reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

No właśnie teraz biorę 75. Czy jeśli zmniejsze dawkę o połowę tsh nie skoczy mi znowu do góry? Tak źle się czuję prawie całą ciąże. Myślałam że po prostu źle ja znoszę. A tu widzę, że wszystko efekt leków (bezsenność, uczucie że coś w gardle utknelo, klucie w okolicach klatki piersiowej, ciągle zmęczenie, okropne mdłości i wymioty). Dziwilam się, że 14 tydz. ciąży a mi nic nie przechodzi.. Teraz już wiem czemu.
Ja np biore 50mg, a w weekendy 75mg a moje TSH to bylo 2.5. Tylko przy mniejszych dawkach nie spadało ponizej 2.
Wiec absolutnie nic sama nie zmieniaj w dawkowaniu.
Wg mnie Twoje objawy sa jednak ciazowe a nie od euthyroxu. Ale nawet jesli od lekow to tylko po konsultacji cos zmieniaj
 
reklama
No właśnie teraz biorę 75. Czy jeśli zmniejsze dawkę o połowę tsh nie skoczy mi znowu do góry? Tak źle się czuję prawie całą ciąże. Myślałam że po prostu źle ja znoszę. A tu widzę, że wszystko efekt leków (bezsenność, uczucie że coś w gardle utknelo, klucie w okolicach klatki piersiowej, ciągle zmęczenie, okropne mdłości i wymioty). Dziwilam się, że 14 tydz. ciąży a mi nic nie przechodzi.. Teraz już wiem czemu.

Ok, to jak biorac dawke 75mg masz tsh 0.98 to nie zmieniaj tej dawki, chyba ze dalej bedzie spadac. Trzeba kontrolowac dawke jak tsh spadnie ponizej 0.5, zeby juz isc do lekarza zeby nie dopuscic do dalszego spadku ponizej 0.3.
Ja jakos myslalam, ze chcesz zwiekszyc dawke euthyroxu mimo ze masz tsh 0.98.
Jesli euthyrox tak na ciebie dziala to idz do lekarza, sa jeszcze dwa inne leki o tym samym dzialaniu i moze na inny zareagujesz lepiej
 
@Cassiah Chorwacja do boju! Moje piwko kibica to domowy kompot z jablek, borowek i agrestu [emoji16]
20180715_170008.jpg
 

Załączniki

  • 20180715_170008.jpg
    20180715_170008.jpg
    36,5 KB · Wyświetleń: 334
Nie bo my strasznie lubimy ze soba spac :D Jak dzieci :) Oboje jetesmy strasznymi spiochami i uwielbiamy wtuleni w siebie lezec/drzemac/spac to nam pomaga zasnac i zrelaksowac sie :) Czuc swoj dotyk, zapach. Wiele rzeczy razem nie robimy, wiele zainteresowan nas dzieli, ale lozko i sen to nasze niebo :) A poza tym lozko mamy szerokosci 180cm wiec czasem sie czuje jakbym sama spala :)
A to widzisz, my tak mielismy do procedury. Ale ja po hormonach bardzo zle znosze towarzystwo w lozku [emoji6] duzo mi lepiej samej teraz [emoji3]
 
Dziewczyny może coś podpowiecie z własnego doświadczenia: byłam stymulowana gonalem f i certotode, w pt bylo usg i lekarz zadecydowal ze punkcja jutro ( pon) ale bez transferu bo jest duże ryzyko hiperstymulacji. Wczoraj dostałam ovitrelle i teraz pojawia się moje pytanie: czy miała którąś z Was sytuację że podczas usg przed punkcja okazało się że po ovitrelle pęcherzyków jest mniej o zdecydowano się jednak na transfer?
 
Dziewczyny może coś podpowiecie z własnego doświadczenia: byłam stymulowana gonalem f i certotode, w pt bylo usg i lekarz zadecydowal ze punkcja jutro ( pon) ale bez transferu bo jest duże ryzyko hiperstymulacji. Wczoraj dostałam ovitrelle i teraz pojawia się moje pytanie: czy miała którąś z Was sytuację że podczas usg przed punkcja okazało się że po ovitrelle pęcherzyków jest mniej o zdecydowano się jednak na transfer?
Mysle ze to raczej nie sama ilosc pecherzykow, a poziom estradiolu w organizmie wzmaga ryzyko hiperki.
Sa dziewczyny ktore przy 30 pecherzykach czuly sie ideolo i zero hiperki, a sa takie które przy 10 hiperke mialy...
 
reklama
Do góry