reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, dyskusja wśród lekarzy jest na temat immunologi. Słyszałam że wielu nie uznaje immunologi, że jest niepotrzebna. Jak widać na forum jest wiele ciąż, po konsultacjach z lekarzami immunologami.

Leczenie immunologiczne jest drogie, ale warte poświęcenia czasu. Cel osiegnac każda Chce.

Idąc do lekarza immunologa na co trzeba być przygotowanym?
Czy jakieś badania ze soba mieć?
Ja wierze w immunologie. Jeśli możesz do umow sie do doc Pasnika. Ja bym Ci radzila isc z tym co masz. Badania te do tanich nie naleza wiec szkoda robic badan w ciemno. Ja robilam tylko te ktore zlecil immumolog, nic ponad to. A on po wywiadzie wskaze ktore badania trzeba zrobic
 
reklama
Gdzie ta laparo zrobić? Skierowanie trzeba mieć? Szpital?
Ja dostałam skierowanie od ginekologa do szpitala. Szybko dostałam termin, bo czekałam "tylko" 3 miesiące.

Dziewczyny, dyskusja wśród lekarzy jest na temat immunologi. Słyszałam że wielu nie uznaje immunologi, że jest niepotrzebna. Jak widać na forum jest wiele ciąż, po konsultacjach z lekarzami immunologami.

Leczenie immunologiczne jest drogie, ale warte poświęcenia czasu. Cel osiegnac każda Chce.

Idąc do lekarza immunologa na co trzeba być przygotowanym?
Czy jakieś badania ze soba mieć?

Ja poszłam do jednego immunologa tu w Krakowie, wypisał mi badania do zrobienia. Kosztowały mnie około 2000zł. Ale Paśnik podobno zleca ich mniej. A ponieważ coś mi tam wyszło skopane to jadę z wynikami do Paśnika.
 
Kochana u Pasnika leczenie drogie nie jest jesli chodzi o immunosupresje. Szczepienia juz troche drozsze.
Zabierasz ze soba wszystkie badania jakie masz zrobione do tej pory wlacznie z papierami z ivf i swoje i meza wyniki.
On zleca potrzebne badania koszt od 1000 do max 1500 chyba
A jakie badania masz zronione do tej pory?
I ja 1.5 roku sluchalam w poprzedniej klinice ze immunologia eee nie jest wazna a jednak w moim przypadku byla najwazniejsza
Ale szczepienia u niego tak sa duzo tansze niz np w Krakowie. I dodatkowy plus za kobtakt mailowy i w ogóle super lekarz i czlowiek z niego co nie mamuśki??:)
 
To ze razem damy radę to wiem bo jesteście cudowne ❤❤❤ ja na naturalny cud nie liczę ponieważ mam zatkane ujścia brzuszne jajowodów i macica ma cechy dwurożności. W sumie jak tak sobie przeliczylam na chłodno to transfer opóźni się o.około 2 tygodnie , więc tragedii jeszcze nie ma...
Wkurzona tylko jestem ze od razu w styczniu nie było tego łyżeczkowania , no ale cóż czasu nie cofne , trudno
A po lyzeczkowaniu bardzo się krwawi trzeba iść na l4 jak to u was wyglądało ?
Ja kilka dni krwawilam, ale bylam po poronieniu, mysle ze to inna sprawa niz u ciebie, bo po ciazy endometrium jest grube, inaczej ukrwione itp. 2 tygodnie to szybciutko zleci :)
 
Kochana u Pasnika leczenie drogie nie jest jesli chodzi o immunosupresje. Szczepienia juz troche drozsze.
Zabierasz ze soba wszystkie badania jakie masz zrobione do tej pory wlacznie z papierami z ivf i swoje i meza wyniki.
On zleca potrzebne badania koszt od 1000 do max 1500 chyba
A jakie badania masz zronione do tej pory?
I ja 1.5 roku sluchalam w poprzedniej klinice ze immunologia eee nie jest wazna a jednak w moim przypadku byla najwazniejsza
Małgosiu, miałam standardowe badania przed inv. Nic poza tym.
Przed 1 podejściem lekarz ginekolog (nie z kliniki leczenia niepłodności) zalecił mu zbadanie przeciwcial przeciwjadrowych ANA (TU Wykryto przeciwciała) i od razu skierowano na PPJ ANA4 ( TU wyszło kontrola (ws) silnie pozytywna. Poza badaniami do inv miałam antytrombine III tu wynik ok, i białko C podwyższone. Homocysteina, CA 125 też wyniki ok. A tak to wszystkie bakterie, posiewy, chlamydie, wzw, toksoplazmy, rubelle, cytomegalie,
 
Dolozylabym po 1 tabl luteiny
Ja też bym dołożyla.
napewno nie zaszkodzi. Dzwoń do kliniki i konsultuj z innym lekarzem! Są tam panie na recepcji, masz swoją opiekunkę. Dzwoń i pytaj co masz zrobić. Nie ma czegoś takiego ze wyniki późno przyszły. Do mnie kiedyś o 19.50 lakarz dzwonił z kliniki.
 
reklama
Do góry