje się tym, co powinien załatwić endokrynolog, androlog i ginekolog w swoim gabinecie. Może gdyby pompowali pieniądze w jakiś rozsądny program, mogłybyśmy się szybciej dostać do tych lekarzy.i zdiagnozować problem. A tak jesteśmy atakowane przez twórców tej "metody" i nazywane morderczyniami własnych dzieci.
 
reklama
Dzięki za cynk. Ruchów nie czuję, choćbym nie wiem jak się w siebie wsłuchiwala. Też bym już chciała, ale np moja siostra poerwsze dziecko zaczęła czuć dopiero w 23 tygodniu, więc pewnie jeszcze poczekam...

Ilość nie taka zła, a ile zarodków z nich?

Musiałaś trafić w naczynko, też mi się tak robiło po neoparinie czasem, taki los :/
Co do naprotechnologii zgadzam się z @annemarie, to, że u znajomycb wystarczyla zmiana diety, tzn nie mieli prawdziwego problemu.
W naszym przypadku koncentracji plemników 0.5 mln/ml zmiana diety raczej nic by nie dala, a od specjalistów od napro uslyszelibyśmy, ze adopcja i modlitwa nam została, albo co gorsza zwodziliby nas latami. Naprotrchnologia zajmuje się tym, co powinien załatwić endokrynolog, androlog i ginekolog w swoim gabinecie. Może gdyby pompowali pieniądze w jakiś rozsądny program, mogłybyśmy się szybciej dostać do tych lekarzy.i zdiagnozować problem. A tak jesteśmy atakowane przez twórców tej "metody" i nazywane morderczyniami własnych dzieci.
Maksymalnie miałam 5 dobrych i to z tych 9 rozwój zawsze zatrzymywal się po 4 dobie
 
Do góry