reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Razem z mężem leczymy się w Klinice Zdrówko w Niemczu koło Bydgoszczy. Nasza droga nie jest w sumie aż taka długa... O dziecko staramy się od 1,5 roku. Po pół roku bezowocnych starań poszłam do ginekologa, okazało się, że mam problemy z owulacją. Stymulacja Clo i wszystko ok. Cykle owulacyjne, monitorowane ale nadal nic. W międzyczasie drożność jajowodów- wynik: drożne. Więc przyszła kolej na badania nasienia. I tutaj klapa. Wyniki bardzo słabe. Poszukaliśmy androloga, zrobiliśmy powtórne badania nasienia, wszystkie hormony u męża, USG- wszystko w normie. Do tego suplementacja witaminami przez jakiś czas, a plemniczków jak było mało, tak nadal mało. I tylko 2% o prawidłowej budowie. Lekarz stwierdził, że inseminacje nie mają sensu, więc jedyna droga to INV. No i aktualnie jesteśmy po pierwszej próbie. Z 3 pobranych komórek zapłodniła się tylko jedna, więc nie mamy żadnych mrożaczków... Ale jesteśmy dobrej myśli i mam nadzieję, że nie będą nam potrzebne :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Razem z mężem leczymy się w Klinice Zdrówko w Niemczu koło Bydgoszczy. Nasza droga nie jest w sumie aż taka długa... O dziecko staramy się od 1,5 roku. Po pół roku bezowocnych starań poszłam do ginekologa, okazało się, że mam problemy z owulacją. Stymulacja Clo i wszystko ok. Cykle owulacyjne, monitorowane ale nadal nic. W międzyczasie drożność jajowodów- wynik: drożne. Więc przyszła kolej na badania nasienia. I tutaj klapa. Wyniki bardzo słabe. Poszukaliśmy androloga, zrobiliśmy powtórne badania nasienia, wszystkie hormony u męża, USG- wszystko w normie. Do tego suplementacja witaminami przez jakiś czas, a plemniczków jak było mało, tak nadal mało. I tylko 2% o prawidłowej budowie. Lekarz stwierdził, że inseminacje nie mają sensu, więc jedyna droga to INV. No i aktualnie jesteśmy po pierwszej próbie. Z 3 pobranych komórek zapłodniła się tylko jedna, więc nie mamy żadnych mrożaczków... Ale jesteśmy dobrej myśli i mam nadzieję, że nie będą nam potrzebne :)
Witaj Karo :) zycze ci zeby sie udalo :)
 
Dziewczyny, czy któraś z Was tutaj borykała sie z niepłodnością wtórna ? Ja mam juz syna, poczętego naturalnie i bez najmniejszych problemów, a teraz od 4 lat nie moge zaciążyć.

Sorry, ze nie w temacie wątku za bardzo... Ale nie mam gdzie sie wpasować... Jestem po laparo półtora miesiąca( wycięta mała endometrioza) jeden cykl starań za mną i wlasnie dostałam okres spóźniony o 4 dni! Mam takie nerwa i dola ,ze zaraz z siebie wyjdę ! Jak za miesiac sie nie uda to ide na invitro.
Witaj ;) my mamy podobny problem ;( mamy córkę 3,5 roku o która staraliśmy sie 11 miesięcy i po pierwszej ciazy która przebiegła wzorowo chcieliśmy drugie dzieciątko i nie wychodziło ;( szereg badań i diagnoza jak wyrok ;( czynnik męski 100% plemników z wadami budowy główki witki lub wstawki lub wiele wad jednego plemnika ;( a także nieruchliwosc plemników i mała liczebność ;( pierwsze podejscie do invitro zakończone ciaza biochemiczna (stymulacja długim protokołem,uzyskane 4 zarodki i odroczony transfer bo było ryzyko hiperki ale crio nieudane ;((( ;( teraz czekamy na drugie podejscie ale dopiero pod koniec sierpnia ;) na początku sierpnia lecimy na urlop i po powrocie robimy drugi criotrsnsfer bo mamy po stymulacji zamrożone jeszcze trzy zarodki ;) w pierwszej próbie podany był jeden a teraz moze spróbujemy z dwoma ;)
 
Dziewczyny dzięki za słowa wsparcia. Wyryczalam się, już łez brakuje a przede mną jeszcze przekazanie wiadomości mojemu M,jak wróci z pracy :(
Teraz chwile odpoczne, ale myślę że jak nie będzie przeciwskazan to w połowie sierpnia zrobimy 2 podejście.


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry