reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Właśnie nie wiem kiedy bo mam jutro o 10 zadzwonić, ty miałaś aż tyle komórek a ja tylko 7:szok: i dopiero jutro się dowiem czy z nimi wszystko ok i ile dotrwalo :errr: my chcemy po transferze jechać do Chorwacji do domu na miesięczny urlop bo i tak tu w Austrii jeden miesiąc urlopu mi uciekł a w połowie grudnia spowrotem do pracy. Ja to do bety chyba nie wytrzymam :rofl:
U mnie problem jest "tylko" brak jajowodow. Spokojnie bedzie dobrze, napewno piekne zarodeczki beda. Nie wiem czy sie nie mysle ale w DK moze byc tak, ze trzymaja do stadium blastki. Nikt sie mnie nie pytal ani nie sugerowal czy zamorozic jakies wczesniej, pewnie wtedy byloby ich wiecej. Nie mam pojecia, bo wtedy o nic nie pytalam, bo nie trafilam na forum z dzieczynami z wiedza prawie na poziomie lakarzy ;) Teraz juz wiem o co pytac hehe
Napewno urlop Ci sie przyda. Zazdroszcze tak pieknych widokow :*
 
Cześć dziewczyny. Długo mnie nie było od marca chyba.... od ostatniej nieudanej próby.... kolejnej bo to 2 nieudana. Po tym wszystkim przyszło załamanie brak wiary ze kiedykolwiek się uda . Postanowiłam odpocząć od tego wszystkiego zmieniłam prace nowe obowiązki nowi ludzie także dzięki temu stanęłam na nogi. Podchodzimy 3 raz do in vitro. Po wizycie u lekarza dowiedziałam się że pomimo tego iż ogólne badanie nasienia było ok nie wyklucza tego ze tu mze być problem. Zrobiliśmy szczegółowe badanie DNA plemnika i wyszło niezbyt dobrze. Teraz jesteśmy już po punkcji 11 pięknych jajeczek udało się uzyskać a w labo plemniki będą dobierne metoda piksic. Czy któraś miała podobne problemy? W dwóch poprzednich przypadkach moje komórki przestawały się dzielić w labo w 3 dniu i zawsze miałam podana tylko 1 i to też nie najlepszej jakości. Pozdrawiam wam dziewczyny trzymam.kciuki za te co się starają i gratuluję tym co się już udało
 
Hej dziewczyny.
Dawno mnie nie bylo... tzn bylam od czasu do czasu ale siedzialam jak myszka pod miotla. Bo jak juz cos nadrobilam to i tak daleko bylo mi do konwersacji "na zywo"

Ostatnia wizyte mialam 20.10 endometrium na Progynova 21 bylo juz 10mm, wszystko jest ok. Nasz crio-ransfer numer 3 we wtorek... mamy blastke z szostego dnia, lekarz powiedzial, ze moze byc chlopak i pocieszyl ze maja podobny wynik ciaz z blastek z 5 i tych wolniejszych z 6.. wiec moze tym razem sie uda... (1-crio - 5 dniowej blastki nic a nic, 2 crio tez z 5 dniowej blastki- biochemiczna). Teraz bylo wiecej przygotowan...Mialam histero w ostatnim cyklu, ktora powinna pomoc jak scratching a pozatym bede tez mialam AH i chyba tez embrioglue. Trzymajcie kciuki prosze i przepraszam bo ja uciekam z forum az do testu czyli tak do polowy listopada. Musze sie odizolowac i postarac wylaczyc myslenie i cieszyc sie tym co mam. Sciskam mocno i wszystkim swiezym zaciazonym serdecznie gratuluje i dopinuje calej reszcie:
@Mruch mamy razem transfer trzymam za Ciebie mocne kciukasy
@Peugeotka36 uwielbiam Twoja histore, gratulacje :) i tak pozytywnie zazdraszczam, zwsze marzylam, ze u nas tez sie uda naturalnie po pierwszym ivf ale niestety...
@dzoasia niech Ci czas szybko leci i abys dowiedziala sie z badan ktore robisz jak najwiecej
@PaulinkaP oby juz jelitowka nie wrocila i abys super zniosla jaja , ktore sie pieknie zaplodnia
@hope322 powodzenia z transferem, idziemy web w leb
@Liv26 sciskam mocno z calego serducha
@MoKa bedzie dobrze a pewnie nawet i bardzo dobrze tylko nie swiruj kochana
@gosia321 zeby wszystko szlo jak najszybciej w jak najlepszym kierunku
@M@gda zebys sie swietnie czula i zeby domek byl przygotowany na przyjscie Zywii
@Oska305 cudaki juz pieknie urosly ale niech jeszcze troszke posiedza u mamusi
@Doris30:-) powodzenia bo pewnie transfer niedlugo
@tamiza bety do nieba i spokoju i radosci z zycia, takiej jaka przez Ciebie przemawia,

