reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Jesli szyjka jest ok i nie masz plamien to mozecie dzialac. Bez jakichs szalenstw, ale ja mysle, ze warto, bo to tez taki specjalny czas w ciazy [emoji4] Normalne, ze sie boisz, ale skurcze macicy takie odorgazmowe na tym etapie nie sa dla dziecka niebezpieczne. Podobno odczuwa to jako kolysanie. Pomine, ze seks w 9mies to porazka, a po porodzie to tez roznie bywa, wiec korzystaj [emoji38]
Ale myslisz ze naprawde takie skurcze nie moga zaszkodzic dziecku? Pytam bo ja dopiero 16tc, wiec jeszcze wczesna ta moja ciaza
 
reklama
Trzymamy kciuki za same dobre wiadomości!
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.
[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie się kropkw w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]
WRZESIEŃ to miesiąc miłości, życzymy każdej z Was małej- wielkiej miłości pod sercem .
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo

Link do kalendarza:
Link do: Kalendarz

2018-09-14 Szczescie1986 beta !! ✊✊
2018-09-17 Agonia777 beta !! ✊✊
2018-09-18 Felia wizyta pęcherzykowa
2018-09-18 redferrari badanie połówkowe
2018-09-19 Agonia777 beta !! ✊✊
2018-09-19 Pralinqa podglądanie jajek w trakcie stymulacji
2018-09-20 Gosia892 wizyta u gin prowadzacego ciążę
2018-09-20 sunrisea wizyta u genetyka
2018-09-20 sssurykatka transfer !! ✊✊
2018-09-21 Pralinqa podglądanie jajek w trakcie stymulacji
2018-09-22 RedHotChiliPepper28 termin porodu
2018-09-22 Mamma!Mia! transfer !! ✊✊
2018-09-24 lafantynka podglądanie maluszka ❤️
2018-09-25 dżoasia transfer !! ✊✊
2018-09-27 Gosia321 wizyta u gin prowadzacego ciążę
2018-09-29 Pandzia89 podglądanie maluszków ❤️❤️
2018-09-29 Barburka termin porodu
2018-09-30 shaggy termin porodu
2018-10-04 Gosia321 badanie połówkowe
2018-10-19 Maryanka termin porodu
2018-11-01 mmileczkaa termin porodu
2018-12-11 Malinka1989 termin porodu
2018-12-12 tamiza termin porodu
2018-12-19 limoncia1 termin porodu
2018-12-26 ona232 termin porodu
2019-01-01 Pat1980ka termin porodu
2019-01-04 Netiaskitchen termin porodu
2019-01-17 Gosia892 termin porodu
2019-01-21 Koniczyna82 termin porodu
2019-02-14 redferrari termin porodu

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Pod Link do: Kalendarz - jak obsługiwać i gdzie go szukać znajdziesz instrukcję :)
 
Ale myslisz ze naprawde takie skurcze nie moga zaszkodzic dziecku? Pytam bo ja dopiero 16tc, wiec jeszcze wczesna ta moja ciaza
Nie zaszkodzi :) ja przy bliźniakach tez mam normalnie zielone światło odkąd nie mam krwiaczkow i nie biorę luteiny :) na początku nie pozwalałam się dotknać, bo bałam się ze coś się może stać. Mój M przed ciążą mówił, że tez będzie się bał - a teraz? Jak przyszpiliło, to już mu przeszlo :D oczywiście nie poszalejesz za bardzo, ale naprawdę może być miło :) poza tym nie wiem jak Ty, ale ja postrzegam siebie jako bardziej atrakcyjną w ciąży, wiec seks jest naprawdę czyms wyjątkowym! Pierwszy raz mialam masekre, latalam do łazienki całą noc czy nie krwawie a teraz już wyluzowalam :)
 
@sssurykatka Psycholog ciazy mi nie wyczaruje ani lekow za mnie bral nie bedzie. Takze jednak poki co to ten temat nie dla mnie :)

