reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wiem kochana jak to jest,bo sama tutaj wyplakuje się i już szykuję się do następnego podejścia.
Bole


Pierwsza i jedyna udana stymulacja:
Dlugi protokół od 21 dc gonapeptyl przez ponad 2 tyg i potem 12 dni stynulacji samym gonalem w dawce 300.
Z tego 10 komórek, wyciągniętych 8 komórek.
6 zarodków same klasy A,podane 2 trzydniowe 8A i 9 A i z tego córka.
Następnie po 12 miesiącach crio z tych samych zarodków i tylko ciaza biochemiczna.
Kazali mi czekać wtedy po CC te 12 miesiecy.
Następnie za pol roku ponowna stymulacja w Artemudzie.
Był to krótki protokol na gonalu 225.
Uzyskano 5 komórek i 4 zarodki 8 A.
2 zostali podane resztę hodowali i padły.
Ciąży brak i w tamtej klinice w nic nie wierzą ani w encorton ani w kroplowki ani w scratching.
Pomimo tego jeszcze raz w zeszlym roku w sierpniu podeszlam u nich znowu do stymulacji.
Dlugi protokol na tabl anty i z tego torbiel. Z tą torbiela kontynuowali stymulację.
Stymulacja gonal 150 i menopur 150.
Z czego było 5 komórek i 4 zarodki slabszej klasy,bi B. Zrobili nam Icsi przy kiepskich wynikach męża.
Podali 2 8 B. Oczywiście zaprzeczając w jakakolwiek skuteczność clexanu i encortonu.
Encorton brałam sama,ale bez clexanu i innych dodatków.
Teraz nowa klinika Novum i obuchowska .
Krótki protokół na tych sanych lekach.
150 menopur i 150 gonal.
Nierowno rosnące pęcherzyki, 2 w lewym i 2 prawym. I ten dominujacy 19 mm .
Wyciągnęli 3 komórki w tym niestety jedna niedojrzala.
Z tego podane 2 zarodki 8 A w 3 dobie.
I juz wiem ,że to porażka.
Z imunnologii robilam przeciwciala przeciwkardiolipinowe ,anty Tpo i antyTg i Nk .
Wszystko za wysokie oprócz antykardiolipinowych.
I to wszystko robię na własną rękę.

jesli chodzi o immunologie. Tez mielismy problem. Ale poddałam się szczepieniom i potem Equoral,
 
reklama
Dziewczyny jak jeszcze mogę pomóc ?
1 stymulację i z niej crio transfer 1bb niedudany, 1bb i morula porazka
2 stymulację i świeży transfer 3AA i też nie było implantacji.

Zastanawiam się teraz czy nie podejść do kolejnego crio z kroplówką hamującą skurcze, embro gel i encortem. Clexane oraz Acardem.

Jakie jeszcze badania można wykonać aby pomóc zarodkowi zostać?

A co na to lekarz prowadzący? ?
Nie widzi potrzeby wspomożenia żadnymi lekami?
Wg mnie clexane,fragmin i acard to podstawa nawet jak nie ma przeciwciał.
 
Ja polecam dr Paśnika APC Łódź . Miałam dwie wizyty i u mnie odrazu trafił z leczeniem .po stracie 4 zarodków i ciągłych niepowodzeniach , terapia lekami wlewy z intralipidu transfer i odrazu pozytywny wynik .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
hej,
też jestem pacjentką dr Paśnika. Transfer bede miała w Novum. Pewnie gdzieś za tydzien. Kochana prosze napisz mi , kto robil wlewy z intralipidu? Gdzie to się wykonue? i Jaki koszt
 
jesli chodzi o immunologie. Tez mielismy problem. Ale poddałam się szczepieniom i potem Equoral,

Robiłaś to wspólnie z lekarzem z Novum?
Czy to wszystko dr Paśnik, a teraz tylko procedura w Novum?
Jak pomyślę o tych szczepieniach jeszcze i tej diagnostyce to może się zejść, że mogę w ogóle wylądować bez komórek.
 
Robiłaś to wspólnie z lekarzem z Novum?
Czy to wszystko dr Paśnik, a teraz tylko procedura w Novum?
Jak pomyślę o tych szczepieniach jeszcze i tej diagnostyce to może się zejść, że mogę w ogóle wylądować bez komórek.
Immunologie prowadzić doc. Paśnik. a leczenie i procedura Novum. Ciagle jestem w kontakcie z Paśnikiem jak i co mam działać. Bo tak naprawdę Novum to nie za wiele zna się..w tym temacie. Moj Zamora mówi - jak immunolog mówi tak ma być.
 
Nic "ciazowego" nie czuje. Piersi bola po progesteronie. Zreszta ten progesteron faktycznie na mnie dziala bo dalej mam klucia tylko rzadziej. Oprocz tego jakos do doopy sie czuje bo lamie mnie w barku, wysmarkuje gluty z zatok i jeszcze czasem kropki krwi na chusteczce. Bola mnie stawy ale to juz mnie bolalo od dobrych kilku dni.
Ogolnie zastanawiam sie co dalej bo jak bede miec plan to latwiej przyjme porazke. Zastanawia mnie jeszcze czemu doktor widzial min 7 pecherzy a na punkcji bylo 3 no w sumie 4 ale jeden od razu odpadl.
Mam poczucie ze czegos mi w tym wszystkim zabraklo. Nawet nie wiem jakiej klasy mialam zarodki. Mam film jak sie rozwijaja i tyle. Oprocz tego ze amh niskie (0.79) i hsg udroznilo zapchane jajowody co i tak przy ivf nie ma znaczenia to nic mi wiecej nie ma. Tsh mam na granicy bo chyba 0.24 a od 0.26 norma ale profil rozszerzony tarczycy ok. Poniewaz mamy dawce wiec uznaje ze plemniki sa dobre.
Nie wiem co mam dalej kombinowac. Nie znajde 20 tys na ulicy zeby zrobic cala procedure jeszcze raz wiec kilka dobrych miesiecy musze poczekac. Mam straszny metlik w glowie...
Bol piersi klucia i krew z nosa to objawy ciążowe

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
Czy któraś z was adoptowała komórkę? Zaczęłam sie poważnie nad tym zastanawiać... czy sie udało za pierwszym razem....?
 
Dziewczyny jak jeszcze mogę pomóc ?
1 stymulację i z niej crio transfer 1bb niedudany, 1bb i morula porazka
2 stymulację i świeży transfer 3AA i też nie było implantacji.

Zastanawiam się teraz czy nie podejść do kolejnego crio z kroplówką hamującą skurcze, embro gel i encortem. Clexane oraz Acardem.

Jakie jeszcze badania można wykonać aby pomóc zarodkowi zostać?
Wszystko to milam i tak sie nie udało:( do tego kroplówka immunologiczna:(
 
reklama
Do góry