reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@gosia321 przepraszam ze pytam ale nie rozumiem...skoro morfologia jest taka świetna to skąd problem z zaplodnienem pozaustrojowym? U nas morfologia była 2% kiepski ruch i bakterie ale zrobili ICSI i udało się jedną blastke uzyskać. W sensie po co poprawiać ruch przy tych metodach ICSI i IMSI? Sorki nie znam się z ciekawości pytam

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
reklama
Napewno sie do niego wybierzemy. Choc w invictie tez jest dobry androlog Lukaszuk ale o Wolskim duzo dobrego slyszalam. A co za badania wam zlecil ?
Tylko ja nie wiem czy ten ruch mozna jeszcze czyms poprawic ale moze jest szansa jesli ktos tym dobrze pokieruje. Narazie wszystkie suple byly na wlasna reke.
Morfologia i troszeczke ruch poprawil sie po miesiecznej terapi antybiotykiem i 2 tygodniach zarzywania macy ktorej wczesniej nie stosowalismy

Bardzo dużo badań ,różne markery nowotworowe . Nawet tam szukał przyczyny.
U nas ruch się poprawił po Clostybegyt.
3 miesiące orthomol plus zdrowe jedzonko i cynk na receptę.
Sami nie mogli uwierzyć,że to są męża wyniki jak mrozili nasienie.
Wymyśliłam to mrozenia przy punkcji.
Szkoda,że zawalili mi stymulację.
Za niskie dawki leków i nie te leki.
Może powinnam sama się zacząć leczyć,a oni niech zrobią tylko punkcje i transfer??
Chyba zacznę zbierać recepty i powoli kupować arsenał do następnego boju.
Ważne, że w Novum podają encorton inne dodatki,tylko przy immuno te 7,5 mg to uważam,że za mało.
Bali się zrobić z Ah ,bo niby miałaby się tak podzielić te moje zarodki...
Potrzebuję naprawdę zdecydowanego lekarza i trochę ryzykanta.
Czy taki tam pracuje???
 
Nie no to morgologia idealnie podskoczyla.
Zaznaczę, że u nas przy udanym bylo tylko 1 procent prawidlowych.
I zobacz warszawski Invimed podołal temu zadaniu.
Jakie piękne mieliśmy zarodki i ciążę z nich.
A jak my podchodzilsmy to była pełna sala na punkcji.
Z kilkoma dziewczynami spotkaliśmy się na wynikach bety hcg i 3 na 5 miały pozytywny wynik.
Bardzo dużo zależy od reki embriologa.
Może pisałaś, ale czemu w takim razie nie wrócicie do Invimedu??
 
@gosia321 przepraszam ze pytam ale nie rozumiem...skoro morfologia jest taka świetna to skąd problem z zaplodnienem pozaustrojowym? U nas morfologia była 2% kiepski ruch i bakterie ale zrobili ICSI i udało się jedną blastke uzyskać. W sensie po co poprawiać ruch przy tych metodach ICSI i IMSI? Sorki nie znam się z ciekawości pytam

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
Niby nie ma to wiekszego sensu bo przy in vitro ruch nie jest potrzebny. Ale jedak lepiej jest wybrac plemniki jesli sie ruszaja bo przynajmniej wiadomo ze zyja a nie leza martwe. Dlatego wlasnie twierdze ze gdzies na etapie embriologii cos poszlo w 3 probie nie tak bo przeciez to embriologia wslazuje czy plemnik jest dobry czy nie wiec skoro byla super morfologia to co poszlo nie tak
 
To mrowienie u mnie to było wgryzanko mojego skarbeczka. Zaś skurcze to były takie od jajnikow do macicy jakbym chcialo coś się wydobyć


Poważnie. Jego kalendarz prowadzi tylko jedna pani,która kontaktuje się w sprawie terminu.
Ale widzisz dobrze wiedzieć, że to piszesz,bo na pewno im przypomnę o sobie.
Podczas stymulacji tez mieli mnie umówić do szefa i nie było miejsca. Więc trafilam do Zygler. Mialam przerwać stymulację sama widząc efekty.
Bylam pacjentka obuchowskiej,która podpisała z nami papiery ,wypisala recepty i czmychnela na urlop na caly lipiec.
Niestety mam żal, że nic nie wspomniała o swoim urlopie.
Wiele rzeczy poszło nie tak.
Być może, gdybym od razu trafiła w dobre ręce rezultaty byłyby inne.
A ty jesteś zadowolona ze stymulacji i z opieki?
Czy tez miałaś pierwszą wizytę na podgląd pecherzy w 5 dniu stymulacji?
Mi ta babeczka kazała zadzwonić w 1dc zeby sie umówić bo dr przyjmuje na wizytę startowa ok 21dc. No i tak wlasnie sie umówiliśmy. Żadnych pytań czy jesteśmy wystarczająco "wyjątkowi".
Zreszta jego zimne podejście do pacjenta mnie troche odstrasza wiec jesli trafie potem np do wojewódzkiego to nie bede zła..
Ja jestem po pierwszej wizycie w novum, zlecona miałam histeroskopie ze względu na poprzedni wynik po histero - ze mam zapalenie endometrium. Histero juz mi zrobili, zapalenie dalej jest, i skończyłam antybiotyk. We wtorek jadę na biopsje sprswdzajaca czy pomogło. Umówiłam sie na ta wizytę do przypadkowej gin - Lewickiej.
Mam tez od razu wizytę u endokrynolog.
Jesli wynik bedzie ok to antyki i wizyta startująca w 20dc.

U nas nasienie mocno sie poprawiło przez rok. Mieliśmy ruch 6%, żywych tylko 25%, teraz jest ruch 26%, żywe juz w normie. Morfologia mała - 2%. Defragmentacja ok, wiązankę z hialuronem troche zaniżone. Ale Lewy powiedział, ze po stronie męskiej nie widzi tu do ivf problemu.

Kazali badania defragmentacje dna plemnika, badanie oksydacyjno-redukcyjne plemnikow i wiazanie z kwasem.hialuronowym i wtedy dopiero bedzie pelny obraz problemu u emka.
Jako plan dzialania stymulacja duzymi dawkami menopuru zeby utworzyc jak najwiecej komorek. Po punkcji najprawdopodobniej odroczony transfer na 2 miesiace. Do zaplodnienia misi plus ewentualnie separacja plemnikow plus podloze embrio gen. I zaplodnienie 50/50 z dawca.
Troche mnie zmartwila twoja wypowiedz ze w Novum nie patrza na immunologie i jakbym.miala brac na wlasna reke sterydy to prawie jak u mnie w klinice :(
Kurczę, ja miałam Menopur 225 i wychodowalam 3, nierównej wielkości pecherzyki... takze to chyba zależy od organizmu. Ja słabo zareagowałam.

Asz to poprzedni twoj post noe byl do mnie :) a na niego odpowiedzialam bo bertha nie ma problemow z nasieniem :)
Tak to prawda pielegniarki lekarze sa wyperfumowani tak ze az zatyka.
Nam tez zaproponowali separacje plemnikow ale decyzja dopiero po wynikach plus dodatkowe podloze embri gen do lepszego rozwoju zarodkow. Ah i embrioglu jest w pakiecie

Gosia, tamten post był do ciebie, Ivo musiała nicki pomylić :)




Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może pisałaś, ale czemu w takim razie nie wrócicie do Invimedu??

Kochana dlatego,że tam nie ma juz mojej pani dr karwcakiej.
Czy został tam ktoś sensowny?
Byliśmy u Ziółkowskiej i chciala nas wpuścić w maliny.
Morfologia byla 0 procent ,a ona bez mydła kazała nam podchodzić.
Nie odpowiadalo mj to,że mój protokół dobrała sobie do swojego urlopu i ucieklismy.
Niestety,ale takie jaja to nie ze mną.
 
Dziewczyny, ja czytam i połowicznie do mnie wszystko dociera. Nie spałam w nocy, przebierałam się 2 razy bo tak sie pociłam i jestem niewyspana i ledwo kontaktująca.

Nie wrzucam kalendarza - nie chce mi się. Nikt dziś nie ma wizyt.

Będę podczytywać z doskoku, w zależności jak będę się czuła, tak będę się włączać do rozmowy.
 
Mi ta babeczka kazała zadzwonić w 1dc zeby sie umówić bo dr przyjmuje na wizytę startowa ok 21dc. No i tak wlasnie sie umówiliśmy. Żadnych pytań czy jesteśmy wystarczająco "wyjątkowi".
Zreszta jego zimne podejście do pacjenta mnie troche odstrasza wiec jesli trafie potem np do wojewódzkiego to nie bede zła..
Ja jestem po pierwszej wizycie w novum, zlecona miałam histeroskopie ze względu na poprzedni wynik po histero - ze mam zapalenie endometrium. Histero juz mi zrobili, zapalenie dalej jest, i skończyłam antybiotyk. We wtorek jadę na biopsje sprswdzajaca czy pomogło. Umówiłam sie na ta wizytę do przypadkowej gin - Lewickiej.
Mam tez od razu wizytę u endokrynolog.
Jesli wynik bedzie ok to antyki i wizyta startująca w 20dc.

U nas nasienie mocno sie poprawiło przez rok. Mieliśmy ruch 6%, żywych tylko 25%, teraz jest ruch 26%, żywe juz w normie. Morfologia mała - 2%. Defragmentacja ok, wiązankę z hialuronem troche zaniżone. Ale Lewy powiedział, ze po stronie męskiej nie widzi tu do ivf problemu.


Kurczę, ja miałam Menopur 225 i wychodowalam 3, nierównej wielkości pecherzyki... takze to chyba zależy od organizmu. Ja słabo zareagowałam.



Gosia, tamten post był do ciebie, Ivo musiała nicki pomylić :)




Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom

Czyli teraz zrobią ci dlugim protokołem tak jak szef lubi.
Ja przez menopur miałam nierówno rosnące pęchole zarowno w białym jak i teraz.
Dlatego wiem,ze menopur u mnie tylko na koniec samej stymulacji,bo on sprawia,ze za szybko rosną dominujące pęcherze.
Ty miałaś duże Amh trochę dziwne,że jednak tak mało pęcherzy.
 
reklama
Do góry