reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czesc dziewczyny :) od miesiaca mialam przerwe wieksza od lekarzy po nie udanym transferze. Jutro wybieram sie do dr Pasnika mam przed soba 6 godzin drogi nie wiem czym się bardziej denerwuje czy ta droga czy wizyta.
Robiłaś sobie jakieś badania przed wizyta u dr pasnika? Orientujesz się jak jest z oczekiwaniem na wizytę? Miałaś robione te typowanie Kir? I wiesz czy w Warszawie gdzieś można zrobić A jak nie to gdzie??? I czy jakieś już miałaś badania robione w kierunku immunologii i jakie ?
 
reklama
Gdzie taką taniochę znalazłaś? To jakieś mega niskie koszty jeśli chodzi o procedurę.
Jeśli chodzi o zarodki to ja bym mroziła po 2 i podawała też po 2. Jeśli boisz cię ciąży mnogiej to mroziłabym po 1. Na pewno nie chciałabym żeby rozmrażali n 3 zarodki, podali 1 a resztę znów mrozili.
@dżoasia Rzeszów Parens i z ciekawości porównałam ceny z Parens Kraków i są porównywalme tzn cena całościowa za ICSI 4600 zł.
 
Gdzie taką taniochę znalazłaś? To jakieś mega niskie koszty jeśli chodzi o procedurę.
Jeśli chodzi o zarodki to ja bym mroziła po 2 i podawała też po 2. Jeśli boisz cię ciąży mnogiej to mroziłabym po 1. Na pewno nie chciałabym żeby rozmrażali n 3 zarodki, podali 1 a resztę znów mrozili.
A jeśli chodzi o mrożenie to właśnie o tym samym myślałam. Ciąży mnogiej się nie boję, wszystko będzie zależało od tego ile wyjdzie u nas zarodków bo myśl o ewentualnym oddaniu zarodków do adopcji mnie przeraża.
 
Hej dziewczyny. Za mną już 3 inseminacje i 4 podejścia do criotransferu. Problem mamy obustrony co się okazało. U męża azzospermia a u mnie (dopiero po 2 czy 3 podejściu do inseminacji) stwierdzili, że jest torbiel ale najprawdopodobniej endometrialna. Po drugiej stronie było podejrzenie wodniaka który okazał się przy laparoskopii nie wodniakiem a jakąś torbielką czekoladową. Usunięto torbiele,udrożniono jajowody i podeszliśmy do 4 criotransferu.... Oczywiście z wynikiem negatywnym. Każde z badań HCG w 12 czy 14 dpt wskazywały Myślałam już o zmianie kliniki gdzie na przykład moglibyśmy wykonać IMSI, na necie piszę że ta oto metoda jest polecana przede wszystkim osobom z wcześniejszymi niepowodzeniami zapłodnienia metodą ICSI. Jest to również skuteczna metoda dla kobiet, które przeszły poronienia oraz tych, u których po ICSI nie nastąpiła implantacja zarodka.
Ale dziś w rozmowie Pani doktor powiedziała mi, że to tylko ze względu na problem z nasieniem a nie z implantacją zarodka.... :(( Helppp Co możemy jeszcze zrobić przed wydaniem kolejnej kasy na criotransfer.... może dodatkowe badania w kierunku implantacji?.... Ratunku

Przykro mi ze tyle przeszłaś.
Dziwie się, ze aa jeszcze kliniki, które nie maja obi metod w standardzie. U nas raz zrobili IMsI raz ICSi sami ocenili co lepsze do tego co u nas uzyskali.
Ja bym szła za ciosem, ale może porozmawiaj z dziewczynami które tutaj leczą się immunologicznie - wiem ze im to pomaga.
Ja osobiście wierze w okno transferowe i ten dzień dlatego po dwóch niepowodzeniach z transferem dwóch zarodków każe sobie podawać po jednym - dla mnie to więcej szans. Każdy ma swoją teorie. ;)
Trzymam kciuki - w końcu się uda!

Motylku kochany nasz owadzie - aż mnie serce zabolało jak przesyłam. ;(((((
Asiu Rak - przykro mi kochana - te pieprzone pustaki!!! Ech....
DZoasia - są jakieś wieści?
 
