reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@DorotaMie
Jesteś wielka!!!!! Gratuluję!

@Hess
Trzymaj się i bądź wytrwała.
Z psychą może i już pod kontrolą. Psychiater się stara :-)
Przynajmniej w moim przypadku.....

@martka
W dużym uproszczeniu - te antyciała są odpowiedzialne za zaburzanie przepływu krwi w naczyniach. Ja mam te przeciwciała, inaczej nazywa się je antykardiolipidowe. W połączeniu z moim jak się okazało poziomem homocysteiny na górnym pograniczu normy - tak jak Wy wcinam Acard i kwas foliowy 5 mg. Do tego witaminę D - choć w sumie jakoś na oko zdrowszy nie staję się.
W każdym razie na wszelki wypadek po transferze dostajecie wszystkie zastrzyki z heparyną, np. Fragmin. Nawet jeśli masz te przeciwciała - to powinno zadziałać. Badanie możesz zrobić z ciekawości, ale jeśli nie miałaś incydentów zakrzepowych, a w rodzinie nie masz przypadków ciężkiej miażdżycy - nie powinno być problemu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
lookator niestety immunolog nie zlecił mi tego badania, o tym że anty TPO sprawia problemy z zajściem wiem od koleżanki, która właśnie z tego powodu nie mogła zajść. Robiliśmy różne przeciwciała, wszystkie ujemne, ale wiem, że jest jeszcze coś takiego jak przeciwciała antyfosfolipidowe, czego nie badałam i ani immunolog, ani ginekolog nie mówili mi o tym. Teraz nie wiem, czy po tych przeciwciałach, które badałam stwierdzili, że u mnie to nie występuję, czy mimo wszystko powinnam je zrobić...
Ciężka sprawa, ale to są póki co jedyne sprawy, które jeszcze przychodzą mi do głowy, żeby wreszcie dowiedzieć się dlaczego się nie udaje...

Martka mi lekarz rodzinny powiedział żebym te przeciwciała antyfosfolipidowe kazał zrobić dla pewności ;) także ide w poniedziałek znowu krwi upuscic ;)

Witaj lokator :) jako rodzynek chyba zasługujesz na specjalne traktowanie ;)
 
Witaj lokator :) jako rodzynek chyba zasługujesz na specjalne traktowanie ;)
Fruit, jak chcesz możesz mnie specjalnie traktować, na okoliczność , że jestem Twoim krajanem. :-)
A poza tym, to się staramy tak jak wszyscy. Wszyscy są równi, nie ma równiejszych :--)
 
Ostatnia edycja:
lookator miałam badane przeciwciała przeciw kardiolipinie IgG i IgM - ujemne. Czy to jest to samo co antykardiolipidowe? Po transferach brałam właśnie Fragmin. Nigdy nie miałam żadnych incydentów zakrzepowych, w rodzinie też raczej nikt takich problemów nie ma.

fruitofhope masz jakieś skierowanie? Zastanawiam się czy należy je zrobić również w z oznaczeniem IgG i IgM
 
Przez to wywołanie na forum tych przeciwciał zaczynam schizowac bo jutro biorę ostatni zastrzyk przeciwzakrzepowy i boję się żeby coś złego się nie wydarzyło.
 
Witajcie dziewczynki i Witaj rodzynku :-D
A wiec w skrocie.. po dzisiejszej wizycie kamien spadl mi z serduszka.
Wyniki wszyszkie w normie. Zelazo duzo sie poprawilo choc , jeszcze nie jest tak jak powinno , ale polozna zadowolona z tak wielkiej poprawy, nadal tabletki i syropek :laugh2: . No i skurcze sie troszke uspokoily , choc niestety wciaz sa, ale juz mniejsze i mniej grozne. Nadal mam tez brac magnez. Cisnienie ok, serduszka kochane slychac bylo. Bole w podbrzuszu sa normalne, bo moja macica sie w zawrotnym tepie rozciaga i niestety to juz normalne, tak samo bole w mojej miednicy i skora w okolicach zeber, no i stopeczki :baffled:. Uroki ciazy blizniaczej :laugh2:

Kolejna wizyta u poloznej 18.12 , . OSTATNIA w tym roku i badanie cukru , przez wszystkie nas uwielbiane :laugh2: ale naszczescie mam jakas mniejsza dawke , mam zjesc sniadanie godz przed , pozniej wypic glukoze i po godz oddac kew. Gdy wyniki beda zle wtedy beda mi badac cukier iZwieksza dawka glukozy i godz po a pozniej dwie.
Wiec Najeczko prosze o wpisanie ;-) . Mam cicha nadzieje ze tak bedzie i zadne paskudne niespodzianki, sie nie przydarza :no:.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry