reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kochane podpowiwdzcie mi jak to bylo u was.
Poprzednie dwie moje stymulacje to byl dlugi protokol.
1 stymulacja na minimalnych dawkach menopuru 7 dojrzalych zaplodnionych pecherzykow
2 stymulacja na wiekszych dawkach 16 pobranych i 7 zaplodnionych
Jak to wyglada przy krotkim protokole z antagonista slyszalam ze jajek jest mniej i przeraza mnie to troche. Jak bylo u was ile mialyscie komorek i zarodkow na krotkim protokole

Krotki protokol
17 komorek gosienko , 6 zarodkow zaplodnilo sie ,Ale tylko Nicole zostala
Bralam 225 menopur i 225 cetrodite


Mozliwe ze mamy gdzies ten problem jednak a nie wiemy no Ale Nicole zostala i udany 1 transfer wiec nirwiem co myslec tak czy siak zobaczymy czy tez mi gladko pojdzie za rok .....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochane podpowiwdzcie mi jak to bylo u was.
Poprzednie dwie moje stymulacje to byl dlugi protokol.
1 stymulacja na minimalnych dawkach menopuru 7 dojrzalych zaplodnionych pecherzykow
2 stymulacja na wiekszych dawkach 16 pobranych i 7 zaplodnionych
Jak to wyglada przy krotkim protokole z antagonista slyszalam ze jajek jest mniej i przeraza mnie to troche. Jak bylo u was ile mialyscie komorek i zarodkow na krotkim protokole
Ja na krótkim protokole miałam 17 jajek, 13 dojrzałych. 6 zapłodnionych, 4 zarodki 3-dniowe.
 
Ja na 8 stymulacji mialam jedna z dlugim protokolem i ilosc komorek byla taka jak zawsze u mnie ok 10-12. Natomiast u mnie udaly sie 2 stymulacje krotkie, ale poprzedzone antykoncepcyjnymi. Nie wiem czy robia takie kombinacje, u mnie sie to sprawdzilo, ale bardzo mozliwe, ze nie tylko dzieki temu, bo probowalismy juz wszystkiego.
A to skad jestes, ze masz refundowana? Gdzies w Polsce?
Refundowane mam leki :) a przy 4 stymulacji to juz leki tyle co podejscie kosztuja
Teraz stymulacje bede zaczynac estrofemem to on ma wyciszyc jajniki tak jak antyki. Ma to byc tzw priming estrogenowy na lepsza jakosc komorek. Tylko zeby jeszcze plemniki choc troche zaczely sie ruszac do przodu a nie tylko w miejscu to juz bedzie genialnie :)
Jal to mowia do 3 razy sztuka tym razem musi sie udac :) :tak::tak:
 
Krotki protokol
17 komorek gosienko , 6 zarodkow zaplodnilo sie ,Ale tylko Nicole zostala
Bralam 225 menopur i 225 cetrodite


Mozliwe ze mamy gdzies ten problem jednak a nie wiemy no Ale Nicole zostala i udany 1 transfer wiec nirwiem co myslec tak czy siak zobaczymy czy tez mi gladko pojdzie za rok .....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super zaszalalas z iloscia kochana :) szkoda ze tak malo przetrwalo ale najwazniejsze ze rezultatem tego jest Nicola takie rozwiazanie w zupelnosci mi wystarcza :)
 
Tam wiecej bylo, nie tylko rozyczka, myslalam ze do iui takie badania sa potrzebne. Kurczaczki, leze e lozku, nie chce mi sie dzis nigdzie schodzic po schodach po moja teczke z historia leczenia, ale jutro popatrze, chociaz tez chyba nie wszystko.tam zebralam.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
To ja moze troche pomoge zebys kochana nie musiala chodzic :)
Kobieta :
Rozyczka igg igm
Tocoplazmoza igg igm
Hiv
WR
Anty hbs
Anty hcv
Chlamydia wymaz z szyjki
Czystosc pochwy
Usg cycuszkow
Cytologia
W niektorych klinikach cytomegalia igg igm

Facet
Chlamydia z moczu
Hiv
WR
Anty hbs
Anty hcv
Jeszcze cos na zapalenie watroby ale nie pamietam nazwy

Reszta badan w zaleznosci od tego w czym jest problem
Genetyczne kobieta: kariotyp, mutacja mthfr, mutacja protrabiny, mutacja v-leiden, na mukowiscydoze cfthr jakos tak
Immunologia: ana1 i ana2, zespol antyfosfolipidowy i mase innych badan duzo tego nie bede wszystkich wymieniac
Genetyczne facet: kariotyp, azf, cfthr na mukowiscydoze
 
Bralam antykoncepcyjne w miesiacu poprzedzajacym stymulacje, a od 2-3 dc w kolejnym miesiacu stymulacja. Tak sie chyba normalnie nie robi? W dlugim protokole juz dokladnie nie pamietam, bo to bylo kilka lat temu, ale na pewno mialam wiecej zastrzykow, zaczynaly sie juz w cyklu poprzedzajacym, chyba wtedy jednoczesnie z antykoncepcyjnymi sie je bralo?
U mnie antykoncepcyjne zapobiegaly torbielkom, bo potrafil jeden pecherzyk przetrwac. Raz mi az 2 miesiace nie chcial zejsc i musieli go nakluc. Innym razem jak nie dostalam antykow, to w jednym jajniku jeden pecherzyk "zjadl" wszystkie leki do stymulacji, a reszta marnie urosla.
A powiedz mi ile dni trwa krotki protokol ?
 
reklama
Dziewczyny znikam narazie z forum czuję się tak fatalnie,że nie jestem wstanie patrzeć na telefon. Mam nadzieję,że szybko mi to minie i do was wrócę. Przez ten czas kiedy mnie nie będzie, życzę samych pięknych widoków na usg wysokich bet i Zero plamień i uśmiechu na codzień.
Trzymaj się Laska i wszystkiego co najlepsze dla Ciebie i Nie tylko :*
 
Do góry