reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

13 mln jednostek,ja za 5 zastrzykow place 1200 zl wiec nie za bardzo to samo.
Ja mam tylko jedna dawke
my chyba o czyms innym gadamy;)
Mi chodzi o przelicznik zarobkow ;) ale mniejsza o to. Moze by ci sie opylalo zeby wystawili ci recepte, ktora zrealizujesz w pl albo znajdziesz apteke, do ktorej by ci to sciagneli. A te 13mln w takim razie to moze za mala dawka? Jak na poczatku bierzesz codziennie to ok, ale jak potem np co 4 dni to moze to juz malo? Robisz morfo kontrolne? Jak ci wychodza leukocyty?
 
reklama
Mi chodzi o przelicznik zarobkow ;) ale mniejsza o to. Moze by ci sie opylalo zeby wystawili ci recepte, ktora zrealizujesz w pl albo znajdziesz apteke, do ktorej by ci to sciagneli. A te 13mln w takim razie to moze za mala dawka? Jak na poczatku bierzesz codziennie to ok, ale jak potem np co 4 dni to moze to juz malo? Robisz morfo kontrolne? Jak ci wychodza leukocyty?
tu nie ma innych dawek,w DE tego leku w aptekach wogole nie ma,wiec musze sciadac z Francji.Leukocyty kontroluje pani immunolog i pisze zawsze ze przez lek sa podwyzszone,czy cos w ten desten.Ja co 4 dni to biore od 7 tyg,na poczatku codziennie.
Powiem szczerze ,ze nie zbyt wierze w cudowne dzialanie tego leku.
 
tu nie ma innych dawek,w DE tego leku w aptekach wogole nie ma,wiec musze sciadac z Francji.Leukocyty kontroluje pani immunolog i pisze zawsze ze przez lek sa podwyzszone,czy cos w ten desten.Ja co 4 dni to biore od 7 tyg,na poczatku codziennie.
Powiem szczerze ,ze nie zbyt wierze w cudowne dzialanie tego leku.
Tak, leukocyty maja byc podwyzszone. Tylko chodzi o to ile. Jak sa powyzej 40tys to trzeba zmniejszyc dawke. U mnie bylo teraz 12,9tys w 3 dobie po zastrzyku ale nie wiem czy to malo czy nie bo wtedy tez beta byla negatywna wiec sie nie konsultowalam. Jesli kiedys bym to jeszcze miala stosowac to sprobuje "wyludzic" ta wieksza dawke. W koncu po tej 0,48 ta ciaza z wrzesnia jakos tam sie zapowiadala. Bo ta styczniowa to chyba pamietasz, ze beta chu.aszczo rosla, jakby nie mogla. Szkoda tylko, ze wczesniejszy doktorek mi nie kazal robic morfo wiec nie wiem jak zareagowalam na ta wieksza dawke (jak sie potem okazalo, chyba sie baba w aptece pomylila i dala inna dawke, bo oni ponoc takiej nie stosuja...:eek:)
 
Tak, leukocyty maja byc podwyzszone. Tylko chodzi o to ile. Jak sa powyzej 40tys to trzeba zmniejszyc dawke. U mnie bylo teraz 12,9tys w 3 dobie po zastrzyku ale nie wiem czy to malo czy nie bo wtedy tez beta byla negatywna wiec sie nie konsultowalam. Jesli kiedys bym to jeszcze miala stosowac to sprobuje "wyludzic" ta wieksza dawke. W koncu po tej 0,48 ta ciaza z wrzesnia jakos tam sie zapowiadala. Bo ta styczniowa to chyba pamietasz, ze beta chu.aszczo rosla, jakby nie mogla. Szkoda tylko, ze wczesniejszy doktorek mi nie kazal robic morfo wiec nie wiem jak zareagowalam na ta wieksza dawke (jak sie potem okazalo, chyba sie baba w aptece pomylila i dala inna dawke, bo oni ponoc takiej nie stosuja...:eek:)
Ja mialam 22 tys , w ktorej dobie ci nie powiem:)
 
Teraz patrze ze jak chodzilam do naprotechnologa to mnie traktowal Tevagrastimem - a to ma ten sam skladnik czynny czyli filigrastym... ale on tego uzywal do wywolania pekniecia otoczki w polaczeniu z Arthroteciem. Od tamtej pory mowie na niego naproszaman, bo o malo co sie nie przekrecilam wtedy z bolu. Krwawienia dostalam, wymioty. Podejrzewam ze to os arthrotecu a nie tevagrastimu no ale uraz pozostal.
Wiec sie boje jak mi karza brac accofil.
 
Właśnie się zorientowłam że zamiast przyjmować 2 tabletki kwasu foliowego przyjmuję od 4 tyg po 1 tabletce a już mam 9 tydz c oby to nie zaszkodziło dziecku. Tyle tego wszystkiego że można się pogubić a jeszcze do tego samopoczucie kiepskie.
 
Asia annamarie te wasze granulocyty to jest to samo tylko w innych jednostkach innych firm. Z kosztami u nas troszke sie poprawilo bo jest to niezbedny lek dla pacjentow onkologicznych ktorzy maja neutropenie po chemioterapii i kiedys kosztowal bardzo duzo i niestety pacjenci chorzy na raka nie mogli sobie czesto na niego pozwolic byl podawany tylko w szpitalach bo szpital mial inne przeliczniki kosztow pozatym pacjent ich nie pokrywal. Jak unormowaly sie przepisy to na Polski rynek firmy wydaly tego mnustwo pod roznymi nazwami accofil jest z tego co kojarze najnowszy
 
reklama
Hahahahahha,na początku przeczytałam,że się przebierzesz za co innego,też na k i z końcówka sa :D:p Hahahahah, to by dopiero był karnawałowy hit
Ty, ale ja tak samo przeczytałam [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] no to żeśmy pobalowaly. Może i jakaś pochwa się znajdzie na imprezie skoro my tak czytamy [emoji23] [emoji23]
 
Do góry