reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć dziewczyny. Czy mogę się przyłączyć? Wczoraj natrafiłam na Wasz wątek i postanowiłam się odezwać. Jestem po pierwszym nieudanym transferze (wczoraj 13 dpt beta negatywna). Jeszcze wczoraj jakoś się trzymałam, ale w nocy narobilam sobie tyle żalu, że serce mi pękło :( Wcześniej udzielałam się na innym forum, na którym dziewczyny w 2014/2015 roku starały się o ciążę. Oczywiście wszystkie już są mamami, tylko ja zostałem sama... Okazało się że jestem pod tym względem 100 % zdrowa (miałam robione wszystkie możliwe badania). Naszym problemem okazało się słabe nasienie, które waha się w granicach ok 16-78 mln plemników w całości (tylko raz było 78 mln/przed leczeniem, a częściej ta dolna granica/po leczeniu) i morfologia stale na poziomie 1%. Nie znaleziono przyczyny takich słabych wyników - hormony, posiewy, usg i co najważniejsze genetyka w porządku. Najprawdopodobniej przyczyną może być praca jaką mąż wykonuje, no ale to tylko gdybanie. I tak w czerwcu rozpoczęliśmy stymulację. Podobno ładnie się stymulowalam. Pobrali 9 jajeczek, z czego 8 było dojrzałych. Oczywiście 6 zapłodnili, a 2 zamrozilismy. Mieliśmy icsi i z 6 komórek zapłodnily się 3. W drugiej dobie podali mi takie maleństwo - zarodeczek 2ab i od wczoraj wiem, że się nie udało. Mamy jeszcze dwa maleństwa na zimowisku (2ab i 6 fragmentacja b), ale niestety po wczorajszej porażce jakoś trudno mi patrzeć na to optymistycznie. Przepraszam, że tyle nabazgralam, komu zechce się to czytać...
Witaj,
u nas dokładnie taka sama sytuacja, z tym, że mój mąż w szczytowej formie miał 1,5 mln plemników. Wszystkie wyniki badań ok, łącznie z genetyką. Też podejrzewamy stresującą pracę, ale mąż z niej nie może zrezygnować. Pierwszy raz się nie udał. Wyhodowali tylko jedną blastocystę, pozostałe zarodki nie dotrwały do tego stadium i nie mogli ich zamrozić. Póki masz siłę i pieniądze, walcz. Też mam gorsze dni, ale chcę wierzyć, że to wszystko ma sens. Powodzenia :-*
 
reklama
Hej dziewczyny
Ilka powiem Ci, ze u mnie przy becie ponad 135 ledwo co było widac, w zasadzie cien kreski, wiec te
testy naprawde słabe są :/
Liczka przykro mi ze sie nie udało, ja po 1szym nieudanym transferze dłuuuugo przezywałam, 1szy dzien cały przepłakany, w ogole nie moglam mówic, pozniej jeszcze chyba z 2 tyg straszna deprecha, jeszcze kolejny transfer lekarz odroczył, ale jakos zleciało i nastepny był juz udany. Musisz swoje wypłakać, dac sobie czas na uporządkowanie i ułożenie nowego planu, ale jesli macie jeszcze 2 mrozaki to super, jest duza szansa, ze ktorys zostanie z wami :)
Beatka co do akupunktury to ja bym sie nie zdecydowała, slyszalam wiele pozytywnych opinii, ale mam podobnie jak Ewunka, balabym sie, ze ktos cos spierniczy i jeszcze mi sie pogorszy. Przez ostatnie 2 lata nałazilam sie po roznych lekarzach, mialam pewien zabieg u pani co tez miala certyfikaty, a tak mi koncertowo ten zabieg spieprzyła, ze w Warszawie musialam szukac ratunku, takze podchodzę teraz z bardzo duża rezerwą do lekarzy.
Dlatego trzeba chodzić do naprawdę sprawdzonych specjalistów :)
Ta kobieta zrobiła coś co nie udało się nikomu,sprawiła ze spojrzałam troszkę inaczej na swoje sprawy :)
Zresztą do niej chodzi połowa znanych i lubianych z pierwszych stron gazet ;)
Tak naprawdę to każda z nas próbuje czego się da żeby się udało, czy to dieta, akupunktura, tańce ;)
Ale masz rację, tez się nie raz przejechalam na lekarzach i nawet ich nazwisk słyszeć nie chce. Musze spróbować, bo chce mieć poczucie,że zrobiłam wszystko co mogłam.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, trzymam kciuki za Was! Powodzenia :)
Ilka_a, u Ciebie ta beta to tylko formalność :)

Ja już po badaniach, chyba za mało spałam, bo od rana mi niedobrze :-/ Ledwo się wydostałam z Katowic, bo dziś u nas Tour de Pologne :-/
 
Hej dziewczyny
Ilka powiem Ci, ze u mnie przy becie ponad 135 ledwo co było widac, w zasadzie cien kreski, wiec te
testy naprawde słabe są :/
Liczka przykro mi ze sie nie udało, ja po 1szym nieudanym transferze dłuuuugo przezywałam, 1szy dzien cały przepłakany, w ogole nie moglam mówic, pozniej jeszcze chyba z 2 tyg straszna deprecha, jeszcze kolejny transfer lekarz odroczył, ale jakos zleciało i nastepny był juz udany. Musisz swoje wypłakać, dac sobie czas na uporządkowanie i ułożenie nowego planu, ale jesli macie jeszcze 2 mrozaki to super, jest duza szansa, ze ktorys zostanie z wami :)
Beatka co do akupunktury to ja bym sie nie zdecydowała, slyszalam wiele pozytywnych opinii, ale mam podobnie jak Ewunka, balabym sie, ze ktos cos spierniczy i jeszcze mi sie pogorszy. Przez ostatnie 2 lata nałazilam sie po roznych lekarzach, mialam pewien zabieg u pani co tez miala certyfikaty, a tak mi koncertowo ten zabieg spieprzyła, ze w Warszawie musialam szukac ratunku, takze podchodzę teraz z bardzo duża rezerwą do lekarzy.

Siedzę juz i czekam na pobranie[emoji6] wynik o 14 tak sobie zażyczyłam [emoji6] bo normalnie ok 17 , ale przecież nie wytrzymam [emoji4] mam nadzieje , ze jest ok .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie! Jestem nowa :-)
Po trzech ciążach pozamacicznych, usunięciu obydwu jajowodów, zdecydowaliśmy sie z mężem na IVF (novum Warszawa).
Dziś jest 5dpt - ogólne samopoczucie ok :-) a jak u Was?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie! Jestem nowa :-)
Po trzech ciążach pozamacicznych, usunięciu obydwu jajowodów, zdecydowaliśmy sie z mężem na IVF (novum Warszawa).
Dziś jest 5dpt - ogólne samopoczucie ok :-) a jak u Was?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Hej :)
Przykro mi z powodu Twoich przejść, teraz musi być juz tylko lepiej :)
Kiedy robisz betę?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry