reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Chyba mam gorączke... Nie moge znaleźć zwykłego termometru, mam tylko ten owulacyjny... Doustnie temp 38.25, pod pachą 37,65 wiec to chyba gorączka. Mięśnie mnie pobolewają i troche mi zimno" czy moge zażyć paracetamol? I czy któraś z was też miała gorączkę po transferze?
 
Cześć dziewczyny. Staramy się z M ponad trzy lata w ubiegłym roku mieliśmy trzy nieudane iui. Obecnie jesteśmy na etapie pierwszym do in vitro tzn. Rozpoczęliśmy zbieranie pieniędzy, być może uda nam się podejść za rok :( . W każdym razie chciałam się troszkę dowiedzieć o badaniach itd. Bo u nas wskazaniem do iui było słabe nasienie M, ja przed nimi miałam normalnie owu, drożne jajowody i wszystko było ok. Po ostatniej iui, która była w czerwcu wszystko się posypało... wszystkie iui miałam stymulowane clo. Od czerwca miałam problem z owu, nie pękały mi pęcherzyki i robiły się torbiele. Do tego podniosło mi się tsh z 1, 7 na 2, 6 i ogólnie hormony się pozmieniały... teraz niby owu już normalnie jest, chodzę do endo i biorę leki na tsh. W każdym razie jeśli chodzi omin vitro my będziemy mieć tylko jedną szansę bo tyle tylko mam nadzieje, że uda nam się uzbierać kasy... i w związku z tym chciałabym zrobić wszystko co tylko mogę żeby jak najlepiej wykorzystać tę szansę. Pisałyście coś o badaniach immunologicznych? Jakie to są? Czy laparoskopia jest wymagana przed in vitro? Pozdrawiam :)
 
Super! Bardzo się cieszę!


Jaki M ma wyniki FSH?


Jeszcze mam pytanie odnośnie TSH, wyszło mi 3,7 przed ivf miałam 2,4 i reszte tarczycowych wyników w normie. Nie wiem skąd taki skok. Czy któraś z Was tak miała?
Nie masz się czym martwić. Pisałam już wcześniej ze TSH w ciąży czasami rośnie ;) "... W czasie ciąży dwa hormony, estrogen i gonadotropina kosmowkowa (hCG), które są wydzielane do krwi, mogą zwiększyć lub zmniejszyć produkcję hormony tyreotropowego (TSH)."
Tutaj jest link do artykułu :) --> Link do: TSH w ciąży

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ambicja prawda ,moze moj post tez ci umknal..
Bralam do niedawna lek na obnizenie tsh i obnizyl Sue ,trzeba ten hormon systematycznie sprawdzac
Przed ivf mialam 3.1 bralam tabl i przed transferem musial byc nizszy potem znow podskoczyl okolo 16 tyg ciazy i znow bralam tabl na tyroid teraz mam 1.9 i za msc znow badanie tsh


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nouvelle witam cie
Zrobilabym wszustkie badania jakiekolwiek mozliwe przed ivf ,kilka postow wstecz pisza ze najlepiej porownywac kliniki i ribic badania
Bo wiadomo ivf w pl to nie mala suma niestety ...powodzenia

Dziubek nue mialam goraczki Ale brala mnie grypa bol miesni kaszel (byl podajze 19tudz ciazy),bralam wtedy dwa dni tylko czysty paracetamol 500 mg dwa razy dziennie plus surowy czosnek i herb nieteinowa z miodem I cytryna ,przeszlo -sprobuj Ale upewnij Sue ze z lekarstw bierzesz tylko paracetamol,bo ty Po transferze to tak samo chuhaj bo mam nadZ ze jestes ciazowka JuZ


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nouvelle witam cie
Zrobilabym wszustkie badania jakiekolwiek mozliwe przed ivf ,kilka postow wstecz pisza ze najlepiej porownywac kliniki i ribic badania
Bo wiadomo ivf w pl to nie mala suma niestety ...powodzenia

Dziubek nue mialam goraczki Ale brala mnie grypa bol miesni kaszel (byl podajze 19tudz ciazy),bralam wtedy dwa dni tylko czysty paracetamol 500 mg dwa razy dziennie plus surowy czosnek i herb nieteinowa z miodem I cytryna ,przeszlo -sprobuj Ale upewnij Sue ze z lekarstw bierzesz tylko paracetamol,bo ty Po transferze to tak samo chuhaj bo mam nadZ ze jestes ciazowka JuZ


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


wzięłam paracetamol. czuje się lepiej, myślę że dobrze zrobiłam, gorączka bardziej zaszkodziłaby dziecku niż paracetamol...
 
Dziewczyny miłego, spokojnego i szczęśliwego dnia życzę!
In vitro ref. W Warszawie może będzie może nie. HGW robi problemy, więc może się to zejść.
Dostałam wyniki męża. Wszystko w normie, ale ma FSH podwyższone i anty-TPO. Co ciekawe ths jest w normie. I jak to interpretować? Fsh podwyższone świadczy o uposledzeniu jąder? Chyba jednak czeka nas dawcą... :(
No ja wierzę że będzie od następnego roku najpóźniej.... Obyyyyyy!! to by rozwiązało mój problem braku środków. Jest spore prawdopodobieństwo że tym razem uda się ta uchwałę przepchnac.

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nouvelle witam cie
Zrobilabym wszustkie badania jakiekolwiek mozliwe przed ivf ,kilka postow wstecz pisza ze najlepiej porownywac kliniki i ribic badania
Bo wiadomo ivf w pl to nie mala suma niestety ...powodzenia

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Peugeotka, a czy ktos sie moze pokusił o zrobienie takiej pełnej listy badań przed ivf? czy odwiedzac stronny kliniki i tam szukac informacji?
 
Do góry