reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kamilos - ja miałam taka sytuacje jak zylwia.
na prenatalnych wszystko idealnie a przy wynikach tesu pappa duze ryzyko trisomi 21 mialam prawdopodobienstwo chyba 1:72.
Miałam propozycje albo amniopunkcja albo test nifty badz jeszcze jeden nie pamietam nazwy. tyle ze koszt 2,5 tys
Zdecydowalam sie na nifty i wtedy dowiedziałam sie ze mam zdrową córeczke pod sercem

Jakim powodem jest propozycja lekarza zeby go robic?
Jak pisałam jestem w 8 tyg i 5 dniu do tej pory miałam a z 6 USG na każdym wszystko ok. Do badań prenatalnych i tych związanych z chorobami zakaznymi mam jeszcze miesiąc. Kiedy zapytałam o testy papa i nifty to o papa mówił 10 sekund a o nifcie cały wykład. I kiedy to należy wykonać itd. Jestem ciemna w tym temacie i nie wiem co robić. Może najpierw wykonać papa a jak wyjdzie coś nie tak to wtedy nifte koszt papa 390 zł nifta 2400 plus usg czyli 2600 zl. Jak pisałam dał do zrozumienia że nifta to taki standard
 
reklama
dziewczyny świezo po transferach jak tam sie trzymacie??
jak tam oczekiwanie ?ile wam zostało ?? kiedy chcecie robic bete??

Ja miałam podany 3 dniowy zarodek
w 2 dpt silny bol brzucha miałam
w 3 i 4 dpt plamiłam
jutro dopiero 5 dpt. i chyba zrobie bete w 11dpt we wtorek 8.05
ale jakos te plamienia podcieły mi skrzydła. mam nadzieje ze na okres chyba za szybko bo dzis 19dc. albo zbliza sie @ albo sie podrażniłam wkładając lutke.
Pozatym po bólu brzucha w 2dpt zero objawów.
ohhhh ale mi lżej dziewczyny jak sie wyżaliłam
miłego wieczorka
 
No 20 tydz to może za długo słyszałam że do 3 miesiąca biorą a ja mam 8 i mówił mi lekarz że do 8 dają leki potem odstawiają .
Ja tez odstawiłam i w 8tc juz bylam bez leków:) zaufalam swojej Pani doktor ;)

A co do NIFTY to naprawde drogie badanie ale napewno bardziej wiarygodne niz test Pappa.. ale wiadomo to bardzo duży wydatek.. mnie bardzo NIFTY uspokoily i potwierdziły moje przypuszczenia, że pod serduszkiem noszę córeczkę:) u nas obecnie 25tc ❤
Musisz dobrze to przemyśleć..
 
Jak pisałam jestem w 8 tyg i 5 dniu do tej pory miałam a z 6 USG na każdym wszystko ok. Do badań prenatalnych i tych związanych z chorobami zakaznymi mam jeszcze miesiąc. Kiedy zapytałam o testy papa i nifty to o papa mówił 10 sekund a o nifcie cały wykład. I kiedy to należy wykonać itd. Jestem ciemna w tym temacie i nie wiem co robić. Może najpierw wykonać papa a jak wyjdzie coś nie tak to wtedy nifte koszt papa 390 zł nifta 2400 plus usg czyli 2600 zl. Jak pisałam dał do zrozumienia że nifta to taki standard

kurcze widzisz u mnie było zas całkiem inaczej,
w klinice dlatego ze to ciaza po in vitro to mielismy darmową wizyte prenatalną plus darmowy test pappa. i dopiero musialam zapłacic za nifty
 
dziewczyny świezo po transferach jak tam sie trzymacie??
jak tam oczekiwanie ?ile wam zostało ?? kiedy chcecie robic bete??

Ja miałam podany 3 dniowy zarodek
w 2 dpt silny bol brzucha miałam
w 3 i 4 dpt plamiłam
jutro dopiero 5 dpt. i chyba zrobie bete w 11dpt we wtorek 8.05
ale jakos te plamienia podcieły mi skrzydła. mam nadzieje ze na okres chyba za szybko bo dzis 19dc. albo zbliza sie @ albo sie podrażniłam wkładając lutke.
Pozatym po bólu brzucha w 2dpt zero objawów.
ohhhh ale mi lżej dziewczyny jak sie wyżaliłam
miłego wieczorka

Jedne z nas maja objawy inne nie, nie każda tez zwraca na nie uwagę podczas codziennych czynności,
Czekamy teraz na pozytywna bete i jej przyrost ;)
 
Pęcherzyk, 0,5 cm, wizyta serduszkowa 18 maja, termin porodu - wystrzałowy:31.12.2018. Dziewczyny, nie zapeszając, ale przypominam swoją historię wszystkim, którym ciężko- 1. podejście do ICSI, z 9 pobranych komórek 5 zapłodnionych, ale tylko 1 blastka transferowana 4AA, reszta nie przetrwała :(. Trzymam mocno za wszystkie staraczki kciuki i życzę samych pozytywnych transferów. Oczywiście przed betą czułam się na maksa okresowo i nie wierzyłam, że przy 1 blastce się uda, a jednak nie warto tracić nadziei!

Gratulacje :)
 
Ja tez odstawiłam i w 8tc juz bylam bez leków:) zaufalam swojej Pani doktor ;)

A co do NIFTY to naprawde drogie badanie ale napewno bardziej wiarygodne niz test Pappa.. ale wiadomo to bardzo duży wydatek.. mnie bardzo NIFTY uspokoily i potwierdziły moje przypuszczenia, że pod serduszkiem noszę córeczkę:) u nas obecnie 25tc ❤
Musisz dobrze to przemyśleć..
Boże czy okres ciąży też musi być taki stresujący. No przemyslimy to bo czego się nie robi dla swojego dziecka. Choć mój mąż się dzisiaj zapytał po co te wszystkie testy przecież jak coś wyjdzie źle np zespół Downa to i tak nic się z tym nic nie zrobi . Jedynie to to przygotuje człowieka psychicznie.
 
dziewczyny świezo po transferach jak tam sie trzymacie??
jak tam oczekiwanie ?ile wam zostało ?? kiedy chcecie robic bete??

Ja miałam podany 3 dniowy zarodek
w 2 dpt silny bol brzucha miałam
w 3 i 4 dpt plamiłam
jutro dopiero 5 dpt. i chyba zrobie bete w 11dpt we wtorek 8.05
ale jakos te plamienia podcieły mi skrzydła. mam nadzieje ze na okres chyba za szybko bo dzis 19dc. albo zbliza sie @ albo sie podrażniłam wkładając lutke.
Pozatym po bólu brzucha w 2dpt zero objawów.
ohhhh ale mi lżej dziewczyny jak sie wyżaliłam
miłego wieczorka
spokojnie będzie dobrze - bo inaczej być nie może :)
 
reklama
Cześć Ciotki ❤️
Maleństwo pięknie rośnie a serduszko bije jak dzwon ❤️❤️
IMG_20180502_122418.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180502_122418.jpg
    IMG_20180502_122418.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 693
Do góry