reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej dziewczyny. Za mną już 3 inseminacje i 4 podejścia do criotransferu. Problem mamy obustrony co się okazało. U męża azzospermia a u mnie (dopiero po 2 czy 3 podejściu do inseminacji) stwierdzili, że jest torbiel ale najprawdopodobniej endometrialna. Po drugiej stronie było podejrzenie wodniaka który okazał się przy laparoskopii nie wodniakiem a jakąś torbielką czekoladową. Usunięto torbiele,udrożniono jajowody i podeszliśmy do 4 criotransferu.... Oczywiście z wynikiem negatywnym. Każde z badań HCG w 12 czy 14 dpt wskazywały <2. Raz może było 10 a za kilka dni potem już 5. Szukamy z mężem porady, gdzie szukać jeszcze przyczyn.Rozmawiałam dziś z Panią doktor która namawiała mnie do podejścia jeszcze do 2 criotransferu ze względu na zamrożone dwa zarodki. Tylko czy to ma sens.....? Jeśli beta wogóle nie rusza....? Może wy mieliście podobny problem, albo gdzieś widzieliście że ktoś miał... To była bym bardzo wdzięczna.
Myślałam już o zmianie kliniki gdzie na przykład moglibyśmy wykonać IMSI, na necie piszę że ta oto metoda jest polecana przede wszystkim osobom z wcześniejszymi niepowodzeniami zapłodnienia metodą ICSI. Jest to również skuteczna metoda dla kobiet, które przeszły poronienia oraz tych, u których po ICSI nie nastąpiła implantacja zarodka.
Ale dziś w rozmowie Pani doktor powiedziała mi, że to tylko ze względu na problem z nasieniem a nie z implantacją zarodka.... :(( Helppp Co możemy jeszcze zrobić przed wydaniem kolejnej kasy na criotransfer.... może dodatkowe badania w kierunku implantacji?.... Ratunku
A immunologie badałaś - ja nie korzystałam ale są tu dziewczyny, które były u doc Paśnika - immunologa, który ponoć czyni cuda w podobnych sytuacjach.... bada właśnie czy organizm nie jest za silny i nie odrzuca zarodka jeśli tak jest zaleca leczenie przed transferem tzw immunosuperesję - więcej powiedzą na pewno inne dziewczyny, które takie leczenie przeszły...
 
reklama
A immunologie badałaś - ja nie korzystałam ale są tu dziewczyny, które były u doc Paśnika - immunologa, który ponoć czyni cuda w podobnych sytuacjach.... bada właśnie czy organizm nie jest za silny i nie odrzuca zarodka jeśli tak jest zaleca leczenie przed transferem tzw immunosuperesję - więcej powiedzą na pewno inne dziewczyny, które takie leczenie przeszły...
Nikt mi nigdy czegoś takiego nie zaproponował.....
A pytam dziś bo wypadałoby coś zrobić wiecęj w tym kierunku skoro nie załapuje nic a nic...
 
Hej dziewczyny. Za mną już 3 inseminacje i 4 podejścia do criotransferu. Problem mamy obustrony co się okazało. U męża azzospermia a u mnie (dopiero po 2 czy 3 podejściu do inseminacji) stwierdzili, że jest torbiel ale najprawdopodobniej endometrialna. Po drugiej stronie było podejrzenie wodniaka który okazał się przy laparoskopii nie wodniakiem a jakąś torbielką czekoladową. Usunięto torbiele,udrożniono jajowody i podeszliśmy do 4 criotransferu.... Oczywiście z wynikiem negatywnym. Każde z badań HCG w 12 czy 14 dpt wskazywały <2. Raz może było 10 a za kilka dni potem już 5. Szukamy z mężem porady, gdzie szukać jeszcze przyczyn.Rozmawiałam dziś z Panią doktor która namawiała mnie do podejścia jeszcze do 2 criotransferu ze względu na zamrożone dwa zarodki. Tylko czy to ma sens.....? Jeśli beta wogóle nie rusza....? Może wy mieliście podobny problem, albo gdzieś widzieliście że ktoś miał... To była bym bardzo wdzięczna.
Myślałam już o zmianie kliniki gdzie na przykład moglibyśmy wykonać IMSI, na necie piszę że ta oto metoda jest polecana przede wszystkim osobom z wcześniejszymi niepowodzeniami zapłodnienia metodą ICSI. Jest to również skuteczna metoda dla kobiet, które przeszły poronienia oraz tych, u których po ICSI nie nastąpiła implantacja zarodka.
Ale dziś w rozmowie Pani doktor powiedziała mi, że to tylko ze względu na problem z nasieniem a nie z implantacją zarodka.... :(( Helppp Co możemy jeszcze zrobić przed wydaniem kolejnej kasy na criotransfer.... może dodatkowe badania w kierunku implantacji?.... Ratunku
Z tego co wiem dziewczyny pisały aby sprawdzić immunologie, też pisałam o swojej walce i problemie, chociaż jeszcze czekam czy coś z bety nie wyjdzie bo robiłam w 7dpt i było 0,3 dziś jest 11dpt i czekam na wyniki jak na szpilkach, ale też jak nic nie wyjdzie będę chyba się badać w tym kierunku immunologii no i oczywiście mam schudnąć ok 5 kg... I dopiero próbować...
A pytanie masz podawane blastocysty? Bo ja już wiem że jak będę kolejny raz stymulowana to zaplodnione komórki będę hodowała do blastocysty bo z 7 zaplodnionych komórek miałam w 5 dobie 1 zarodek do podania ( I niby dwa kolejne w 7 dobie dopiero zrobiły się blastocystami) i zobacz jak może masz ten sam problem to powiedzmy z tych 4 transerow może akurat był problem że one się nie rozwijają??? I w jakiej klinice jesteś??
 
