reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Robili mi oczywiście wszystkie badania hormonów, drożność jajowodów, miałam poszerzaną szyjkę macicy jako że była za wąska i mogła przeszkadzać plemnikom przedostanie sie - wszystko ok pod względem ginekologicznym (macica ok, brak cyst czy zrostow) i hormonalnym (biorę leki na prolaktyne i jest pod kontrolą), owulacje mam bardzo regularne, AMH w normie. Nasienie mojego jest bardzo dobre. Po 3 poronieniu zrobili nam zespół antyfosfolipidowy, trombofilie, badania genetyczne i chromosomalne - wszystko w normie. Rzuciłam prace, bo była przyczyną stresu, właściwie sie odżywiamy, nie palimy, alkohol okazyjnie - brak przyczyn niepłodności i poronień nawykowych. 3 próby IUI a teraz IVF. Pobrali mi 17 jajeczek 11 sie zapłodniło a teraz taki słaby rozwój. Jeszcze mam nadzieje, że w ten weekend nadgonią...
 
Witam was wszystkie
jestem nowa na tym wątku bo to nasz pierwsze in vitro, w związku z czym jestem jeszcze zielona w temacie. Mam do was pytanie. Dostaliśmy telefon z kliniki dzisiaj, że zarodki dość wolno sie rozwijają. Dziś 3 doba a one są na etapie podziału 2-4 4-6 czyli dzień do tyłu. Jest ich 10 i zastanawia mnie co sie dzieje że wszystkie tak wolno sie dzielą. Taki ich urok? Czy faktycznie coś nie tak z nimi? Czy któraś z was miała zarodki ktore miedzy 3-5 dobą przyspieszyły?

Trzymam kciuki za was wszystkie i pozdrawiam

Witamy na forum!! :)
Ja za bardzo się nie znam też podchodziłam pierwszy raz ale myślę że nie masz się co denerwować masz 10 zarodków i póki co żadne nie odpadło więc pewnie tak jak piszesz taki ich urok i na pewno jeszcze nadrobią i będzie z czego wybierać. Mi pobrali tylko 3 prawidłowe komórki które zapłodnili i tylko jeden zarodek mi został który mi podano za tydz testuje więc zobaczymy co z tego wyniknie. Także bez nerwów pamiętaj że Tobie pobrali 10 na pewno będzie ok ;) trzymam kciuki ✊✊✊
 
Aniolkowa a u immunologa byłaś ? Ja tez 2 razy poronilam, staramy sie 7 lat i dopiero niedawno robiłam badnie nk niestety mam za wysokie.
 
Dorota chyba pomyłka bo tego posta pisała MONIUSIA!!! :p
Bardzo zaciekawiła mnie Wasza historia m.in. Twojego męża z 8 na 80mln taaaaka poprawa naprawdę zadziwiające!!! Wiesz nie wiem dlaczego androlog odradzał nam robienia tego zabiegu, jeżeli jest możliwość to czy mogłabyś mi podać namiary gdzie tak dobrze robią takie zabiegi?

Nie no post jak najbardziej do Ciebie był :)) Wiem, wiem że Moniusia też o tym pisała, do niej też nawiązałam.
Szpital w Udine robi takie zabiegi super, zorientuję się jak to wygląda w Emilia Romania. Za kilka dni M po mnie do Wawy przyjeżdża, przepytam. Dam znać. Może androlog odradzał, bo żylaczek mały? Trudno mi powiedzieć.

@Hess Kciuki zaciśnięte mocno.
@aniolkowa Cześć. Miejmy nadzieję, że ładnie nagdonią. Życzę pomyślnych wiatrów od teraz wyłącznie. Przełom tego i kolejnego roku jest szczęśliwy dla staraczek. Dużo się udaje z rzeczy, które dotąd się nie udawały :)
 
DorotaMie oj jak mi sie marzą takie dwa bąble w brzuchu jak u Ciebie! Życzę ci nudnej i zdrowej ciąży i obyś miała racje z tym szczęściem staraczkowym :-)

inka nie robiliśmy badań immunologicznych, juz kiedyś o tym myslalam i chyba trzeba bedzie sie za to wziac. Muszę poszukać czy w UK sie uda je porobić.
 
reklama
@aniołkowa.mama Zamawiaj tam na górze, a będą :) Swoją drogą przyczyn poronień warto chyba jeszcze poszukać. Może inny lekarz? Jak myślisz? To były poronienia w tym samym tygodniu?
Bardzo dziękuję Ci za życzenia. Bąbelki są z KD. Wczoraj widziałam je na usg i mają po 3 cm. Machały do mnie rączkami i nóżkami, przeciągały się, prezentowały ze wszystkich stron. Płakałam wielkimi łzami ze wzruszenia... Tak, potrzeba teraz nudy :) Tobie też, kochana, jak najszybciej nudnej, spokojnej i zdrowej ciąży.
 
Do góry