reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewuszki rzućcie okiem na moje wyniki, wiadomo że testosteron mam za wysoki... a jak z tymi przeciwciałami?
Zapomniałam napisać, że zrobiłam też P/c dla kardiolipiny IgG IgM a na te będę czekać około tygodnia.
Męża zapisałam już do rodzinnego po skierowanie do Poradni Genetycznej więc dzieje się :)
 
reklama
yplocka1 no to rzeczywiście dobra cena, ja płaciłam 180 zł. Ale za to teraz zaoszczędziłam jakieś 800 zł na badaniach bo dostałam na wszystkie skierowanie. Co się da to próbuję załatwić na skierowanie, ale niektóre badania niestety trzeba płacić z własnej kieszeni. Z moją endokrynolog umówiłąm się, że następnym razem dostanę jeszcze skierowanie na poziom wit. D :)
 
Tak, witamina D jest bardzo ważna. Ja miałam straszny niedobór. Od dwóch miesięcy biorę 3000 jednostek. Troszkę podskoczyła, ale i tak jest bardzo niska. Do tego jeszcze homocysteina za wysoka. Spadła po dwóch miesiącach brania kwasu foliowego 15 mg. I ja mam jeszcze te cholerne NK. Znowu zgłupiały. Szkoda gadać.
 
Hej Dziewczyny, nareszcie piateczek :-)
Czy mnie tez mozecie dopisac do kalendarza ? :zawstydzona/y: 15go w poniedzialek mam usg przed crio, no i samo crio prawdopodobnie 23go :)

Czekam na wyniki, krew oddawałam o 8 rano i do tej godziny powinny juz być. A tu jak na złość nie ma!!!! Wykończę się zaraz :confused2:
Trzymam kciuki :tak:

andzia.m w takim razie obie czekamy na listopad :) będzie nam raźniej :)

yplocka1 to szybko będziesz miała wynik, ja na AMH czekałam 14 dni z tego co pamiętam

Aisa79 nieciepliwie czekam na dobre wieści! Trzymam kciuki!

Ja dzisiaj rano pojechałam zrobić część badań ze skierowania, reszta w odpowiednich dniach cyklu. Byłam między innymi na Glukozie i Insulinie, ciężarówka która siedziała obok mnie zaproponowała mi cytrynę ale podziękowałam i dałam radę bez. Ogólnie to jakaś towarzyska była i non stop zagadywała ale że ze mnie wielki mruk to tylko kiwałam głową, zastanawiałam się tylko co powiem jak zapyta czy ja też jestem w ciąży, bo trochę wyglądam... gdyby nie 14 sierpnia to byłabym już w 10 tygodniu...
Dość smęcenia. Dostałam właśnie kilka wyników i powiem Wam, że jestem w szoku bo TSH miałam zawsze na poziomie ok 2,5 a teraz wynik znacznie się obniżył. I tak:
TSH 1,295 uIU/ml norma 0,550-4,780
Ft4 1,10 ng/dL norma 0,89-1,76
P/c anty-TG 25,0 U/mL norma 0,0-60,0
P/c anty-TPO <28 U/mL norma 0-60
Testosteron 0,73 ng/ml norma 0,14-0,76

Na ANA1 i ANA2 ponoć czeka się do 2 tygodni, na DHEAS tydzień, a Insulinie i Glukoze powinnam mieć jeszcze dzisiaj.
Wieczorem mam usg tarczycy, pierwszy raz w życiu...
Moim zdaniem wyniki masz bardzo dobre :tak: jesli chodzi o tarczyce :)
tylko testosteron na gornej granicy normy, ale ja tez tak mam :confused2:
 
