reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Pewnie że bym zapytala ale niestety o tym nie wiedziałam;-) no trudno;-) kiedy masz USG genetyczne? I jeszcze mam pytanie czy wszystkie którym się udało robilyscie test Pappa?
Ostatniego lipca pobranie krwi - bialko papa i wolne beta hcg
1 sierpnia - usg
Pappa to rachunek prawdopodobienstwa i moze sie mylic... Ale skoro jest za darmo to zrobie caly pakiet.
Na aminopunkcje na pewno sie nie zdecyduje.
 
reklama
Ostatniego lipca pobranie krwi - bialko papa i wolne beta hcg
1 sierpnia - usg
Pappa to rachunek prawdopodobienstwa i moze sie mylic... Ale skoro jest za darmo to zrobie caly pakiet.
Na aminopunkcje na pewno sie nie zdecyduje.
No ja właśnie nie wiem jak to jest. Na usg genetyczne zapisana jestem 25 lipca ale nie wiem kiedy krew oddać. Moja koleżanka która naturalnie zaszła mówiła mi że robiła 3dni później krew, po tym usg. I glupieje już. Bo moja ginekolog w miejscu zamieszkania mówiła mi tylko o USG genetycznym ale ona tego nie robi. I w sumie nic o teście Pappa nie wspomniała.
 
Nigdzie w swoich papierach nie znalzlam tego wyniku, chyba nie robilam tego allo mir. O to tez zpytam przy nastepnej wizycie. AMH po ostarniej stymulacji 0,2 nastepnie po lekach wzroslo do 1,0. Myslalam troche o KD, ale dopoki sa jakiekolwiek szanse na moje, to nie bardzo jestem za takim rozwiazaniem.
Chyba wiedzialabys jesli robilabys allo mlr bo to badanie robi sie razem z partnerem.Jak z Pasnikiem rozmawialam to np w Uk nie robia allo mlr wiec nie wiem czy to badanie jest dostapne w niemczech I jaki jest tego odpowiednik jesli istnieje. To jak AMH jest jeden to spoko, ja mialam 0.68 bez zadnych stymulacji. A jak to jest mozliwe, ze allo mlr wzroslo? Jakie leki przyjmowalas?Oczywiscie KD to sprawa bardzo indywidualna, trezba byc na to gotowym tutaj raczej nie ma kwestii posredniej, albo mozesz zaakceptowac albo nie. Nawet z bardzo niskim amh sa przeciez szanse tylko pewnie trzeba wiecej wytrwalosci, a ja z tych malo cierpliwych :)
 
Dziewczyny ja nie mam się za jakąś super panią domu ale wyprasować dla Małej zawsze zdążę [emoji6] inna kwestia że nie każda mama ma taką potrzebę mieć wyprasowane dla dzieciaczka, ja lubię
 
@Meciu85 a na jakim etapie u Ciebie z KD?
Sory Agonia, jakos nie zobaczylam Twojego posta wczesniej. W marcu dostalismy 6 swiezych jajeczek, wszystkie sie zaplodnily, 6 ladnych zarodkow zamrozili. Mialam podane 2 trzydniowe zarodki I ciaza biochemiczna, podejrzenie immunologii. Zostaly mi 4 piekne zarodki w tym 2 blastki. Teraz po diagnostyce u Pasnika podchodze koncem miesiaca do drugiego transferu I biore jedna blastke. A Ty tez myslisz o kd kochana?
 
Chyba wiedzialabys jesli robilabys allo mlr bo to badanie robi sie razem z partnerem.Jak z Pasnikiem rozmawialam to np w Uk nie robia allo mlr wiec nie wiem czy to badanie jest dostapne w niemczech I jaki jest tego odpowiednik jesli istnieje. To jak AMH jest jeden to spoko, ja mialam 0.68 bez zadnych stymulacji. A jak to jest mozliwe, ze allo mlr wzroslo? Jakie leki przyjmowalas?Oczywiscie KD to sprawa bardzo indywidualna, trezba byc na to gotowym tutaj raczej nie ma kwestii posredniej, albo mozesz zaakceptowac albo nie. Nawet z bardzo niskim amh sa przeciez szanse tylko pewnie trzeba wiecej wytrwalosci, a ja z tych malo cierpliwych :)
AMH wzroslo bo przez pol roku bralam DHEA, w aptece na to dluzej czekalam, bo to z ameryki sciagaja. O ile sie nie myle placilam za to 46 albo 64 euro. W opakowaniu 90 tabletek. Na poczatku bralam rano po dwie, pozniej tylko jedna. Pewnie dlatego na poczatku dwie bo szykowalam sie do stymulacji i potrzebowalysmy szybko efektu. Moja lekarka czesto robi tak ze czesto wysyla nas na krew w klinice, nie opowiadajac zbyt szczegolowo co bada, i czasem badaja to na miejscu, czasem odsylaja gdzies dalej. Dlatego calkiem pewna nie bylam. Nie za bardzo podoba mi sie to ze jest dosc znacznie skryta w swoich planach i poczynaniach, a w dodatku jest niesamowicie szybka osoba, szczegolnie w mowie, co rowniez nie ulatwia kontaktow. Ale narazie przy niej trwamy.
 
