reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witam dziewczyny. Mam takie pytanie do was. Otóż 30 kwietnia mialam transfer 1 zarodka i od wczoraj czyli od 2 dnia po transferze mam bóle w podbrzuszu raz wieksze raz mniejsze jak na miesiączke, dzwoniłam do pani doktor która wykonywała transfer i powiedziala ze przy zamrozonym zarodku to normalne i nie przejmować się i brać nospe ale ja sie martwie bo rok temu po pierwszym transferze również 1 zarodka ( była ciąża ale poronienie w 6 tygodniu ) nie mialam praktycznie zadnych bóli. Czy miała któraś z was tak jak ja? Czy to moze oznaczac ze nie udalo sie? Z tego co czytam przewaznie bóle są w 7 - 12 dniu a u mnie juz w 2 dniu. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
 
reklama
Jak pisałam jestem w 8 tyg i 5 dniu do tej pory miałam a z 6 USG na każdym wszystko ok. Do badań prenatalnych i tych związanych z chorobami zakaznymi mam jeszcze miesiąc. Kiedy zapytałam o testy papa i nifty to o papa mówił 10 sekund a o nifcie cały wykład. I kiedy to należy wykonać itd. Jestem ciemna w tym temacie i nie wiem co robić. Może najpierw wykonać papa a jak wyjdzie coś nie tak to wtedy nifte koszt papa 390 zł nifta 2400 plus usg czyli 2600 zl. Jak pisałam dał do zrozumienia że nifta to taki standard
Ja robilam to badanie ale mialam refundowane (nie mieszkam w PL). Jakbym miala placic za to badanie to pewnie zrobilabym je dopiero jakby usg bylo nieprawidlowe np brak kosci nosowej. Lekarz pewnie Ci zasugerowal to badanie, bo Pappa czesto daje bledny wynik. Nifty daje praktycznie pewnosc, ze dziecko nie ma trisomi no i poznasz plec ;) U mamy ginekolog masz wpis na blogu
Link do: NIPT – czyli badania wolnego płodowego DNA z krwi matki - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
Tak to prawda ale jeszcze chodzi o wady serca np. Ja urodziłam się z wada serca i lekarz zalecil echo serca Małej w 24tc ale nie tylko na moja wade serca ale też ze wzgledu na zly wynik Pappa.. i dzis wlasnie mialam echo serduszka Lenki i dopiero odetchnelam tak bardziej ;) a co do ciąży kochana to my jesteśmy wszystkie przewrazliwione tutaj i odetchniemy dopiero jak urodzimy :) teraz martwisz się o prenatalne , objawy, pozniej o polowkowe, o brak ruchów itd itd :) także to się dopiero zaczyna :p
Idzie zwariować a ja słyszałam że ciąża to czas dla kobiety że to piękny stan itd itp a tu masz babo placek
 
reklama
Do góry