Nikt mi nigdy czegoś takiego nie zaproponował.....
A pytam dziś bo wypadałoby coś zrobić wiecęj w tym kierunku skoro nie załapuje nic a nic...
to dość kontrowersyjna sprawa, nie wszycy lekarze uznają, że terapia immunologiczna pomaga, ale tu są dziewczyny, którym się po niej udało więc może spróbuj
 
Hej dziewczyny. Za mną już 3 inseminacje i 4 podejścia do criotransferu. Problem mamy obustrony co się okazało. U męża azzospermia a u mnie (dopiero po 2 czy 3 podejściu do inseminacji) stwierdzili, że jest torbiel ale najprawdopodobniej endometrialna. Po drugiej stronie było podejrzenie wodniaka który okazał się przy laparoskopii nie wodniakiem a jakąś torbielką czekoladową. Usunięto torbiele,udrożniono jajowody i podeszliśmy do 4 criotransferu.... Oczywiście z wynikiem negatywnym. Każde z badań HCG w 12 czy 14 dpt wskazywały <2. Raz może było 10 a za kilka dni potem już 5. Szukamy z mężem porady, gdzie szukać jeszcze przyczyn.Rozmawiałam dziś z Panią doktor która namawiała mnie do podejścia jeszcze do 2 criotransferu ze względu na zamrożone dwa zarodki. Tylko czy to ma sens.....? Jeśli beta wogóle nie rusza....? Może wy mieliście podobny problem, albo gdzieś widzieliście że ktoś miał... To była bym bardzo wdzięczna.
Myślałam już o zmianie kliniki gdzie na przykład moglibyśmy wykonać IMSI, na necie piszę że ta oto metoda jest polecana przede wszystkim osobom z wcześniejszymi niepowodzeniami zapłodnienia metodą ICSI. Jest to również skuteczna metoda dla kobiet, które przeszły poronienia oraz tych, u których po ICSI nie nastąpiła implantacja zarodka.
Ale dziś w rozmowie Pani doktor powiedziała mi, że to tylko ze względu na problem z nasieniem a nie z implantacją zarodka.... :(( Helppp Co możemy jeszcze zrobić przed wydaniem kolejnej kasy na criotransfer.... może dodatkowe badania w kierunku implantacji?.... Ratunku
Ja bym poszła do immunologa.
Koniecznie.
I wcześniej w ogóle zrobiłabym badanie KIR - może brakuje Ci receptorów odpowiedzialnych za implantację?
 
Ja bym poszła do immunologa.
Koniecznie.
I wcześniej w ogóle zrobiłabym badanie KIR - może brakuje Ci receptorów odpowiedzialnych za implantację?
Poczytam o tym badaniu KIR. Tak jak mówię nikt mi nie mowil do tej pory żeby zrobić coś innego. Tylko proponują podejść do kolejnych dwóch kriotransferow. Lekarz po laparoskopii mówił mi że powinnam wziąć lek na Endo przez bynajmniej pół roku Pani doktor w Wawie odradziła narazie.... I bądź tu zdrów
 
Dziękować, dobrze :) W sobotę miałam kryzys ale póki co minął. Czekam na środę jak na wyrok...

A jak tam Alusia? Nie wygląda jeszcze przez okienko na druga stronę brzucha? :biggrin2:

Umówiłyśmy się, że czeka jeszcze tydzień, żeby ciąża była donoszona, a malutka nie trafiła do inkubatorka tylko w ramiona mamusi i taty :)
Ciekawe czy się uda?
Mocno już naciska na spojenie łonowe więc jestem gotowa na wszystko :D
 
reklama
Hej dziewczyny. Za mną już 3 inseminacje i 4 podejścia do criotransferu. Problem mamy obustrony co się okazało. U męża azzospermia a u mnie (dopiero po 2 czy 3 podejściu do inseminacji) stwierdzili, że jest torbiel ale najprawdopodobniej endometrialna. Po drugiej stronie było podejrzenie wodniaka który okazał się przy laparoskopii nie wodniakiem a jakąś torbielką czekoladową. Usunięto torbiele,udrożniono jajowody i podeszliśmy do 4 criotransferu.... Oczywiście z wynikiem negatywnym. Każde z badań HCG w 12 czy 14 dpt wskazywały Myślałam już o zmianie kliniki gdzie na przykład moglibyśmy wykonać IMSI, na necie piszę że ta oto metoda jest polecana przede wszystkim osobom z wcześniejszymi niepowodzeniami zapłodnienia metodą ICSI. Jest to również skuteczna metoda dla kobiet, które przeszły poronienia oraz tych, u których po ICSI nie nastąpiła implantacja zarodka.
Ale dziś w rozmowie Pani doktor powiedziała mi, że to tylko ze względu na problem z nasieniem a nie z implantacją zarodka.... :(( Helppp Co możemy jeszcze zrobić przed wydaniem kolejnej kasy na criotransfer.... może dodatkowe badania w kierunku implantacji?.... Ratunku
Witaj[emoji4]
Po tylu próbach i niepowodzeniach to jak najbardziej postawilabym na dalszą diagnostykę przed kolejnym podejsciem. Szkoda zarodków moim zdaniem.
Napisz jakie badania juz robilas? Genetyka?Immunologia?
Jakie leki bralas do transferow? Jakie zarodki? Endo?
Moze cos razem wymyslimy.
Duzo dziewczyn tu ma sporą wiedze i duze doswiadczenie
 
Do góry