reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja miałam robiona laparoskopie u siebie w szpitalu. Ale trochę na nią czekałam bo 5 miesięcy . Miałam usuwana endometrioze i jakieś malutkie zrosty. Od razu sprawdzali droznosc jajowodow. Nie wiem jak u Ciebie jest z terminami. Bo np na histerioskopie w tym samym szpitalu czekałam tylko tydzień.
Na to i na to miała skierowanie od swojego ginekologa który mi też oba zabiegi wykonywał.
Dziękuję Ci, będę myśleć [emoji10]
 
reklama
Mam taki zamiar z Wami zostac bo inaczej chyba do wariatkowa trafie po tym wszystkim. Maz jest duzym wsparciem ale jak to facet czasem juz glowa mu puchnie od mojego gadania ..smial sie ze to co mu natluklam do glowy to medecyne by ukonczyl hihi. Stara sie mnie rozumiec ale inaczej przechodzimy stres. On w ciszy w myslach nic nie mowiacy a ja nakrecona rozgadana powtarzajac swoje obawy sto razy w kolko:) jedno jest pewne obydwojgu tak samo nam zalezy na tym samym i tak samo mamy w glowie ale w inny sposob to pokazujemy. Staram sie jakos wzmocnic przed zabiegiem. Zdrowo jesc pic siemie, klinika w ciechocinku..musze poczytac o niej napewno
Ja jestem z Knurowa mi mój lekarz prowadzący polecił lekarza z Gyncentrum z Ostrawy i tam pojechaliśmy
 
Dziękuję Ci, będę myśleć [emoji10]
Mi mój lekarz prowadzący powiedział że jak nie udaje nam się zajść w ciążę i myślimy o klinice to ta laparoskopia obowiązkowa i usunięcie endometriozy bo z kliniki i tak dostanę polecenie usunięcia tego.
Miał też w sumie nadzieję że po laparoskopii i po sprawdzeniu droznosci uda nam się zajść. Ale niestety minęły 3 miesiące i nic przez to ta klinika.
A jak miałaś usuwany wyrostek i jakieś dziwne historie to możesz mieć zrosty.
 
Mąż jest zdrowy, ma bardzo dobrej jakości nasienie
Za to ja jestem "skrzywiona" - zawsze tak mówię o sobie jak ktoś pyta

Jak miałam 9 miesięcy miałam zapalenie wyrostka robaczkowego, operacja....
Później po operacji zapalenie otrzewnej.
I tak żyłam w nieświadomości że nie mogę zajść w ciążę do 25 roku życia.
W 26 roku życia okazało się że mam wodniaka jajowodu, usunięty.
Teraz jakas torbiel i inne chujemujedzikiewęże.
Amh 3.24
Wszystkie wyniki idealne.
Nigdy nie byłam w ciąży naturalnej. A jestem aktywna od ponad 10 lat. Żadnej antykoncepcyji nigdy nie stosowałam.

O taki los [emoji55]

Hooope przykro mi, że się nie udało. Mam nadzieję, że do kolejnych wyborów ludzie się otrząsną i odsuną tępych sisiorów od władzy i wróci refundacja invitro. Do tego czasu możecie porobić dodatkowe badania na nfz (genetyka, immunologia, histeroskopia/laparoskopia, rozszerzone badania nasienia). Wiem że na nfz się długo czeka, ale adopcja też trwa, zbieranie funduszy też trwa więc można to robić równolegle. Trzymam kciuki za naturalny cud:)
 
Dziewczyny, dyskusja wśród lekarzy jest na temat immunologi. Słyszałam że wielu nie uznaje immunologi, że jest niepotrzebna. Jak widać na forum jest wiele ciąż, po konsultacjach z lekarzami immunologami.

Leczenie immunologiczne jest drogie, ale warte poświęcenia czasu. Cel osiegnac każda Chce.

Idąc do lekarza immunologa na co trzeba być przygotowanym?
Czy jakieś badania ze soba mieć?
 
Hooope przykro mi, że się nie udało. Mam nadzieję, że do kolejnych wyborów ludzie się otrząsną i odsuną tępych sisiorów od władzy i wróci refundacja invitro. Do tego czasu możecie porobić dodatkowe badania na nfz (genetyka, immunologia, histeroskopia/laparoskopia, rozszerzone badania nasienia). Wiem że na nfz się długo czeka, ale adopcja też trwa, zbieranie funduszy też trwa więc można to robić równolegle. Trzymam kciuki za naturalny cud:)
Bardzo dziękuję, każda rada jest cenna i biorę wszystko pod uwagę.
 
Lekarka, ktora prowadzila moj przypadek w szpitalu. Ona robila mi usg i interpretowala dzis wyniki bety. Podczas usg jak sie rozplakalam bo widzialam zyjacy zarodek powiedziala mi ze za szybko na lzy szczescia. Wtedy mialam to w dupie... A teraz do mnie to dociera.

Oszczędzaj się i poczekaj do wizyty w klinice. Trzymam kciuki, żeby wszystko skończyło się dobrze.
 
Dziewczyny, dyskusja wśród lekarzy jest na temat immunologi. Słyszałam że wielu nie uznaje immunologi, że jest niepotrzebna. Jak widać na forum jest wiele ciąż, po konsultacjach z lekarzami immunologami.

Leczenie immunologiczne jest drogie, ale warte poświęcenia czasu. Cel osiegnac każda Chce.

Idąc do lekarza immunologa na co trzeba być przygotowanym?
Czy jakieś badania ze soba mieć?
Kochana u Pasnika leczenie drogie nie jest jesli chodzi o immunosupresje. Szczepienia juz troche drozsze.
Zabierasz ze soba wszystkie badania jakie masz zrobione do tej pory wlacznie z papierami z ivf i swoje i meza wyniki.
On zleca potrzebne badania koszt od 1000 do max 1500 chyba
A jakie badania masz zronione do tej pory?
I ja 1.5 roku sluchalam w poprzedniej klinice ze immunologia eee nie jest wazna a jednak w moim przypadku byla najwazniejsza
 
reklama
Jodzia napisz jakie dawki progesteronu przyjmujesz?
Ja w 6 dzień miałam 59 ng/ml ale jak widać po mnie to o niczym nie świadczy.

Badalas poziom estradiolu??
Estradiolu nie badalam. Biorę duphaston 3x1 i luteine 3x1.
Oczywiscie wyniki przyszły późno i jyz mi lekarz nie odpisze wiec nie wiem czy czekać do pn czy coś dodać.
 
Do góry