Kochanie, tak jak juz to @chlopkers pisala tu chodzi o ciebie, wykonczysz sie psychicznie. Spotkaj sie z psychologiem, moze te negatywne mysli zejdą troche na drugi plan. Stres tez nie pomaga Maluszkowi. Objawy o ktorych piszesz to tez objawy normalnej, zdrowej ciąży. Wiem, ze przeszlas wiele, ale nie porownuj wszystkiego do poprzedniej sytuacji, bo mozesz wyciagac zle wnioski. Nie masz juz wplywu na to co sie dzieje, wiec zrob wszystko, zeby Maluszkowi bylo w twoim brzuchu komfortowo, to jest jedyne na co mamy wplyw.
 
Felia może psycholog poradzi jak funkcjonować ze stresem. Każda z nas ma za sobą podobne przeżycia i wiadomo świrujemy, zawsze przed betą czy USG czekamy na koniec ciąży, ja z plamieniami pojechałam na IP a tam ciśnienie wysokie. Pomyśl racjonalnie, jak dziecko jest zdrowe to przy lekach które zażywasz nie ma szans na poronienie. Jak zarodek jest chory to nic nie poradzimy. Objawy gastryczne po progesteronie mam masakryczne, wiem że to po tym bo w naturalnej ciąży nawet połowy tego nie było. W ciąży poronionej po prostu bóle okresowe, które przychodziły falami doprowadziły do plamienia a potem już szpital i koniec.
Przed tobą jeszcze ciąża, pomiary malucha które nie zawsze są książkowe, a brzuch też bedzie czasem bolał, ciągnął, twardniał, dziecko nie poruszy się w brzuchu przez parę godzin itd. Jak nic można zwariować.
Wierzę że u Ciebie będzie dobrze, beta pięknie przyrasta. Może wizyty już po zobaczeniu serduszka będą spokojniejsze, czego bardzo ci życzę.
Zgadzam sie w 100% z toba. Mi spotkania z psyhologiem bardzo pomogly nie byly to wyrzucone pieniadze w bloto
 
Raczej niczym nie bede sie cieszyla. Polecialo wiecej krwi na wkladke.
Ja tam wierzę, że będzie dobrze. Bardzo Ci tego życzę.
Przed ciążą miałam dwie ciąże biochemiczne, gdzie beta rosła jakby chciała a nie mogła, myślałam, że umrę z rozpaczy. Rozumiem Twój strach doskonale, ale myślę, że powinnaś się zrelaksować a to dlatego, że stres w niczym nie pomaga. Wiem, że to nie jest proste, żyjemy w świecie igieł, w zegarku, który odmierza nam porcję tabletek o konkretnych porach, nikt nas nie przygotowuje na to jak ciężkim przeżyciem dla psychiki i związku jest in vitro. Podchodząc po raz pierwszy do procedury nie wiemy większości rzeczy, nie znamy tego strachu, który później jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Wiem jak ciężko brać tabletki, gdy podświadomie wiesz, że nic z tego ale jednak wierzysz. Naprawdę wszystkie przechodzimy, czy też przeszłyśmy przez tę samą drogę, są różne problemy ale strach jest jeden, bo cel jest jeden. Żadna z nas nie chce Twojej krzywdy i źle dla Ciebie. Piszemy bazując na własnych doświadczeniach.
Trzymaj się Kochana. :*
 
reklama
Pewnie maja na miejscu laborat. A to wazne przy wszelkich hodowlach na pobranym materiale. Dzieki Kurciu, zaraz sobie wygogluje godziny przyjec. Bo teraz kurde bez auta jestem na tym moim zadupiu. Po tylu latach niezaleznosci czuje sie jak bez reki! [emoji86]
To chyba PAN nie wiem czy od 8 nie maja otwarte i warto przyjsc wczesniej bo sa mega kolejki juz przed ale ty juz z brzuszkiem to musza cie jako pierwsz puscic;)
 
Do góry