reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Aisa_77 taaa żeby tylko ze mną został...i teraz czekamy na cud...:-) aż ryczeć mi się chce ze w ogóle doszło do tego transferu:-p

Quinnie co tam? gdzie się ukrywałaś:-p i jak z dzieciaczkiem?


calineczkaa zrób tą betę jeszcze jutro tylko bhcg...nie takie cuda tu się zdarzały...i proszę nie załamuj się..
 
Ostatnia edycja:
Tola32 aaa czyli to ma ta forme... a myslisz ze mozna tyle kwasu lykac? badalas homocysteine?
Femibion ma forme metylowa.
Ja sama więcej nic nie będę kombinować, bo się na tym nie znam. Do pt biore to co brałam. W pt Dr M zapytam, czy wie co mam z tym fantem zrobić, czy czekać na genetyka.
Moje wyniki:
Witamina B12 310,00 pg/ml 191,00 663,00 N
Kwas foliowy 28,29 ng/ml 4,60 18,70 H
Homocysteina 7,80 µmol/l 0,00 12,00 N

agulla84 "Podobno czeka sie na wynik kariotypow 35 dni roboczych"
Tak, wiem. Tylko położna otwierałą książkę z pobranym kariotypami i przede mną i za mną pobrane wyniki były. Mojego M też był, a pobieraliśmy w tym samym dniu. On 5 min po mnie. Ja mam na to swoją "czarną" teorię. Skoro mi mutacja wyszła jedna źle to pewnie i w kariotypach wyjdzie też coś nie tak.... To może powtarzali coś bo nie tak było i stąd te opóźnienie....
 
kasik36 - udanej wizyty:-)

ewelajana - trzymam kciuki za bete;-)

calineczkaa - spróbuj jeszcze raz, do dwóch razy sztuka!:-)

Aisa79 - będzie jutro usg?? bo ja chce wiedzieć czy to chłopak:-p

Hess - ma być punkcja w piątek! :-)

LISTOPAD:

27: kasik36 - usg połówkowe
27: Ewelajna86 - wysoka beta!
27: calineczkaa - wysoka beta!
27: Aisa79 - wizyta u lekarza prowadzącego
27: Hess - podglądanie wielgaśnych już pęcherzyków

28: justys8782 - podglądanie maluszka
29: kate_p7 - I weryfikacja
30: Olusia - usg połówkowe
Komóreczka - criotransfer
andzia.m - stymulacja
mmm... - wizyta przed stymulacją
mizanka1 - wizyta przed stymulacją

GRUDZIEŃ

01: inka26 - wizyta u immunologa
01: coleta - wysoka beta!
01: Olusia - usg połówkowe
02: Kasik36 - wizyta z juniorem
02: Yplocka1 - wizyta wstępna
02: Luize - badania prenatalne
02: kate_p7 - wysoka beta!
03: Aisa79 - wizyta u genetyka
04: Asia_77 - podglądanie pęcherzyków
04: Danii - wysoka beta!
05: kikifish87 - wizyta przed stymulacyjna
06: kate_p7 - druga wysoka beta!
11: Asia_77 - podglądanie pęcherzyków
16: Asia_77 - punkcja
16: GizaS - wizyta kontrolna
17: Agulla84 - genetyk
23: liskka - usg połówkowe
29: liskka - wizyta kontrolna po usg
kikifish87 - udana stymulacja
Andziulek - stymulacja
inka26 - udany criotransfer

STYCZEŃ

Yplocka1 - udany criotransfer
GizaS - udana stymulacja
 
Ostatnia edycja:
Kate super wiadomość, jakbys zobaczyła zdjecie moich zarodków to dopiero byś sie załamała.
Twój sie ładnie wygryzie i bedzie piękny dzidziuś z niego.
Wzięłaś weryfikacje?
 
Eh, mam milion pytań do, wiecie, ja wszystko analizuję, dużo o wszystkim myślę, w kontekście całej procedury i napewno umówię się do Poradni Genetycznej na wizytę.
Progesteron mam ładny, czyli chyba z macicą wszystko ok, ogólnie pisałam o tym, że dbałam, aby ten zarodek miał przychylne warunki do zagnieżdzenia, więc zakładam, że miał.
To gdzie był problem?Wiem, że musi wyjść z tej otoczki i się wszczepić w ścianę macicy. To co, istnieje taka ewentualność, że z niej nie wyszedł, albo wyszedł, ale co?Był wadliwy genetycznie?Chyba niekoniecznie. Milka miała podobną sytuację do mojej, gdzie zarodki na pewnym etapie rozwoju się zatrzymały, tylko ona swój zarodek miała podany we wcześniejszej dobie chyba trzeciej, a ja w stadium blastocysty. Jej się przyjął, mój nie.
 
Calineczka a miałaś AH? Czasem zbyt gruba otoczka utrudnia wydostanie się zarodka, ale pewnie jeśli ta otoczka byłaby za gruba to by Ci embriolog to powiedział i ją naciął. A powodów może być mnóstwo... Nikt Ci nie odpowie dlaczego. To chyba jedynie czysty przypadek że jednym się udaje a drugim nie. Ja miałam same ładne zarodki. Wszystkie pięknie się rozwijały do blastocysty i z 5 zarodków zagnieździł się tylko 1, a i tak poroniłam.
 
calineczko- przykro mi:-:)-( wiem ze ciezko, ale cudownie ze sie nie poddajesz. przytulam mocno:tak:

kate- ssuuuuper ale sie ciesze. udalo sie i kropek jest z tobą. dzielna kruszynka, tak bardzo walczyła, teraz walczy dalej i wszczepia sie w mamusie:-D:-D

lilia czy ty masz dzis wizyte??

Mogłabym prosic o wpisanie na 5.12 wizyta przed stymulacyjna

dziewczyny a orientujecie sie czy po stymulacji i punkcji mozna zarodki podzielic i poprosic aby czesc trzymali do 3 doby a czesc do 5 doby??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Migotka, ja pomyślałam, że warto zapoznać się z opiniami ludzi, którzy robili diagnostykę PGD i zobaczyć jak to statystycznie wygląda. Bo któraś z Was pisała, że miała 10 zarodków klasy C, i z tych 10 aż 8 było wadliwych genetycznie i jeszcze miała zarodek klasy AB, który również był nieprawidłowy. Może większość z tych zarodków, które powstają w labo ma wady i pomimo tego, że rozwijają się do stadium blastocysty, nawey ładnie zbudowanej, to i tak Nasz organizm go nie przyjmie ze względu na wady. Ciekawe, ilu osobom po PGD przyjęły się zarodki? Jak to ma się do osób, które są nieświadome materiału genetycznego swoich zarodków? Chodzi mi o to, czy faktycznie to PGD spełnia swoją rolę, poza wyeliminowaniem wadliwych zarodków, a procentem uzyskanych ciąż, czyt. implantacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry