reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ta pierwsza mutacja wydaje mi sie ze jest to v- leiden
A druga mthfr czyli zaburzenia metylacji wit b6 b12 i kwasu foliowego - musisz brac metylowane formy tych witamin
Przy mutacjach wynikajacych zaburzen krzepniecia jest wiejsze ryzyko krwiakow w ciazy i zakrzepicy
Spokojnie bedziesz musiala byc na clexanie po punkcji i przez prawdopodobnoe cala ciaze
Tez mam mutacje mthfr tylko ze homozygotyczna czyli ta gorsza opcje bo mam uszkodzone 2 allele genu


Gosiu ja jestem w 8 tydzień 5 dzień jutro jadę do genetyczki pewnie dostanę ten clexane ale tak się boję bo dziś dopiero wynik odebrałam. Po punkcji nic nie brałam. BOŻE mam nadzieję że wszystko jest dobrze
 
Dziewczyny pomóżcie siedzę i płacze jutro mam wizyte u genetyka a dziś mam wyniki u pacjentki stwierdzono obecność heterozygotycznej mutacji H129R w genie czynnika V krzepnięcia i stwierdzono obecność heterozygotycznej mutacji A1298C w genie MTHFR. U pacjentki stwierdzono podejrzenie trombofili i skłonność do zakrzepicy. Kariotypy mamy dobre. Co to oznacza.? Tak się boję....
Kochana ,nic się nie martw ja mam podobną mutacje biorę na to kwas foliowy15 i acard robiłam homocysteine z krwi i mam w granicy ,pewnie Ci zaleci też,a jak będziesz miała podwyższoną to dostaniesz zastrzyki na rozrzadzenie krwi.
 
Kochana ,nic się nie martw ja mam podobną mutacje biorę na to kwas foliowy15 i acard robiłam homocysteine z krwi i mam w granicy ,pewnie Ci zaleci też,a jak będziesz miała podwyższoną to dostaniesz zastrzyki na rozrzadzenie krwi.


No niby już troszkę się uspokoiłam ale martwie się że nie brałam tego od początku ciąży i czy wszystko jest teraz wporzadku :(
 
Kochane podpowiwdzcie mi jak to bylo u was.
Poprzednie dwie moje stymulacje to byl dlugi protokol.
1 stymulacja na minimalnych dawkach menopuru 7 dojrzalych zaplodnionych pecherzykow
2 stymulacja na wiekszych dawkach 16 pobranych i 7 zaplodnionych
Jak to wyglada przy krotkim protokole z antagonista slyszalam ze jajek jest mniej i przeraza mnie to troche. Jak bylo u was ile mialyscie komorek i zarodkow na krotkim protokole
Gosia,ja na krótkim miałam 9 komórek-5 dojrzałych- 4 zaplodnione-2 podane-0 mroziakow. Krótki protokół ok 14 dni.
Na dlugim: 11 komórek,9 dojrzałych,5 zaplodnione,1 podana,4 mroziaki i ciąża z tej jednej. Według emvriolog wszystkie zarodki bardzo ładne,podany 4AB. Długi protokół trwał 27 dni,28 dnia punkcja a 30 transfer.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Girls brala ktoras z was DHEA Eljot na pplepszenie jajeczek?
Tak, ja biorę od 7 m-cy. U mnie zwiększyło Amh z 0,4 do 1,67, ale na USG tylko 4-5 pęcherzyków antralnych. Jeśli dojdzie do punkcji to za kilka dni przekonam się, czy jakość uległa poprawie. Niestety pęchole słabo rosną mimo maksymalnej stymulacji więc jeśli nic nie ruszyło przez ostatnie dni to jutro moja gin. zdecyduje o przerwaniu procedury.
 
Refundowane mam leki :) a przy 4 stymulacji to juz leki tyle co podejscie kosztuja
Teraz stymulacje bede zaczynac estrofemem to on ma wyciszyc jajniki tak jak antyki. Ma to byc tzw priming estrogenowy na lepsza jakosc komorek. Tylko zeby jeszcze plemniki choc troche zaczely sie ruszac do przodu a nie tylko w miejscu to juz bedzie genialnie :)

A powiedz mi ile dni trwa krotki protokol ?
Jak liczylam, to u mnie leki bez refundacji kosztowalyby 2500zl, wiec zdecydowanie mniej niz podejscie. Co do plemnikow, u nas fatalne. Czesto przy badaniach nie byli w stanie zbadac morfologii, bo nie bylo co badac. Ponoc morfologia wazniejsza od ruchliwosci. U nas ostatni raz bardzo obrodzilo w blastki. A to co zmienialismy to u meza Profertil (drogi, ale moze to on?) , wit D3, schudl 3kg, bo nie jadl slodyczy. Moze ktores z tych, nigdy nie wiadomo.
U mnie krotki protokol trwal od 2-3dc do 13tego, w ktorym to mialam zawsze punkcje.
 
reklama
Mam sklonnosc do zwiekszonej krzepliwosci. W poprzedniej ciazy bralam Fraxyparyne 0,4, w tej dawke 0,6. W tamtej mialam krwiaczki, w tej (jeszcze) nie. Czy to mozliwe, ze przez zwiekszona dawke heparyny?
Albo takie inne domysly. W tamtej mialam plamienie implantacyjne, moze zarodek kolo jakiejs zylki, naczynka zamieszkal i przez to krwiaczki. Teraz nie bylo plamienia implantacyjnego ani krwiaczkow. U Was jest podobna korelacja?
 
Do góry