Migotka dla mnie FT4 jest trochę za niskie. Dla porównania u mnie są normy ft4 12 do 22 a ja mam ft4 15 i gr powiedział, że za niskie i byłoby super jakbym miała 17. TSH jest ok. Reszta tarczycowych też.
Świetnie, że bedziesz przebadana z góry do dołu :)
W ogóle wczoraj miałam wizyte u endokrynologa, na która czekałam od lutego i stwierdził, ze mam Hashimoto :baffled:, zmienił mi dawki leków i zlecił USG tarczycy, na które mam termin UWAGA czerwiec 2015 r
 
yplocka1 no właśnie nigdy nie miałam badanej tej witaminy D więc ciakawa jestem co mi tam wyjdzie. NK nie robiłam, ale znalazłam laboratorium które wykonuje takie badanie i jak będę jechała umówić się do Poradni Genetycznej bo nie idzie się do nich dodzwonić to przy okazji podejdę do tego laboratorium bo jest w tym samym szpitalu. Pamiętasz może ile płaciłaś za to badanie bo ja z tego co pamiętam to u mnie koszt takiego badania to jakieś 70 zł. Witamina D zaczyna się od 60 zł w najtańszym laboratorium ale poczekam na następną wizytę w październiku u endo i dostanę skierowanie na nią za free...

Lilu19 ztym tosteronem zawsze miałam problem, zobaczę co powie endokrynolog, myślę że to dzięki niemu mam taki problem z owłosieniem. Swoją drogą jak zaczęłam jęczeć w tym temacie mojemu lekarzowi z Kliniki to stwierdził, że na owłosienie dobra jest depilacji. Idiotka ze mnie, że też sama nie wpadłam na ten pomysł... Brak słów.

Aisa79 mój poprzedni wynik z grudnia FT4 to 1,09 więc niemal identyczny... nie wiem, nie znam się, ale fajnie że jesteście i służycie radą. Jesteście niesamowitą kopalnią wiedzy!
Aisa w takim razie dostałaś coś na to Ft4? Bo widzisz to TSH wcześniej miałam 2,56 a teraz 1,29 więc sporo spadło, ciekawe co było przyczyną...
A z tym usg to jakiś żart... ja byłam wczoraj u endokrynologa i termin dostałam na dzisiaj. Z tym, że to prywatna opieka medyczna jest więc może dlatego?
 
aisa jak się czujesz? gdzie ta twoja beta? trzymam kciuki za was;-) a z tym Hashimoto to dziwnie jakos, bo wczesnej TSH mialas w normie?czy samo TSH nie wystarczy?
 
Ostatnia edycja:
Migotka dla mnie FT4 jest trochę za niskie. Dla porównania u mnie są normy ft4 12 do 22 a ja mam ft4 15 i gr powiedział, że za niskie i byłoby super jakbym miała 17. TSH jest ok. Reszta tarczycowych też.
Świetnie, że bedziesz przebadana z góry do dołu :)
W ogóle wczoraj miałam wizyte u endokrynologa, na która czekałam od lutego i stwierdził, ze mam Hashimoto :baffled:, zmienił mi dawki leków i zlecił USG tarczycy, na które mam termin UWAGA czerwiec 2015 r

Jak endokrynolog stwierdzil u Ciebie hashimoto bez USG ? u mnie najpier stwierdzil po zlych wynikach niedoczynnosc a dopiero po USG ze jest to hashimoto bo mam stan zapalny tarczycy.
Jakie masz wyniki i dawki lekow ?
 
AAAA zapomniałam Wam napisać... ta endokrynolog u której wczoraj byłam zapytała o Klinikę i lekarza którego wybrałam do IVF no i dlaczego akurat zdecydowałam się na leczenie w tym miejscu, odpowiedziałam i wiecie co mi powiedziała... że wybrałam chyba najbardziej bezdusznych lekarzy w mieście.
Niestety to akurat święta prawda i nie sposób się z nią nie zgodzić... dla nich liczy się tylko $ niestety. Dlatego jak zabiorę moje 2 Bąble z zimowiska to kończę przygodę z tą kliniką.
 
reklama
migotka w ogóle te wszystkie kliniki to biznes robią na naszym nieszczesciu;-( może specjalnie wielu ludziom się nie udaje;-P a w jakiej klinice ty się leczysz, jesli można zapytac?:happy: bo mam wrazenie ze mowisz o mojej --- Invikcie;-P

Jeszcze mam pytanko, czy mrożaczkow czy oocytow nie mozna przeniesc do innej kliniki?

dorotav jak twoje pecherzyki? ile ich jest?
 
Do góry