Witaj[emoji4]
Po tylu próbach i niepowodzeniach to jak najbardziej postawilabym na dalszą diagnostykę przed kolejnym podejsciem. Szkoda zarodków moim zdaniem.
Napisz jakie badania juz robilas? Genetyka?Immunologia?
Jakie leki bralas do transferow? Jakie zarodki? Endo?
Moze cos razem wymyslimy.
Duzo dziewczyn tu ma sporą wiedze i duze doswiadczenie

Stymulacja jajników: Menopur a 112,5 j
Orgalutran a 0,25 mg
Menopur a 150 j
Menopur a 112,5 j
Ovitrelle 6500 j

po pobraniu 23 oocytów, transfer odwołany ze względu na hiperstymulacje
leki po punkcji: Encorton a 5mg (1 rano w południe połówka)
Estrofem a 2mg (2x1)
Amotaks a 1g (2x1 przed 5 dni)
Dostinex a 0,5mg (1x1)
Fraxiparine 0,ml (1x1 amp)
Luteina a 50mg podjęzykowa (1x2)
Lutinus 100mg (w dzien punkcji 1 tabl)
Orgametril (2x1)
Z badań to takie: Estradiol, TSH,Kiła, Antygen HBs, Przeciwciała anty HBs,HBc, HCV, toxoplasma gondii IgG; toxo.... IgM, cytomegalowirus IgG, cytome...IgM, HIV, chlamydia, wymazy,AMH, Badanie cytogenetyczne, cytologia, grupa krwi.
DO kriotransferu jak podchodziłam brałam: Estrofem 3x1,Lutinus 3x1, Luteina podjezykowa 3x2,mama dha, witamina d 2000j.
Jeśli chodzi o zarodki to wiem ze dwa pozostałe d.12.3 i d.5.2 niewiem co to oznacza. Endo?> czyli leki na endometrioze
 
Hej ja walczę ze stanami zapalnymi całego organizmu i myślę jak wrócić do pracy. I chyba po proszę o skrócenie godzin etatu bo ośmiu godzin dziennie w tym momencie nie dam rady. Po histeroskopii przez dwa tygodnie było super nie bolał ani jajnik z torbielą ani pęcherz ani nie miałam problemu z jelitami. A od świąt jest jeszcze gorzej niż przed histeroskopią. Co myślicie o miracolo clinic? Chciałabym wrócić normalnie do pracy bez obaw że złapią mnie bóle brzucha prowadzące do omdlenia. co wy o tym wszystkim myślicie?
 
Robiłaś sobie jakieś badania przed wizyta u dr pasnika? Orientujesz się jak jest z oczekiwaniem na wizytę? Miałaś robione te typowanie Kir? I wiesz czy w Warszawie gdzieś można zrobić A jak nie to gdzie??? I czy jakieś już miałaś badania robione w kierunku immunologii i jakie ?
Dziewczyny wczesniej pisaly ze kiry w Warszawie robily w MEDIGEN ul Morcinka
 
reklama
Stymulacja jajników: Menopur a 112,5 j
Orgalutran a 0,25 mg
Menopur a 150 j
Menopur a 112,5 j
Ovitrelle 6500 j

po pobraniu 23 oocytów, transfer odwołany ze względu na hiperstymulacje
leki po punkcji: Encorton a 5mg (1 rano w południe połówka)
Estrofem a 2mg (2x1)
Amotaks a 1g (2x1 przed 5 dni)
Dostinex a 0,5mg (1x1)
Fraxiparine 0,ml (1x1 amp)
Luteina a 50mg podjęzykowa (1x2)
Lutinus 100mg (w dzien punkcji 1 tabl)
Orgametril (2x1)
Z badań to takie: Estradiol, TSH,Kiła, Antygen HBs, Przeciwciała anty HBs,HBc, HCV, toxoplasma gondii IgG; toxo.... IgM, cytomegalowirus IgG, cytome...IgM, HIV, chlamydia, wymazy,AMH, Badanie cytogenetyczne, cytologia, grupa krwi.
DO kriotransferu jak podchodziłam brałam: Estrofem 3x1,Lutinus 3x1, Luteina podjezykowa 3x2,mama dha, witamina d 2000j.
Jeśli chodzi o zarodki to wiem ze dwa pozostałe d.12.3 i d.5.2 niewiem co to oznacza. Endo?> czyli leki na endometrioze
A napisz jeszcze w ktorej klinice sie leczysz i u kogo?
 
Do góry