Przepraszam te dziewczynki , o ktorych zamponialam ale ciezko sie odnalezc szczegolnie jak sie rzadko zaglada...
Mam nadzieje ze wszystkie bedziemy tulic nasze zdrowiutkie, pulchniutkie bobasy w 2018 xxx
 
Cześć dziewczyny. Długo mnie nie było od marca chyba.... od ostatniej nieudanej próby.... kolejnej bo to 2 nieudana. Po tym wszystkim przyszło załamanie brak wiary ze kiedykolwiek się uda . Postanowiłam odpocząć od tego wszystkiego zmieniłam prace nowe obowiązki nowi ludzie także dzięki temu stanęłam na nogi. Podchodzimy 3 raz do in vitro. Po wizycie u lekarza dowiedziałam się że pomimo tego iż ogólne badanie nasienia było ok nie wyklucza tego ze tu mze być problem. Zrobiliśmy szczegółowe badanie DNA plemnika i wyszło niezbyt dobrze. Teraz jesteśmy już po punkcji 11 pięknych jajeczek udało się uzyskać a w labo plemniki będą dobierne metoda piksic. Czy któraś miała podobne problemy? W dwóch poprzednich przypadkach moje komórki przestawały się dzielić w labo w 3 dniu i zawsze miałam podana tylko 1 i to też nie najlepszej jakości. Pozdrawiam wam dziewczyny trzymam.kciuki za te co się starają i gratuluję tym co się już udało
Hej nie miałyśmy okazji wcześniej rozmawiać więc witam [emoji4] też mam za sobą 2 nieudane próby ale u mnie jest inny problem... Rozumiem że u ciebie zastosuj ICIS a nie klasyczne in vitro? Zakładam że pewnie będą trochę pobudzać plemniki co w moim przypadku dało świetne efekty ale też miałam wybrane 6 najlepszych w celu bezpośredniego transportu do komórki co dało nam 6 zarodków więc mam nadzieję że u ciebie będzie równie dobrze [emoji4] trzymam kciuki [emoji4]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak się zastanawiam bo u mnie wszystkie zarodki były trzymane do 5 doby i tak zamrożone a u większości z was w 3 dniu są podawane zarodki... Z czego to wynika? Może głupie pytanie ale jakoś tak mnie nurtuje

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej nie miałyśmy okazji wcześniej rozmawiać więc witam [emoji4] też mam za sobą 2 nieudane próby ale u mnie jest inny problem... Rozumiem że u ciebie zastosuj ICIS a nie klasyczne in vitro? Zakładam że pewnie będą trochę pobudzać plemniki co w moim przypadku dało świetne efekty ale też miałam wybrane 6 najlepszych w celu bezpośredniego transportu do komórki co dało nam 6 zarodków więc mam nadzieję że u ciebie będzie równie dobrze [emoji4] trzymam kciuki [emoji4]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
Witam kochana nie miałyśmy okazji wysylam trochę info i tej metodzie
Natomiast pICSI to metoda, w której selekcja plemnika odbywa się na podstawie jego zdolności wiązania się z kwasem hialuronowym, która to zdolność świadczy o dojrzałości i funkcjonalności konkretnego plemnika. Kwas hialuronowy jest składnikiem wieńca promienistego komórki jajowej, a główka dojrzałego plemnika posiada specyficzny receptor dla tego kwasu, dlatego tylko dojrzałe plemniki posiadające ten receptor mogą wiązać się z komórką jajową.
Jutro mam.dzwonić do labo dowiedzieć się ile zaczęło się zapladniac. Transfer mamy.mieć we wtorek albo czwartek
 
Do góry