Nie wiem jak to jest formalnie ale ja unikałam zbyt dużego wysiłku fizycznego, nie jeździłam na rowerze, siłownia wtedy odpadła, nie chodziłam na basen z obawy o infekcję. Nie palę, więc nie miałam tego problemu ale raczej lepiej rzucić bądź co najmniej ograniczyć.
Tylko tyle przychodzi mi do głowy.
Ja podczas stymulacji czułam się fatalnie, więc po pracy dużo odpoczywałam ale są takie, które czują przypływ energii w trakcie stymulacji jak @dżoasia. Tak więc wiele zależy też od tego jak się będziesz czuła. Dobrze jest też wprowadzić zbilansowaną dietę bogatą w białko. Białko pomaga złagodzić skutki ewentualnej hiperstymulacji. Na punkcję lepiej się nie perfumować i nie używać zapachowych kosmetyków, bo to może zaszkodzić jajeczkom.
Dzisiaj rozgladalam się za białkiem. Znalazłam u nas jak narazie jedno. Jutro jeszcze poszukam po innych sklepach. Bo u mnie dzisiaj od rana leje i nie chce się z domu wychodzić. W przyszłym tygodniu (jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli ) to będę pracowała w domu także jest to jakaś też dobra opcja gdybym źle się czuła. Narazie czekam na @ po odstawieniu tabletek anty. Myślałam że zaraz na drugi dzień mnie złapie ale narazie ciszaaa.
 
Dziewczyny zwrot akcji u mnie. Bylam u doktor Lew... tez nie byla pewna czy to polipy...ale radzila zrobic histero. powiedzialam ze jestem pacjentka szefa i chce jego konsultacji.wiec poszla do wojewodzkiego bo lewy na urlopoe i Woj. Go zastepuje no i wg niego to zadne polipy tylko jakies zmarszczenie na macicy i ze mialam niedawno histero to bez sensu robic to ponownie.. takze tenctego transfer w tym cyklu.
 
Dziewczyny zwrot akcji u mnie. Bylam u doktor Lew... tez nie byla pewna czy to polipy...ale radzila zrobic histero. powiedzialam ze jestem pacjentka szefa i chce jego konsultacji.wiec poszla do wojewodzkiego bo lewy na urlopoe i Woj. Go zastepuje no i wg niego to zadne polipy tylko jakies zmarszczenie na macicy i ze mialam niedawno histero to bez sensu robic to ponownie.. takze tenctego transfer w tym cyklu.
Kiedy kochana transfer super cieszę się ;)
 
reklama
Kobietki - takie pytanko fizjologiczne - quwa od jakiegoś czasu poce się jak wieprzyk :growl: . No mam trochę kg do zrzucenia -ale zawsze miałam i nigdy się tak nie pociłam. Tarczyca ok, mocznik ok, cukier - no może być :rofl:. Jak brałam antybiotyki na helicofrance , to zganiałam na nie - ale już ich nie biorę ... więc albo mnie dopada menopałza ... albo antyki źle dobrane i burzą gospodarkę hormonalną. Normalnie żyć się nie da, nawet klima nie pomaga :baffled: i wstyd do ludzi wychodzić bo cieknie strumieniami ze mnie !!! A ojjj starość nie radość, a młodość nie wieczność :hmm:
A moja babcia jeszcze mawiała krew nie woda, majtki nie pokrzywy :-D a tak serio to chyba hormony ja jade na etiaxilu
 
Do góry